Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 40+ 2 napos vagyok ha lépcsőzö...

40+ 2 napos vagyok ha lépcsőzök akkor megindulhat a szülés?

Figyelt kérdés

nem ártok ezzel a picinek?

10.en lakunk és arra gondoltam hogy holnap lemegyek az 5ig és felgyaloglok.


2012. szept. 22. 19:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Szia. En a 41. Hetben ketszer feljottem a kilencedikre, de semmi. :-) volt ott minden amit ilyenkor ajanlanak. 42. Heten szuletett..... Majd jon ha akar. :-)
2012. szept. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Én 9 nappal hordtam túl a kisbabámat és én is törtem a fejem, hogy mi lehetne hatással rá, hogy szépen meginduljon. :) Igazából én semmilyen "hókuszpókusszal" nem próbálkoztam és a lépcsőzést is hagytam, ugyanis többet is írták, hogy kifejezetten ártani nem árt, de jót sem tesz. Mi szeretkeztünk is a Párommal hátha megindul a kislányom, de semmi ... Sőt, az első szülésindításom is eredménytelen volt. :) Tehát én is azt vallom, hogy lehet, hogy vannak olyan nők, akiknek sikerül ezen praktikák egyikével megadni a kezdőlökést a babának úgymond, de ahol nagyon nem akar jönni a baba még, ott úgysem fog jönni. :) De a lépcsőzést szerintem mindenféleképp hagyd ki a dologból, biztos, hogy nem ettől fog megindulni a szülésed! :)

2012. szept. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

De drága vagy! :) Akárcsak magamat hallottam volna februárban. :) Én több,mint 1 héttel hordtam túl a kisfiamat és a kórházban vártam a nagy napot.Rajtam már az egész épület röhögött,mert feszt a lépcsőn "rohangáltam";aztán csatlakozott pár hasonlóan türelmetlen kismama is.A szülést ugyan nem indította be,de lett jó kis izomlázam,ami nem volt túl kellemes,mikor megindult spontán,magától. :)

Tehát a kérdésedre a válasz:a hiedelmekkel ellentétben nem indítja be a szülést. :(

Kitartás!!Pontosan tudom milyen nehéz így a vége felé,de tényleg már csak napok kérdése.És ez a legnehezebb pár nap,jól tudom.Legjobbakat kívánom Nektek!!

2012. szept. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én 6 nappal hordtam túl a kislányomat. Szoba bicikliztem egy keveset, csak hogy nem ártson, de nem használt.

Szerintem felesleges megterhelned magad, mert nem attól fog beindulni a szülés. Majd "szól" a pindur, mikor ki akar jönni.


Kitartást!

2012. szept. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok! Aki lepontozott az megindokolná, hogy miért tette? Szerintem semmi rosszat nem írtam és ilyenkor annyira nem értem miért kell lepontozni! De köszönöm szépen!
2012. szept. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ennyi lépcsőzéstől biztosan nem fog beindulni a szülés. Ha már lépcsőzöl, menj le a földszintig meg vissza legalább 5-ször.

Nálunk mostanában rendszeresen elromlik a lift, kilencediken lakunk, és a két gyerekemet (17 kilós jön kb a hetedikig, a 12 kilóst végig hoznom kell) hozom fel vagy le a hónom alatt vagy a nyakamban, és most épp 37 hetes vagyok zárt méhszájjal... Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha nem akar beindulni a szülés, akkor mindegy mit csinálsz, de az ötödikig lemenni felesleges, inkább sétálj helyette 60 percet, azzal többet érsz el... legalább friss levegőn vagy, nem a zárt házban.

2012. szept. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Babeli Zurzavar ***** válasza:

37. het utolso napjan voltam amikor levittem a kutyat setalni. mikor a lepcsohaz bejarati lepcsojehez ertem, a 3 emelettel alattam lako "kedves szomszed" megszaporazta lepteit, elvitte elottem a liftet, azt hittem a gonoszkodasa kimerult ennyiben, de mikor a liftet hivtam nem jott le negyed oran keresztul. kenytelen voltam gyalog nekiindulni,a 6.ra erve vettem eszre hogy az asszony ujsagpapirral kitamasztotta a liftajtot. kerdore vontam es indoknak azt hozta fel, hogy a budos kutyam -aki 2 hetente kozmetikushoz jart furdetesre- ne szalljon a liftbe. kerdeztem, hogy latja e hogy lassan vegidos terhes vagyok, latja latja de sz@rik ra.

szoval lepcsoztem a 9.emeletig, amint felertem elment a nyakdugo es aznap megkezdodott a szules. nem tagultam rendesen meg a 2-3 perces fajasok alatt sem,19 orat vajudtam, a doki kerdezte is,hogy nem vettem e igenybe magam mostanaban extremebb modon,pl lepcsozessel,mert egyeb okat nem talalja ennek a kotott izomzatnak.

szoval esetemben rasegitett a beindulasra, de kihagytam volna, hatha par nap,het mulva konnyebben erkezik a mano. ezert osszessegebeb nem ajanlom.

2012. szept. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem is indították a 40+6. napon, de eszembe nem jutott volna bármi olyat csinálni, amit a terhesség alatt nem vagy nem olyan intenzitással csináltam.....ugyanis ez stressz a babának, nem elég stressz a megszületés, még előtte is napokig kapja? Fokozott fizikai igénybevételnél romlik az oxigén ellátása a babának, nem ér ennyit, de szerintem értelme sincs...

2,5 hónapos babó anyukája

2012. szept. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Majd jön amikor akar.Nekem semmi jele nem volt,hogy be fog indulni.40+1 este bundáskenyeret sütöttem és hajnalban fájásokra ébredtem,így 40+2 reggelre meglett a kisfiam :) Lehet nálam a bundáskenyér sütés indította be? XD
2012. szept. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon érdekes kérdés. Én elmondom a személyes tapasztalatomat. 3dikon lakunk de mire fellépcsőzők olyan mintha ha a 5-dik 6dikra lépcsőznék fel nagyon régi épület természetesen lift nincsen. Szóval nekem semmi gondot nem okozott nem indította be a szülést. Mert ugye nap mint nap lépcsőztem így hozzászokott a szervezetem.

Viszont aki ehhez nincs hozzászokva annál okozhat problémát, vagy is beindíthatja, de én ezt nem tenném.

Mert a szülés amúgy is nagyon kifárasztja az embert és ha te meg nem vagy ehhez hozzászokva akkor eleve fáradtan indulnál neki? Én nem tenném a helyedben inkább sétálj a friss levegőn és élvezd ki ezt a pár napot ami még hátra van. Vagy ami szerintem nálam beindította a szülést a tejes kávé. Reggel nagyon hígan ha gondolod, bár szerintem ez is fölösleges. (én akkor nagyon megkívántam és utána mentünk is szülni.

2012. szept. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!