Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy kell szülésznőt fogadni?

Hogy kell szülésznőt fogadni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy hülyén hangzik a kérdés. Első babám lesz (még csak 18 hetes), és nemrég költöztem ebbe a városba, nem ismerek senkit. Dokim már van, akihez járok terhesgondozásra, de szülésznőt honnan lehet keríteni? Menjek be a kórházba és vadásszak le egy szülésznőt? :) És mit mondjak neki? Hogy kell ezt csinálni? Ti hogy oldottátok meg?

2012. szept. 19. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Elsőnek kérdezd meg a dokit hogy kivel szeret dolgozni és kit ajánl.


ha nem mond senkit akkor írd ki város szerint hátha tud neked ajánlani valaki!

2012. szept. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ÁLtalában úgy szokták őket " vadászni" hogy megkérdezel másokat Ő kinél szült és milyen volt szülésnél. kedves, határozott van aki vezeti a szülést van aki kíséri . mindenkinek más jön be. mindig legyen nálad notesz írd fel a nevét keresd fel és személyesen beszélgess el . sztem az már jó kiinduló alap ha kedves nem elutasító és megválaszolja a kérdéseidet. utánna fel lehet kérni hogy legyen jelen . ad elérhetőséget és ha elérkezik a nagy nap felhívják v. Te értesíted.

a dokid is ajánlhat olyat akivel szeret együtt dolgozni főleg ha ismer Téged .

2012. szept. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az orvosom ajánlott egy szülésznőt, megadta az elérhetőségét, azt mondta, h ő vele jól tud dolgozni. Első körben tehát az orvost kérdezném meg a helyedben, hogy ajánl-e valakit, van-e favoritja. :)

Aztán, ha nem mond senkit, akkor próbálnék információkat szerezni a kórházban dolgozó szülésznőkről: fórumokról, barátnőktől,ismerősöktől vagy/és bemennék a kórházba, a szülésfelkészítőkön általában bemutatják a szülésznőket, feltehetsz nekik kérdéseket, aztán amelyik szimpi, azt választanám. Bár ez egy kicsit lutri is lehet, mert hallottam olyanról, h vmelyik szülésznő tök szimpi volt az első néhány találkozáskor, de a szülésen meg épp hogy ellenszenvesen viselkedett...

Szóval próbálj meg több forrásból tájékozódni az adott szülésznő felől.

Aztán, ha megvan a választottad, akkor telefonon megbeszélsz vele egy találkát, elmondod, hogy mikorra várható a szülés, és szeretnéd, ha jelen lenne a szülésnél.

Én nem voltam szülésfelkészítő tanfolyamon, csak megbeszéltem a talit a szülésznővel, feltettem a kérdéseimet, ő válaszolt rájuk, körbevezetett a szülészeten, majd megkérdeztem, h vállal-e. Biztosított róla,hogy bármikor hívhatom, ha kérdésem van, vagy úgy érzem, hogy itt az idő...

Én jól jártam vele, örülök, hogy választottam szülésznőt is, és csak 1 ember volt velem a vajúdás-szülés alatt az orvoson kívül a kórházi személyzetből.

2012. szept. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor első körben megkérdezem a dokit, hogy van-e olyan szülésznő, akivel jó csapatot alkot, akit ajánlani tud (hátha ad telefonszámot vagy valamilyen elérhetőséget is). Aztán meglátjuk.
2012. szept. 20. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!