Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti hogy dontenétek, vagy...

Ti hogy dontenétek, vagy esetleg dontottetek hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Elso szulésem nagyon nehéz elhúzódó kitolás, nagyon nagy baba, nagyon nagy gátseb, vákuum, kézzel kivett placenta, nem jottek a tolófájások, ezért nem tudtam rendesen nyomni, szóval semmi sem úgy ment, ahogy kellett.Miután megszuletett a kisfiam persze nagyon orultem, hogy egészséges, és nem lett semmi baja!Most itt vagyok a második szulésem kuszobén, nem tudom mi tévo legyek, legszivesebben persze természetets úton szulnék, de féltem a babámat... Volt esetleg valaki hasonló helyzetben, ilyen nehéz szulés után? Jovo héten megyek még ultrahangra, akkor leszek 37+3 hetes terhes, akkor fogja majd még adoktor megnézni, hogy mekkora a baba, valamint a méhlepényt is, és akkor fogjuk megbeszélni, hogy esetleg császár e lesz... Ti mit tennétek a helyemben, ha esetleg valaki volt hasonló helyzetben, akkor légyszi irjatok!!!
2012. szept. 19. 10:08
 1/9 anonim ***** válasza:
nekem ennyire durva nem volt az első, fájásaim gyengék voltak nem tágultam, burkot repesztettek, 2,5 ujjnál már tolófájásaim voltak, beszorult út közben, úgy taposták ki belőlem, medencém megrepedt, a lepény kijött magától. azt hittem meghalok persze... hát rettegtem is a másodiktól, de reméltem, nem lesz ennyire szörnyű mint az első. hát gyorsabb volt, viszont gyorsan tágultam, iszonyú fájásaim voltak, szintén azt hittem meghalok; de nem bánom, hogy nem császár lett, pedig szanaszét repedtem. nem tudom neked mennyire hagy beleszólást a doki a császárba, de sztem ezt ő fogja eldönteni, hogy az lesz vagy nem. nekem egyébként teljesen más volt a két terhesség meg a két szülés is. reméljük, könnyebb lesz a második neked
2012. szept. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha császárt javasol, én elfogadnám. A lényeg, hogy se a babának, se neked ne legyen baja!!
2012. szept. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is rettenetes volt az első szülésem, azt hittem meg fogok halni, de tényleg. Nagyon-nagyon lassan tágultam iszonyatos fájások mellett. Végül 3 ujjnyi méhszájnál a doki egy mozdulattal széttépte a méhszájat és kinyomta belőlem a gyereket. Ehhez képest a 2. szülés egy álom volt. Reggel 5-re realizáltam, hogy lehet, hogy mostmár vajúdok, akkor 5 perces, nem túl vészes fájásaim voltak és 8-ra már kint is volt a baba mindenféle beavatkozás nélkül. Nincs 2 egyforma szülés, majdnem mindenki azt mondja, hogy másodjára sokkal könnyebben, gyorsabban megy! Vajúdás közben is kitalálhatják hogy legyen császár, én biztosan az orvosra bíznám, de csak akkor mennék bele a császárba ha tényleg elkerülhetetlen.
2012. szept. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én azt tenném, amit a doki mond.Ha császár, akkor császár.Ő tudja, hogy vagy tok biztonságban mindketten.


31 hkm

2012. szept. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Első babám hasonló körülményekkel született,elhúzódó vajúdás,másodlagos fájásgyengeség,végül vákum. Nagy gátseb,a gyerek kulcscsontja eltört,a feje mint egy tojás.3700g volt. Második gyerkőcnél orvost váltottam. Úgy kerestem a dokit,h ha bármi gond lenne nem egyezek bele a vákumba, inkább császár legyen.A babót túlhordtam,úgy indították.Pár órát vártak,látták,h nagy lesz,toltak a műtőbe.4500g-os babát nem tudtam volna megszülni.3.gyerkőc 12 év elteltével:sima szülést szerettem volna.szintén túlhordás,de végül elment a magzatvíz.10 óra vajúdás után megint irány a műtő.Nem kockáztattak az előző varrat miatt. Tudom milyen a vákum,milyen a császár. Ha a 3. babónál vákum és császár között nekem kellett volna választani a császárt választottam volna.

Talán te is nekiindulhatsz úgy, h sima szülés,de ha úgy látod-látják nem megy visznek a műtőbe.

2012. szept. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kisfiam 4650 grammal, 38-as fejkorfogattal szuletett, akkor azt mondták, hogy kb 3600-3800 gramm lesz, ettol is félek, hogy most jól fogják e megtippelni a súlyát...
2012. szept. 19. 19:28
 7/9 anonim ***** válasza:

Én azt hiszem megbíztam a dokimban, így nem kételkedtem abban sem, amikor a második babánknál azt mondta, hogy irány a műtő. Mondjuk nekem nem hiszem, hogy sok beleszólásom lett volna. (alacsony szívhang miatt)


Egy jó ismerősöm viszont hasonló helyzetben volt, mint Te. Az első szülésére nem tud nagy örömmel visszaemlékezni... Így dokit váltott a második szülésre, és megbeszélték, hogy császár lesz.


Szerintem, ha szeretnéd, próbáld meg a sima szülést, ha közben gond lenne, úgyis vinnének a műtőbe. Ha viszont nagyon félsz, akkor azt is mondhatod a dokidnak, hogy Te császárt szeretnél. Egyik sem rossz választás - szerintem.

2012. szept. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

hát nehéz kérdés.

én azt tudom hogy mindenki rávágja hogy a második könnyebb,hát nekem halálfélelmem volt mindketten nagyon megszenvedtük de itt vagyunk és a problémák nem feltétlen a korházban derülnek ki hanem 1-2hó múlva otthon.-

és bár hülyén hangzik de hetekig előtte azt mondogattam hogy rossz előérzetem van,hetekig mondogattam hogy nem lesz egyszerű majd meglátjátok még leírtam a pin-kod-t is mindenhez ha nem jönnénk haza és eldugtam,mikor bár bent voltam akkor mondtam meg hova tettem.

nem írom le felesleges téged ezzel fárasztani csak figyelj magadra és ha megbeszélitek a dokival és mond valamit azonnal figyelj a szívedre hogy megnyugszol-e mikor közli a császárt vagy inkább sajnálod.

hidd el valahol már magadban tudod mit szeretnél és súgja a baba is.

2012. szept. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat, hát nagyon remélem, hogy akárhogy is lesz, rendben lesz minden!
2012. szept. 22. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!