Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik császárral szültek...

Akik császárral szültek azoknak mi volt az ok vagy a probléma ami miatt nem tudott természetes úton szülni?

Figyelt kérdés
Most vagyok 36 hetes terhes második babámat várom és nagyon félek a császártól szinte rettegek mert csak olyanokat lehet hallani hogy mennyire borzasztó utánna és hogy mennyire fáj!amúgy az első szülésem hüvelyi volt ott nem volt semmi gond!
2011. nov. 25. 10:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is a császár NEM rosszabb és nem jobb, mint a hüvelyi szülés - nekem mindkettö volt, igy tudom.

Az elsö császár amiatt volt, hogy nem tágultam rendesen, a baba meg gyorsan jött volna. A második meglett simán, a harmadiknál a ködökzsinór annyira rá volt tekeredve, hogy megint császár lett, a negyedik szintén sima.

Mindegyik fáj valamennyire utána, de ott, ahol vágtak. A császár után itthon azonnal ugyanúgy el tudtam mindent látni, mint a sima szülések után.

HA szükséges, akkor a gyerek érdekében is jobb a császár, ha meg nem, akkor úgyis hagyják, hogy simán megszülj.

2011. nov. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Természetesnek indult,de lement a szívverése 100 alá,így sürgősségi császárom lett.Annyiban volt rossz,hogy nehezebben keltem ki az ágyból a hasfelvágás miatt,de hamar gyógyult,nem engedtem el magam.
2011. nov. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is ugyan az volt, mint az előző válaszolónál.
2011. nov. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálam az első babánál 20 óra vajúdás után döntött úgy a doki, hogy elég volt, megcsászároz. nem tágultam szinte semmit. Jobb volt így, mert a kisfiamra kétszer is rá volt tekeredve a köldökzsinor. A második már programozott császár volt.


Egyátalán nem bántam, nem volt nehéz egyik után sem, amikor hazajöttünk ugyanúgy el tudtam végezni mindent, mint előtte. A műtét utáni első nap nem volt könnyű, de sokat sétálgattam és egyre jobb lett.


Szóval számomra cseppet sem volt borzasztó. Könnyebben mozogtam, mint némelyik gátsebes anyuka.

2011. nov. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én első,és eddig egyetlen babám császárral született. 18órát vajúdtam,mire megcsászároztak. Elsődleges fájásgyengeségem volt,ennyi idő alatt 1,5ujjnyit tágultam. Viszont az oxitól,és hogy ujjal tágítottak,a kínok kínját éltem át!

Nekem egyáltalán nem volt borzalmas a császár. Persze az első 2nap alig bírtam felülni,de hamar rendbe jöttem. 3és fél nap után haza is engedtek. Alig 1hét után kutya bajom sem volt,és most sincs 20hónapos a lányom.

Azért reménykedem hogy a következőt sikerül hüvelyen megszülni,szeretném azt is átélni!

2011. nov. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az elso szulesem termeszetes uton volt,de 20 orat vajudtam.Nagyon megviselt,engem is meg a picit is.A masodiknak mar az elejen mondta a doki,h nagy az esely a csaszarra,mivel melyen tapadt meg a placenta.Vegig veszelyeztetett voltam,de szerencsere kibirta a 40 hetet es 3 nappal a kiirt elott elkezdtem verezni erosen semmi fajdalom nelkul.Megijedtem,irany a korhaz,surgossegi csaszar.A baba ep egeszseges lett,o semmit nem erzett, en meg sokkal jobban viseltem mint az elsovel.Nem mondom,hogy kutya bajom nem volt,de az elso 2 nap utan mar nem volt gond.Ha kene valasszak,siman a csaszart valasztanam!
2011. nov. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Faros volt a fiam, a 30. héttől lelkileg készített a doki, hogy ebből császár lesz. Nem volt rossz, első nap nem kelhettem fel, második nap már sétáltam, 3. nap kaptam meg a babámat és el is tudtam látni. Azon kívül, hogy egy ideig nem tudtam hasizomból felkelni az ágyról, semmi bajom nem volt. Ja, nem is tágultam, de ez csak részletkérdés volt, mert akkor már úgyis tudtam, hogy császár lesz.


Most a hegem miatt programozott császár lesz. Egyetértek az elsővel abban, hogy a természetes szülés sem jobb semmivel sem, mint a császár, csak az nem utána, hanem előtte fáj.

2011. nov. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Indították a szülést, kézzel tágítottak, oxitocint kaptam és egyből 2 perces fájásaim lettek. Így vajúdtam végig 12 órát, de egy ujjnyit sem tágultam sajnos. Úgyhogy emiatt lett császár.

Vajúdni utáltam, a kézzel tágítástól kijött a szemem, blőőő. Ehhez képest nekem a császár már nem volt olyan rossz, mint gondoltam előtte.

Rettegtem, hogy császár lesz, mert a lányom faros volt sokáig, de aztán mégis befordult. Ekkor elkezdtem örülni, hogy mehet a sima szülés, ami nem jött össze...

A császárból gyorsan felépültem.

Ami rossz volt nekem az a lelki oldala. Egyszerűen nem tudtam elhinni, hogy nem tudtam megszülni a lányom.

Na de mindegy, már másképp látom, és tőlem az orromon keresztül is kivehették volna, csak legyünk egészségesek mindketten.

2011. nov. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálam szerencsére semmi gond nem volt a császár után. Sőt, maga a műtét is tűrhető volt, utána ugyan 1 napig kényelmetlen volt, hogy feküdnöm kellett, katétert, infúziót kaptam, de a sebem gyorsan gyógyult. Ja, azért lett programozott császár, mert a utolsó vizsgálaton kiderült, hogy a kicsi fiam "bebábozta" magát a köldökzsinórba.:) A dokim szerint, ha eltelik két év két szülés között, akkor császár után lehet természetes szülés, ha nincs más probléma. Nem kell félni tőle, mindkét eset kapcsán lehet hallani egyszerű és komplikált (rém)történetekről.. Személy szerint én azt se bánnám, ha újra császár lenne, annyira könnyen ment az egész, nem szenvedtem feleslegesen, és a babám egészsége sem volt veszélyben. Persze ha összejön a kistesó, és lehetséges, nem zárkózom el a természetes szülés elöl sem, de mivel számomra még az ismeretlen, én jelenleg attól félek jobban..
2011. nov. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az első babámnál 20 óra vajúdás után császároztak, mert ugyan kitágultam, de a kisfiam magas egyenesállásban volt, nem indult meg lefelé, mekóniumos volt a vizem is, én meg már belázasodtam. A lényeg az, hogy nem szabad elhagyni magad és minél többször fel kell kelni. Elég hamar regenerálódtam, mikor hazaengedtek már simán hajolgattam.

A második babánál 39+5 naposan irtózatos fájdalmaim lettek, a műtét közben derült ki, hogy szétvált a hegem. Szerencsére a baba és én is rendben voltunk. Vasárnap délután 5-kor volt a műtét és szerda délelőtt már haza is engedtek. Olyan gyorsan rendbe jöttem, hogy még én is alig hittem el.

Ja és mindkét babát tudtam szoptatni, sőt a másodiknál, már másnap belövellt a tejem.

2011. nov. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!