Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ezt az érzést hogyan tudnám...

Ezt az érzést hogyan tudnám leküzdeni?

Figyelt kérdés
Ahhoz, hogy érthető legyen a kérdésem megpróbálom leírni pontosan miről is van szó. Kislányom most 1 éves. Igazi kis angyalka, imádom nagyon. Óriási izgalommal, szeretettel vártuk. Ezerszer végig gondoltam a szülést, álmodtam róla, vártam. A végén sürgősségi császár lett és sajnos ezzel több okból kifolyólag sem tudok megbarátkozni. Egyrészt nem vagyok benne biztos, hogy jókor mentünk e be a kórházba, kellett volna e még várni picit. Már túlhordtam a babát 2 héttel és nagyon izgatott voltam Úgy vettem észre hogy szivárog a magzatvíz, ezért bementünk a kórházba, ahol bár felvettek de még a doki is azt mondta igen határeset, nem tuti, hogy a magzatvíz az. Ez este 11-kor volt, majd másnap 4-kor azt mondták, hogy haza már ne menjek, de a szülőszobán nem kell maradnom feleslegesen, így a terhespatológiára kerültem. Másnap fél 9-kor zavaros magzatvíz miatt burkot repesztettek és éjjel negyed 12-kor császárral lett meg a babám. Kitágultam teljesen, már csak a kitolás lett volna, de baba nem indult meg, köldökzsinór megfogta. Még mindig magam hibáztatom, hogy korai volt a bemenetel és ezen nem tudok túllépni. A másik ami nagyon bánt a beszólások. Anyósom pl azt mondta, hogy kivehették volna egy nappal a gyereket, mert így az apukájával egy napon születik. Anyám szerint rohadt jól jártam, mert nem tudom milyen szenvedés a szülés, gátmetszés. Tudom hülye vagyok, de nem tudok ezeken felülemelkedni. Tervezünk kis tesót, nem is olyan sokára és folyton a következő szülésem jár a fejemben. Nagyon akarom, hogy sikerüljön, de lelkiismeret furdalásom van amiatt, hogy ennyit jár ezen az eszem. Szerintetek?
2012. szept. 13. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, de buták!!! Marha jól jártál egy 15cm-es vágással a hasadon... Ugyanúgy vajúdtál, szóval anyudat sem értem. Miért lett volna korai a bemenetel? Akkor is rátekeredett volna a köldökzsinór... Akkor meg??? Én is császárral szültem, és nem érzem magam rosszabbnak, mint aki hüvelyi úton szült. A jó anyaság nem lyuk-függő! NE agyalj ilyeneken, hogy mi lett volna ha. Koncentrálj a kistesóra, és örülj neki, hogy egészséges gyermeketek van!!! :)
2012. szept. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt korai a bemenés, egyes kórházakban, már a 40. hét után befektetnek, s nem tudsz mit csinálni. Ha bennt lettél volna, akkor is lehet ugyanúgy alakul.Örülj neki, hogy 2hétig otthon voltál nem a kórházban szenvedtél. A baba tudja mikor kell kijönni neki, ezért nem jött előbb.

Szerintem nagyon ritka az álomszülés, hogy minden úgy alakul, ahogy te elképzeled. Persze jó lenne, de hát nem mindig jön össze, ahogy más események sem az életben.Csak a szépre emlékezz a többit felejtsd el!

2012. szept. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazuk van a tobbieknek. Nem szabad ezen ragodni. Orulj, hogy egeszseges a Kicsiked! Orulj annak, hogy megvan a kedv a kovetkezore!

En is csaszarral szultem. 44 ora vajudas utan. Ketszer kuldtek haza a korhazbol egyszer 4-5 percesekkel utana 2-3 percesekkel harmadjara mar nem akartam bemenni!!!!!!! a fajdalom osszes fokat ateltem. 4 cm tagulast sikerult produkalnom annyi ido alatt. A megvalto csaszarnal derult ki tul rovid volt a koldokzsinor egyebkent is mert a tobbi 3xosan volt ratekeredve a Kisfiam nyakara....

Anyad meg Anyosod onzo megjegyzesei arra sem erdemesek, hogy meghalld. Vegigcsinaltad! es cask ez szamit. Megprobaltad! ahogy en is.

Ha jon hozzank meg egy kisember ugyanott akarom szulni ahol az elsot a negativ tapasztalatok ellenere mert tudom mar kapom elore az idopontot a csaszarra. Ugy erzem 3 gyerekert vajudtam akkor.

Halas vagyok az Urnak, hogy mindketten egeszsegesek vagyunk.

2012. szept. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte leszek, bár lehet meg fogsz ijedni tőlem. (Már előre hozzáteszem nem az ijesztgetés a célom.)


Nagyon is jól jártál hogy bementél a kórházba és a doki időben kapcsolt!

Nézd, egy terhesség mindig rejt magában kockázatot, mégha ezt sokan nem is tudják.

A zavaros magzatvíz és a túlhordás együttese miatt mindenképpen kockázatnak volt kitéve a baba élete, amivel nem szabad játszani.

Sajnos nem egy és nem kettő ismerősöm van akik hasonló szituációban elvesztették a babát.

Sajnos közéjük tartozom én is.. de ez más lapra tartozik.

Van olyan ismerősöm akinek a 41. héten rúgott egy hatalmasat a baba és utána már többé nem érzett semmi mozgást.. az volt a baba utolsó mozgása, az ismerősöm teljesen egészséges várandósága alatt mindig minden a legnagyobb rendben volt, épp a 41. héten volt vizsgálatokon és hazaküldték (!!!), 2 nappal később történt az ominózus rúgás..., a barátnőm azóta is magát ostorozza, hogyha akkor erősködik hogy márpedig ő ottmarad a kórházban, vagy pedig azonnal meg is császározták volna, vagy beindították volna neki a szülést még aznap, akkor most is élhetne a kislánya. De így abban a tudatban vajúdott hogy már tudta hogy akit meg fog szülni, akire annyira de annyira vágyott, már soha nem fog felsírni. És a mai napig nincs egyértelmű magyarázat a történtekre.

Sokszor nincs magyarázat mi miért történik.

Mikor cselekszünk jól vagy rosszul.


De egy biztos: te nagyon is jól döntöttél, és az orvos is amikor azonnal megcsászározott. Minden a Ti érdeketekben történt és nem ellenetek!

2012. szept. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát én ennél agresszívebb vagyok, az egyik nőt vágnám agyon a másikkal, és kikérném magamnak, amiket mondanak. Amennyiben nem változtatnak a hozzáállásukon és stílusukon, erősen elbeszélgetnék velük arról, milyen anyák is ők valójában. DE ez én vagyok. Te meg őrlődsz, mert nem feleltél meg mindneki elvárásainak. Életet adtál egy embernek, de ez nem elég, mert nem úgy történt, ahogy előre elképzelted (vagy elképzeltették veled, szerintem), és ezért most görcsölsz rajta. Melyikünk jár jobban? Döntsd el Te!
2012. szept. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én szinte majdnem így jártam mint te.2 héttel túlhordtam,indítottak de 12 óra vajúdás után megcsászároztak mert nem tágultam.én sem tudom magamnak megbocsájtani hogy nem tudtam rendesen megszülni az én picimet pedig minden vágyam az volt hogy természetes úton hozzam a világra!!!épp ezért én nem akarok több babát!nekem az a 12 óra is borzalmas volt!!
2012. szept. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Régebben is tettél már fel kérdést :) Akkor is válaszoltam.

Tojd le őket!Én is megkapom,hogy őt csak kivették,meg én nem szültem.Bánt de lecarom.A lényeg hogy min2en egészségesek vagyunk.Nekem sem indult meg a baba,azért mert nagy volt.

Vajúdtál,megszületett,egészségesek vagytok!Ez a lényeg!!!

Ha akarsz beszélgetni írhatsz privit.

2012. szept. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!