Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szivbeteg gyerekek, mindig...

Szivbeteg gyerekek, mindig császárral születnek? Sok vetélésnek, vagy egymás utáni méhenkivülinek mi az oka?

Figyelt kérdés
az orvos tudomány fej lett,és mégis betegen születnek , meg allergiásan.

2012. szept. 8. 19:36
 1/9 anonim ***** válasza:
A szívbeteg babák nem mindig császárral születnek.
2012. szept. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Aha.Szvbeteg gyerekeknél,természetes szülés több,mitn császármetszéses?
2012. szept. 11. 20:49
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnos sok babánál ki sem derül, hogy beteg a szíve. De amelyiknél kiderül, az császárral születik, mert a spontán szülés nagyon megviseli.
2012. okt. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Eddig is sok vetélés volt, ezután is lesz. Nem tudnak mindent megmenteni, és lehet, hogy nem is kell. A természet teszi a dolgát. 5 terhességből 1 vetéléssel végződik. Azt kell kiszűrni, hogy van-e ennek valamilyen testi-lelki oka, hogy ki tudja hordani a terhességet. Pl. hormonzavar, Leiden mutáció... Nehéz ezzel nőként szembenézni, és embertelennek tűnhet az ilyen száraz magyarázat, de ilyen az élet. Nekem is szembe kellett vele nézni. És könnyebb, ha tudunk róla beszélni.

És beteg gyermekem is született. Ha látták volna előre, akkor sem tudtak volna vele mit csinálni szülés előtt. Nagyon jól és gyorsan kezelték, sehol nem láttam azt az önzetlenséget és elhivatottságot mint a gyerekekkel foglalkozó osztályokon. Kardiológián, sebészeten, koraszülött intenzíven. Jelen állapotban a genetikai szűrésen egy arányszámot kapsz, hogy mekkora az esélye a gyereknek arra, hogy betegen szülessen. És dönthetsz, hogy megtartod-e. 21-22 hetesen. Nem ítélek el senkit, nagyon sajnálom azt aki úgy dönt, nem tartja meg. Borzalmas lehet.

Az allergiáról meg mi tehetünk, emberek: a vegyszerekkel amiket magunkra kenünk és amit megeszünk, belélegzünk, körül vesszük magunkat velük.

2012. okt. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszolok
2012. okt. 16. 14:25
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem mindig születnek császárral a szivbeteg babák. Unokatesom kisfiának valami volt a szivén, simán szült, de sajna kb 2 hónapot élt utána.
2013. júl. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Barátnőm simán szült, szülés után derült ki h szívbeteg a babája!
2013. júl. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

férjem olyan szinten allergiás, hogy az orvos azt mondta, ilyet még nem látott. Sokadjára sikerült, koraszülött baba, de természetes úton született.

Én nyitott szívvel születtem (tudom, mindenki), ami nem húzódott össze, mint természetesen - én is természetesen születtem, 23 éve

2013. júl. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A méhen kívüli terhességnek az az oka, hogy rossz helyen tapad meg a baba. Vagy azért, mert nagyon rossz az időzítés és nem ér el a méhbe, mert meg kell tapadni, ahogy "túlélje" és táplálékhoz jusson, vagy azért, mert nem átjárható az út, és nem jut el a méhig, mert valami akadályozza.

A vetélés minden okát senki nem tudja, legtöbbször nem tapad meg valamiért (ennek lehet az oka hormonzavar, de lehet lelki ok, stressz, vagy hogy nehezet emel valaki, vagy hogy zötykölődik, rázkódik, vagy nem elég vastag a nyálkahártya... szóval egymillió ok) vagy valami baja lenne a gyereknek, beteg lenne, életképtelen.

Van egy halom szűrés, de egy csomó betegséget nem vesznek észre, úgy, ahogy a felnőttek közül is lehet olyan beteg, akiről ránézésre nem látszik, hogy allergiás, szívbeteg, rákos stb. Az orvosok sem mindenhatóak.

2013. júl. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!