Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek terhessége előtt...

Akinek terhessége előtt korábban volt probléma a gerincével/derekával az szülhetett természetes úton vagy császáros lett?

Figyelt kérdés

három éve műtötték a derekamat porckorongsérvvel, még nem beszéltem erről a dokimmal de kíváncsi lennék hogy kb mire számíthatok

26hkm



2012. szept. 18. 11:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem "kattog" a csípőm, bele kellett volna fecskendezni valami zselé szerű anyagot, ami feltölti a porcok közötti kis helyet, ami meggátolná hogy továbbra is rosszul illeszkedjenek, de 18 éves koromban ezt nem akartam, nem engedtem, féltem. Nem emelhettem 5 kg-nál többet,mert kipattant vna a csípőm és azt veszem észre h összeestem. Kiköltöztünk külföldre 22 éves koromban, majd váratlanul teherbeestem, nem is gondoltam rá hogy ez gond lehetne, meg sem fordult a fejemben, annyira megszoktam már a kattogást. Teltek a hónapok és amint nagyobb lett a teher, kb 8 hónapos koromtól a végéig iszonyatos fájdalmaktól szenvedtem és nem egyszer összeestem, mert legyengült a csípőm. Az esőt is megérzi, olyan sajog. Mind a kettő oldalt ez a helyzet nálam, így sokat kellett az ágyat nyomnom és segítség nélkül nem bírtam sehova sem menni. Rettegtem h mi lesz a szülésnél, de probléma mentesen lezajlott, de akár nagyobb maradandó baj is származhatott vna belőle és mind ez az én "hüly.eségem" miatt. Most 1 hónapos a babám, de már most 4300 g, decemberbe vagyok előjegyezve M.o-on, ugyhogy repülök haza megcsináltatni. Csak túl későn jöttem rá. A szülés nem biztos, de maga a terhesség szerintem megfogja viselni a derekadat, éppen ezért ne erőltesd meg magad, pihenj amennyit csak tudsz, de azért beszélj a dokiddal is.
2012. szept. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én pont most voltam emiatt ortopédián. Gyereket szeretnénk, de nekem kisgyermekkorom óta baj volt a gerincemmel (csigolyaszűkület, elcsúszás, kezdődő sérv, keresztcsont/farokcsonttörés stb.). A doki azt mondta, kezdjek el gyógytornára járni, ha fáj, pihenjek, és akkor nem lesz gond, simán kihordhatom a picit, és ez szerencsére nem indikálja a császárt :) Viszont, ha mégis császár, akkor azt csak altatásban, mert pont az érzéstelenítő helyén van a legtöbb gond, és egy rossz szúrás lebéníthat...
2012. szept. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!