Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mitől függ a gátmetszés?

Mitől függ a gátmetszés?

Figyelt kérdés
Mármint hogy mekkora kell.Hallottam van ahol nem is kell,de azt hogy lehet elérni hogy ne kelljen,hanem eléggé táguljak?
2009. júl. 31. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez adottság kérdése-illetve baba nagysága-fekvése kérdése.

Nekem vágtak, picit, ezt látja a szülésznő, hogy kell-e és mekkora.

Lányom felcsapott kézzel jött ki, végigkarmolta a hüvelyem, és akkor sem fért volna ki vágás nélkül ha a feje ki is fér...

Szóval az adottság, hogy hogy tágulsz, de rá lehet segíteni homeoval, masszázzsal.

2009. júl. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mekkora a gyerek, milyen gyorsan jön, te magad mennyire tudsz tágulni. Az utóbbit elő lehet segíteni picit, homeós bogyókkal, teával, gátmasszázzsal. Meg azért is szoktak újabban szülésznőt fogadni, ha fizetsz neki, érdekes módon meg lehet oldani. Egyébként meg sokszor rutinból vágnak, biztos, ami biztos. Mondjuk az tuti, hogy jobb, mintha szakadnál.
2009. júl. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
általában az első babánál mindig vágnak!
2009. júl. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy jo fekvesu gyerek, tagulekonysag (amiert te is tudsz tenni bizonyos mertekben) es egy hozzaerto szulesz kell hozza. Mindharom ugyanolyan fontos, mert mondjuk hiaba van jo helyzetben a babad, te pedig hiaba vagy szuper rugalmas szovetekkel megaldva, ha a szulesz nyomatja ki beloled a babat egy szuszra masodpercek alatt, akkor a szoveteknek nem lesz ido tagulni.

En egy babat szuletem eddig, egy negy kilos kisfiut es gatvedelemmel. Nem is repedtem picit sem. Gatmasszazst csinaltam a 36. hettol gatolajjal, ennyit tudtam tenni erte, szules alatt meg a szuleszno szavait ittam, mindent ugy csinaltam, ahogy mondott. Pedig neha nagyon nehez volt, mert a testem mast diktalt volna.

O is besikositotta a huvelyemet, valamint a gyerek fejet is, amikor mar tapinthato volt es mindig ellenorizte, hogy hogyan halad kifele. Jott a tolofajas, nyomni kezdtem, rovid ideig hagyta, majd ha haladt egy picit a baba, akkor leallitott es kis ido mulva nyomhattam megint egy rovidet teljes erobol, majd ismet hihegni kellett. Ez azert van, mert ha gyorsan jon a gyerek, akkor nem lesz ideje a huvelynek felvenni a gyerek "nagysagat" es repedni fog.

Nekem problemam ebbol nem lett, valamennyire erzekeny volt persze, hiszen megiscsak nagy megterheles erte, de fajni nem fajt egyaltalan. Szules utan negy hettel voltam vizsgalaton, akkor a doki azt mondta, hogy nem latja rajta, hogy szultem volna, foleg azt nem, hogy ekkora gyereket. A ferjem is megerositette ezt meg aznap. :-)

2009. júl. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha még időben vagy, próbálkozz gátmasszázzsal. Az segít tágulni. Legalábbis jobb esetben. Sok helyen és sokfélét lehet kapni. Ha vágnak is, akkor talán nem kell majd akkora vágás.

A doki fogja eldönteni tényleg, hogy mekkorát vág.

Nekem volt vágásom, de nem túl nagy. Viszont a hüvelyfalam nekem is szakadt. Pedig a babám 2900 grammal született. A doki összevarrta a gátmetszést, amit nem is éreztem, de aztán közölte, hogy ő összevarrja a hüvelyfalit is, mert így jobban gyógyul. Na pufff... az nem volt kellemes.

Ja, amúgy én is elkezdtem a gátmasszázst, de én sokra nem jutottam, mert 5 héttel hamarabb jött a kisfiam.

2009. aug. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Baba állapota, mérete, szülés lefolyása, előző gátmetszési heg állapota, orvos, szülésznő hozzáállása.


Előtte napi rendszeres gátmasszázs segít, ott pedig a szülésznő és orvos segítsége, gátvédelem, ha lehetséges.

2009. aug. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A dokin is sok múlik, a hozzáállásán. Első gyerek 4550 grammal gátmetszés nélkül! :)
2009. aug. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!