Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 39 hetes kismama vagyok, és...

Barbus1991 kérdése:

39 hetes kismama vagyok, és rettenetesen félek a szüléstől. Iszonyúan szorongok és nem merek beszélni róla senkinek. Lelkileg nagyon megvisel. Ez normális?

Figyelt kérdés

2012. szept. 4. 20:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Ezen én is átestem egy hete!Én most lépek a 39.hétbe,a második babámat várom!Így már nagyjából tudom mi vár rám,mégis beijedtem!

Nst után megvizsgált az orvosom,mert sokat keményedek,és hát rá talált nyomni egy pontra,amitől eszembe jutott mennyire fájt az első szülésem.Másnap már sírtam,hogy én ezt nem akarom,meg különben is... Valamennyire szerintem normális,ha félsz az ismeretlentől.Én fogtam egy papírt és leírtam minden félelmemet,aztán a párom kezébe nyomtam.Utána meg is beszéltük az egészet,és most már jól vagyok,de az a pár nap amíg be voltam ijedve,rémes volt!Most már várom,hogy túl legyek rajta,és nem félek tőle!Tudom,hogy csak addig fáj amíg ki nem bújik a baba,onnan már csak az öröm lesz!Kitartás!!!Minden rendben lesz!

2012. szept. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
ha megnyugtat én is rettegek :)) 38 hetes vagyok, és volt egy nagyon nehéz szülésem már. csak remélni tudom, hogy most könnyebb lesz.
2012. szept. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Szia! Ne rettegj,mert az nem jó és nem segít! Ne átélni akard a szülést,hanem megélni! Biztos fájni fog a vajúdás,de csak az és maga a szülés nem. Csodás érzés megszülni és mikor kibújik az szuper! Én háromszor szültem és ha (anyagilag) tehetném szülnék még.

Nem kell beszélni erről mindenkivel,csak magadban kell lenyugodnod. Pozitívan gondolkozz,ne úgy hogy jaj,de fáj,jaj,de borzasztó lesz... mert nem lesz az! Mindig próbálj majd a babácskára gondolni! Arra gondolj,hogy ha koncentrálsz,akkor neki segítesz,hogy hamarabb és ügyesen kibújjon. Nyugi,nem lesz semmi baj!

Üdv, 3fiús anyuka.

2012. szept. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Igen az amiatt van, mert minden olyan nő aki már szül szeret hősködni és csak a rosszat mondja el.Elhiszem, hogy van borzasztó szülés is.Nekem viszont kellemes csalódás volt a szülésem.Mindössze egy órát tudok belőle mondani ami tényleg fájt, de ki lehetett bírni.Azt mondom volt már ilyen fájdalmam az életemben.Szóval könnyű szülésem volt.Neked miért ne lehetne az?!Gondolj arra, hogy neked is ilyen lesz és könnyebben fogod megélni ezt a pár napot.Sokan azért szeretik eltúlozni a dolgokat és a frászt hozzák rá másokra.Ha annyira nagyon fájna nem szülne senki második gyereket.Jó tisztelet a kivételnek.

Könnyű szülést kívánok Neked.:) Ne Félj!!

2012. szept. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Elmondod, hogy pontosan mitől félsz?
2012. szept. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
Nem akarom elbagatelizáni a félelmedet. De a gyerek már ott van, egy útja van, belőled ki. Ne félj! Mindenki átesik ezen. Én abban reménykedtem, hogy mire eljutok a szülésig feltalálnak egy gombot, mint a terhes-barbienak és kiugrik a baba , de nem. Megszültem itt vagyok. Annyira büszke leszel magadra, ha megszülsz. El sem tudod képzelni, hogy mit ki fogsz bírni a szülés napján. Felemelő lesz:) Plusz lesz egy babád:) Jah a kérddésedre válaszolva: Igen, NORMÁLIS!
2012. szept. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem kell félni,bár ezt mindenki átéli még ha nem is vallja be utólag. Az elsőnél az ismeretlentől fél,a többinél meg attól tudja hova megy. Én a harmadikat várom, ma burkot repesztenek,eddig ezt nem kellett. Az viszont biztos,hogy nyugodtnak kell lenni,bízni a testedben és a természetben. Ne arra gondolj,hogy más is túlélte,inkább arra régen mennyu gyerek volt,amikor orvosok még nem avatkoztak ebbe a csodás folyamatba. Úgy lettünk megteremtve,hogy képesek legyünk világrahozni a picinyeinket. Az,hogy az orvostudpmány meg ebben mèg segíteni is tud,csak nekünk jobb. Nyugi! Ne a fájdalomra gondolj! Amikor már fáj csak arra fogsz gondolni,hogy nemsokára a jarodban tarthatod. Kitartás!
2012. szept. 5. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)igazából nem a fájdalomtól félek,tavaly volt már egy daganatrepedésem,az iszonyat fájdalom volt,ha azt kibírtam ezt is ki fogom:)inkább a kiszolgáltatottságtól,mivel nincs fogadott orvosom,hogy kedvesek lesznek e a szülésznők,megengedik e hogy zenét hallgassak mert attól megnyugszom,megengedik e hogy ne háton fekve nyomjam ki a babát hanem guggolva mert úgy könnyebb lenne stb.meg azt mondta a doki nst vizsgálaton hogy lehet hogy császár lesz.ettől is félek,mert szerintem jobb a császárt elkerülni.bár ismertem olyat aki fizetett a korháznak több százezret hogy császározzák mert nembírja a fájdalmat és nem akar vajúdni.meg attól is félek hogy ha már meglesz a pici és látni akarom nem adják majd oda,mert hogy most alszik,vizsgálják,most fürdetik stb
2012. szept. 5. 08:35
 9/13 anonim ***** válasza:
28%
Szia! Én 1 hónapja szültem az első babámat és borzasztó nehéz szülésem volt, 12 órát vajúdtam, baromira fájt és nem túlzok, mint, ahogy a 4. válaszoló írta, könnyen beszél az, akinek könnyű volt a szülése és csak 1 órát fájt neki, na nekem 12 és fél órát fájt és egyre jobban, ahogy tágultam, és nem igaz az sem, hogy maga a szülés nem fáj, nem megijeszteni akarlak, hanem a saját tapasztalatomat írom le, de ahhoz, hogy kijöjjön a baba nagyon erős fájások kellenek, ott már nálam fél órán keresztül fél perces fájásaim voltak. Én nagyon nehezen éltem meg a vajúdást meg a szülést is, de lehet, hogy nálad másképp lesz. De utána már tényleg megkönnyebbül az ember, ha már kezében tarthatja a babáját.
2012. szept. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"ahhoz, hogy kijöjjön a baba nagyon erős fájások kellenek"

Rosszul fogalmaztál kedves 9-es.Nem KELLENEK.Van akinek így van akinek úgy.Nekem nem voltak ahogy írod nagyon erős fájásaim mégis kitágultam.Az ok, hogy leírod a tapasztalatodat, de ne írj ilyet, hogy a táguláshoz minden esetben kell a fájdalom.Nem tudhatjuk, hogy a kérdező milyen alkat.

Kedves kérdező melyik kórházban fogsz szülni?Informálódj róla.

2012. szept. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!