Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Normális az ha egy anya azt...

Normális az ha egy anya azt mondja a lányának, hogy ha szül akkor mehet a háztól?

Figyelt kérdés
felmerült, hogy abbahagyom a fogamzásgátló tablettát, mert nincs rám jó hatással. Erre anyám kiborult, hogy biztos gyereket akarok, és ha úgy van mehetek a barátomékhoz, pedig ez nem igaz. 20 éves vagyok
2012. szept. 21. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Azért erős megfogalmazás, de az érthető, ha valaki nem szeretné, hogy utána rálőcsöljenek egy gyereket.


Hangsúlyozd ki, hogy tényleg egészségügyi oka van, és gondoskodtok a felelősségteljes másfajta védekezésről.

2012. szept. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Nem értem, 20 éves felnőtt nőként miért kötöd édesanyád orrára, hogyan védekezel? Miért kell róla tudnia, ha te másfajta fogamzásgátlóra váltasz?
2012. szept. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Beszélj vele, hogy nem akarsz még gyereket és védekezni fogtok másképp. Egyébként nem mondom azt hogy normális, ha egy anya ilyet mond, DE gondolj bele a helyzetébe: még te is gyerek vagy, gondolom ők tartanak el, persze hogy megfordul a fejében, hogy "biztos azért hagyod abba, mert babát szeretnél".

Egyébként meg miért ne beszélhetné meg egy 20 éves lány az anyjával ezeket a dolgokat. Szerintem ha jó a kapcsolatuk, simán meg lehet ezt beszélni, én is kikértem anno az anyukám véleményét.

2012. szept. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Persze, nyilván jó kapcsolatuk lehet, ha az anyja ilyet feltételez róla, meg ilyen kedvességeket vágott a lánya fejéhez. Ez valóban azt bizonyítja, hogy remek a kapcsolatuk. :S Én tartom magam ahhoz, hogy az anyának ehhez semmi köze. Meglátszik, hogy a kérdezőéknél is egyoldalú egy jó kapcsolat, mert az anyuka bizalmatlan és bunkó a lányával.
2012. szept. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én anyám hasonlót mondott, hasonló helyzetben. "magadnak szülj kisanyám" ezt mondta.

Azt elvárta, hogy a lakásunkat fentartsam, felújítsam, szépítsem.

32 évesen alapítottam családot, el is mentünk albérletbe. Most várjuk a 3. babát, de most sem érdekli őt az unokái. nagyritkán idejön, de a 1,5 éves kislányomat "a kislánynak' nevezi, nem a nevén.....


Röviden, szerintem lehetsz te majd 30 éves is, akkor is ilyen marad nálatok is a helyzet. Soha nem lesz jó nagymama.

2012. szept. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én ugyanezt kaptam 21 évesen, ki is tett. Ennek 9 éve és azóta nem is rendeződött a viszonyunk. Nehéz volt de már a 3.- ik babám lesz és ők kárpótolnak. Nekem szerencsére jó házasságom lett, megvan mindenünk, máig nem értem hogy bírja ki, hogy kimarad az életünkből .
2012. szept. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Aki az utcára teszi az állapotos lányát az a szemembe nem anya. Egy anya támogatja és segíti a gyerekét ha annak szüksége van rá, egy anya vigaszt nyújt a bajban, egy anya nem kér nem ítélkezik és nem dob el soha magától. Azért mert ez egy igazi anya dolga. Ráadásul a saját unokáját is az utcára dobja, mégis hogy van szive az ilyen nőknek.
2012. szept. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%
Minek szülsz anyád nyakára ,hogy képzelsz ilyet? Jönnek a felháborodásukkal. Mintha régen nem így lett volna sok helyen, hogy több generáció élt együtt. Sőt most is elő fordul. Attól mert egy lány otthon lakik és babát vár nem jelenti azt hogy az anyjának szül és nem gondoskodik majd a gyerekről. Csak a mai világban nem olyan könnyű ám megéli, házat fennt tartani. A családoknak szülőknek pedig pontosan az a dolga hogy össze tartsanak segítség egymást. Vagy az anyukáknak csak addig a gyerekük a gyerekük amíg minden oké, ha már nem akkor viszlát mehettek ahová akartok?
2012. szept. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Annyiban igaza lehet anyudnak hogy ha már szülsz akkor illik saját magadat és a babát is eltartani önállóan.
2012. szept. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!