Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az abortusz ellenzői gyilkossá...

Az abortusz ellenzői gyilkosságnak tartják azt. Azonban közülük is a legtöbben elfogadhatónak tartják, ha pl. a baba fejlődési rendellenessége esetén végzik el. Utóbbi eset miért nem számít (hat) gyilkosságnak?

Figyelt kérdés

Egyéb esetek még: nemi erőszak, az anya veszélyeztetve van, (esetleg még az is, ha fiatalkorúról van szó)


Köszönöm a válaszokat. Remélem, vita nem alakul ki.


2010. márc. 1. 12:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
az inkább eutanázia talán.
2010. márc. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
ha az anya veszélyeztetve van, akkor egyértelmű: két élet között kell választani. én egyébként nem vagyok nagy abortusz-ellenes, egyszerűen a mai fogamzásgátló módszerek mellett elavult eljárásnak tartom. persze van hibaszázalék, de korántsem annyi, amennyi abortusz :(
2010. márc. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
Ha az abortusz gyilkosság, akkor aki spermát nyel, az kannibál, aki pedig zsepibe veri tömeggyilkos?
2010. márc. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

14:39: ezt nem így kellene felfogni, hisz a sperma nem termékenyült meg, nem lett belőle élet kezdemény.


Egyébként én pontosan olyan ember vagyok, aki az abortuszt gyilkosságnak tartja, de fejlődési rendellenesség és erőszak esetén indokoltnak. Miért? Láttál már Down-kóros gyereket? Szerinted teljes életet tud élni? Az ilyen anya nem örömből veteti el a gyerekét, hanem mert nem akarja, hogy nyomorogva éljen a saját gyereke, aztán ha már a szülő nem tudja támogatni, mert nem él már, akkor intézetbe kerül vagy még rosszabb - magára marad. Ha pedig erőszakból születik a gyerek, az anya valószínűleg nem tud ettől sosem elvonatkoztatni, rossz anya lesz, mert mindig arra a szörnyű dologra fogja a gyerek emlékeztetni. Ez más, mint aki azért megy abortuszra, mert azt használja fogamzásgátló módszernek és teljes bűntudat nélkül, vígan - mint aki jól végezte dolgát - hagyja el a kórházat. Mikor én szültem, sok abortuszos volt ott. Akikkel találkoztam, egyik sem olyan okból akarta elvetetni, amit felsoroltál, szóval ezek az okok sokkal ritkábbak, mint az, hogy valaki "csak úgy" elveteti. Ők maguk mondták, hogy semmi bűntudatot nem éreznek. Lehet, hogy magukat nyugtatták ezzel, de én semmi idegességet, aggodalmat nem láttam rajtuk. Na ez az, aminek nem szabadna ilyen természetesnek lenni! Azért van annyi abortusz, mert ez annyira természetes dolog lett egyeseknek. Többségük már többször volt abortuszon és fő témájuk az volt, hogy ki voltak akadva, hogy x összeget fizetniük kell az abortuszért, mert az állam nem támogatja. Ott, szülés előtt álló nők előtt hangoztatták, hogy miért állja az állam a szülést és nem az abortuszt...az ilyen emberekről meg van a véleményem.

2010. márc. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Némelyik hormonális fogamzásgátlónak is olyan hatása van, mint az abortusznak. Bizonyos esetekben a már megtermékenyült petesejtet löki ki. Azt miért nem ítéli el senki? Mert akkor az is ugyanolyan gyilkosság. Ezt én még annyira sem értem, mint a kérdésben felvetett gondolatot... mert az ok, hogy valaki nem lesz jó anya, ha megerőszakolták... de akkor jó anya lesz, ha úgy kell megszülnie a gyerekét, hogy soha nem akarta? A gyerek szempontjából mi is a különbség a két eset között? Mert szerintem semmi.
2010. márc. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
talán azért nem, mert a tabi 72 órás, tehát akkor még tleg csak 1 sejt, az abortuszt meg a 12. hétig elvégzik.
2010. márc. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
16:31: mert akit megerőszakolnak, annak nincs választása. Sem a partnerét (gyereke apját) nem választja meg, sem magát azt, hogy ő gyereket akar és védekezni sem tud. Akinek meg a párjától lenne gyereke, van választási lehetősége, tud védekezni. Lehet, hogy ez nem 100%-os, de hidd el, hogy sok esetben azért lesz terhes a nő és azért megy abortuszra, mert nem védekezik rendesen (és ez egyeseket abszolút nem zavar!). Én a kórházban láttam, hogy vannak olyanok, akik ezt használják fogamzásgátlásra. Mondjuk azt, hogy bárkivel megtörténhet, hogy terhes lesz az akaratán kívül, de mondd, akivel ez 4-5 alkalommal megtörténik, ott nem gyanús, hogy ő nem csinál valamit jól??
2010. márc. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: még annyit kiegészítésnek mondanék, hogy szerintem nem mindegy, hogy valakit akaratán kívül belekényszerítenek egy helyzetbe vagy sem, mert ha valami a hozzájárulásommal történik (szex), akkor azért a tettért felelősséggel tartozom. Ha egyszerűen nem tehetek róla, akkor nem lehet az én felelősségemre terhelni.
2010. márc. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz kérdés. Én sokáig nem álltam egyik oldalon sem. Amióta megszületett a kisfiam, egész más lett minden. Mikor az orvosommal átbeszéltük a különböző fogamzásgátló módszereket, a spirált azért zártam ki, mert abortatív eszköz. A megtermékenyült petesejtet nem engedi beágyazódni. Mikor mondtam neki, hogy ez számomra nem elfogadható, az volt az első kérdése, hogy vallási okokból? Nem, nem vallási okokból, ateista vagyok. De nem tudnám elviselni, hogy megfogan egy baba, és én egy eszköz segítségével elüldözöm magamtól. Ezért egy olyan megoldást találtunk, ami nem engedi megtermékenyülni a petesejtet. Nagyon érzékeny lettem a témára ,de soha nem ítélkezenék senki felett (kivéve, ha valaki fűvel-fával összefekszik, aztán besétál abortuszra), mert nem tudhatom mi történt vele, miért döntött így. Ha, beteg a baba, borzasztóan fájna, de én sem tartanám meg. Az okokat már leírták előttem. Mi lenne vele, ha én már nem lennék. Tengődne egy intézetben, ahol ki tudja minek lenne kitéve.
2010. márc. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem, tudtam, írjak-e, de végül is megteszem. Szóvalm értem én az érveket, amiért egy gyereket el lehet vetetni. Azonban a problémám a következő: megfogan a gyerek, és onnantól kezdve sokan őt egy teljes értékű embernek veszik. Az abortusz pedig nem más, mint hogy egy ártatlan, védekezni nem tudó kisembert megölnek. Ezt a nézetet el lehet fogadni. Azonban EZ (a megállapítás) miért NEM áll azokra az esetekre, amelyeket említettem?

Maga a gyerek ugyanaz minden igaz ezekben az esetekben, és ugyanúgy mindig meg lehet indokolni az abortuszt (az említettekkel hasonló módon). Azonban ami a lényeg, hogy az előbb említett kérdésemre nincs válasz, akkor az érv, mely szerint egy ártatlan stb. embert megölnek, egyszerűen összedöl, ha csak szokástól függ, mikor számít.

2010. márc. 2. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!