Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Félresikerült gátmetszés,...

Félresikerült gátmetszés, vajon mennyire?

Figyelt kérdés

4 hete szültem meg kisfiamat,természetes úton. ( 1. baba)

Fogadott orvosom volt,minden flottul ment a szülés alatt,kivéve a gátmetszésemet. Szülésznő végezte ( elvileg nagy tapasztalattal)rosszul vágott és a vágásom tovább is repedt.Sokáig varrtak és még a dokim is kiakadt,elvileg a varrás közvetlenül a végbélnyílásom mellett megy el. Szerencsémre a székletürítéssel nincs gond,viszont a kiesett varrataim helyén még "puklik" vannak. Ez mennyire normális,illetve ha volt valakinél hasonló helyzet,akkor nála hogyan működött a felépülés,vagy miben tért el a sima gátmetszésestől??? Mikor ülhetett először kádba,mikor sportolhatott,milyen volt a szex és mikor történt először???


2012. szept. 20. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem elvileg nem sikerült félre, de kb. 4 hónapig fájdalmaim voltak. Egyéb problémám nem volt. A pukli az szerintem más téma, lehet, hogy ilyen típus vagy, hogy így hegesedik a sebed. Ha egyéb probléma nincs, nem fáj, akkor nem aggódnék a helyedben.
2012. szept. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

- 6 hetesen még nem tudtam normálisan ülni

- szex nem fájt a szülés után 8 hónappal

- kádba 7 hetesen ültem.

- sportolni sportolhattam volna már 6 hetesen, de nem volt jó, fájt a helye.


és nekem is minden ok. volt, csak metszettek.

2012. szept. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is elrontották, sőt annyira, hogy haematoma alakult ki utána meg is műtöttek kétszer mert nem állt el a vérzés. Utána 6 hétig nem tudtam ülni, és kb a 8. Hét után húzódott vissza a sok kis pukli. Kádban kb 3. Héten muszály volt fürdeni hiper mangános vízben, mert nagyon fájt még akkor is. Egyedül még a fekete nadálytő krém használt a seb mellett kentek, levitte a duzzanatot és fájdalmat is csökkentett, plusz nekem jégakkuval is kellett jegelni.
2012. szept. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem sürgősségi gátmetszésem volt első babával, sajnos leesett a szívhangja, így nem lehetett gátvédelemmel szülni.

Oxit is bekötöttek, plusz nyomott a hasamra egyet a doki, így szinte kirobbant a babám.


Ülni 3 hónap volt, mire párna nélkül tudtam.

Egy év volt, mire jó lett a szex. (6 hetes kontrolltól számítva próbálkoztunk, de nehezen indult az egész)

A hegem egy kb. 2 centihosszú 5 mm széles "egybefüggő dudor" lett, ez ilyen is maradt.


Kádba a hat hetes kontroll után már lehetett ülni, sportolni is lehetett volna, én nem vagyok sportos, de szerintem biciklizni nem tudtam volna még jó sokáig.


Utána még kettőt szültem gátvédelemmel, picit repedtem a régi gátvarrás mentén, de most a harmadik szülés után sajnos a régi "dudor" estére ödémásodik, megtelik valami vizenyővel, néha fáj is. Hát nem túl klassz, de leginkább csak akkor érzem, ha kitapintom.


Ez van. Ránézek a gyerekeimre és azt mondom: megérte, még így is.

2012. szept. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

Nem biztos, hogy félresikerült. Nekem orvos vágta, de a babám szalutálva érkezett (a keze a feje mellett maradt), így repedt a méhszájam, a hüvelyfal és a gátam végig a végbélnyílásom mellé. Szülés után a varrat mögött vérömlenyem lett, így műtöttek, felvágták a varratot, kitakarították és újravarrtak. A fél fenekemen egy jó tenyérnyi sötétlila folt volt. Kb. 3 hetes volt a gyermekem, mikor már babakocsival sétáltunk fél órát és még húztam a lábam, addig az ülés is elég érdekes volt. Mivel az első szülésem volt (a napokban várható a következő), így nem tudom mennyiben más a "normál" vágás. A 6 hetes kontroll után már kádban fürödtem. Nem vagyok egy sportos alkat, a gyerek emelgetése, majd az utána rohangálás kimerítette a mozgásigényemet. :) Szex szülés után 4 hónappal volt először, de még pár hónapig nagyon fájt a hüvelyem, mintha a szüzességem vesztettem volna el minden alkalommal, feszített, szúrt, nem is tudom igazán leírni, mert már régen is volt (4 éve). A gátmetszésem helye a mai napig meglátszik, bár nekem nem pukli van, hanem épp ellenkezőleg, inkább mélyedés lett. Igazából szülés után nem mertem megnézni milyen lett odalent, mert féltem, hogy a látvány nagyon megrémít. A varrat helye persze érződött egy darabig míg mosdottam, de már nem emlékszem meddig. Ha belegondolsz, azért varrat, mert a húst átszúrják, tehát nyilván nem tűnik el hipp-hopp észrevétlenül. De ha mész a 6 hetes kontrollra, ott úgyis megnézik és rákérdezhetsz.


Boldog babázást és mielőbbi teljes felépülést kívánok!!!

2012. szept. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Huhh... Engem is lyuktól-lyukig vágtak - fogalmam sincs, hogy így kell, vagy ez "különleges" eset.

Puklik voltak + aranyér is - jó sokáig. Most 1,5 éves a kisfiam - jelentem: a puklik már biztos nincsenek ott (nem tudom, hogy mikor tűnhettek el).


Fiam 3 hetes volt, mikor egy vendégség keretében sikerült magam alá csinálni (inger nélkül), csinosan felöltözve. Akkor azt hittem, elsüllyedek, ma már jókat nevetgélünk rajta a párommal. Azóta nem fordult elő ilyen (eddig még).


Én mindig zuhanyzom, így a kádas kérdésedre nem tudok válaszolni.


Szex: a 6 hetes kontroll után "egymásnak estünk". - hááát... mintha újból elvesztettem volna a szüzességem :( Fájt, szűknek érezem magam...stb. Vettünk síkosítót, és nem adtuk fel. Minden szeretkezés egyre jobb lett! Kb. 1-2 hónap kellett, és jobb lett a szex, mint terhesség/szülés előtt. A síkosító a mi 3. társunk :), amit manapság már hanyagolunk.


Sport: nem sportolok, viszont rengeteget sétálunk (még most is). Még séta közben is sokszor nagyon furcsa érzés volt ott lent. - Ezt otthoni császkálás közben soha nem éreztem, csak a tempósabb/utcai séták alkalmával (kb. 4 hónapig).

2012. szept. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia4 Első babánál nekem is nagy vágásom volt, de nyugodj meg, a másodiknál sokkal kissebb.

Pukli volt, az ülés hetekig nem ment, fürödni 6 hét után tudtam, szex 3 hónap után nagyon óvatosan. Ami nagyon megmaradt bennem, az a biciklizés, na az még rá 1 évre is borzasztó volt.

2012. szept. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!