Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros anyukák! Nektek...

Császáros anyukák! Nektek mért lett császár? Hogy éltétek meg a műtétet fizikailag és lelkileg? Mit gondoltok a hüvelyi szülésről?

Figyelt kérdés
2009. aug. 2. 09:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A szülésem természeten indult, vajúdtam vagy 16 órát. De annyira elfogyott az erőm hogy a tolófájásoknál nem bírtam nyomni, azt hittem szétszakadok. Aztán szegény babóm beszorult leesett a szívverése vmi 70-re (a normál 120-160 helyett), és akkor azonnal császároztak. Kérdezték hogy altatást kérek vagy érzéstelenítést. Altatást kértem, mert aludni akartam picit, meg nem bírtam volna a látványt. Így is tök zavarban voltam amikor pucéron rakosgattak ágyról ágyra mire a műtőbe kerültem. Orvosok hada állt körülöttem mindenki a sejhajomat nézegette. Tudom hogy ez a normális, de engem nagyon zavart. Aztán még jó 6-7 hétig utána nagyon fájt a sebem, nehezen mozogtam, de mostmár jól vagyok, mindennek már 3,5 hónapja. Lelkileg csak a meztelenkedés az orvosok előtt ... Amúgy persze a hüvelyi szülés a normális, de én őszintén megmondom jobban örültem a császárnak, mert nagyon féltem a gátmetszéstől, meg hogy aranyerem lesz..
2009. aug. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
természeten = természetesnek
2009. aug. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én túlhordtam a picit,csúnya volt a magzatvíz és nem tágultam semmit.

Fizikailag az első 3 nap borzalmas volt,azt hittem túl sem élem.

Azt hiszem,elég gyorsan regenerálodtam.

Lelkileg nagyon fáj,mert annyira készültünk az apás szülésre és annyira szerettem volna átélni,hogy néha még most is kiakadok,pedig elmúlt a kisfiam egy éves.

A lényeg persze,hogy Ő egészséges!:)

Remélem a kistesó pár év múlva,spontán úton születik majd.

2009. aug. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Nekem a kisfiam faros volt, és 2 hétte ltúl is hordtam. Mivel oxitocinra sem indult be a szülés, de már nem volt jó a kisfiam szívhangja, így vajúdás nélkül toltak a műtőbe.

Varratszedésig elég kemény napokat éltem át, de utána napról-napra sokkal jobban lettem.

Lelkileg nekem semmi bajom nem volt a császár miatt. Inkább így, mint hogy a kisfiamnak bármi baja legyen. Szoptatni is tudtam (10 hónapos múlt, és még most is szopik naponta 2x), tehát semmi hátrányát nem éreztem.


Hüvelyi szülés? Nem tudom mit gondoljak róla. Én nem vajúdtam, és a 42 hét alatt nem hogy josló fájásom, de még haskeményedésem sem volt. Nem tudom hogy azt hogy bírtam volna, és milyen lett volna hüvelyi úton szülni. Mindenki azt mondja az a természetes, de én remélem, hogy a kistesó is császárral fog születni.


Te is császáros voltál? Vagy arra készülsz?

2009. aug. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

A kiírt időpont előtt egy nappal magas lett a vérnyomásom, be indították a szülést, de nem tágultam semmit. Mivel a baba szíve 180 vert, meg császároztak!

Nem szeretném a következőt sem hüvelyi úton szülni, nem érzetem fájdalmat egyáltalán. Lelkiismeret furdalásom sincs, nekem megfelelt így!

2009. aug. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

3 napot hordtam túl a fiamat, mikor mentem egy vizsgálatra, de mivel lelassult a baba szíve ezért megindították, reggel 8-tól délután 3 óráig szinte semmit sem tágultam és a baba is nagyon nagy volt nem habozott az orvosom és mondta hogy császár lesz.

Mikor meghallottam sokkot kaptam, mert onnantól nem igazán emlékszem olyan gyorsan leforgott minden.

a sebem az kb 1 napig fájt utána csak akkor ha felkeltem az ágyról de az is csak 1-2 hétig, azt elég jól viseltem...

ez volt 7 hónapja

lelkileg nm bántott, de szerettem volna át élni azt a fájdalmat is, de majd a legközelebb :) persze ha az a baba majd kisebb lesz....

2009. aug. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem levált a méhlepény 40+3 hetesen,így azonnal altattak és császároztak.Egy percet nem vajúdtam,csak hát ugye én sem erre számítottam.A párom viszont azt mondta,hogy neki talán így volt a legjobb:jött a telefon,hogy megvan a babánk,egészségesek vagyunk,jöjjön már be a kórházba(mert én már szülés előtt bent feküdtem,ha nem fekszek bent,a lányom most vagy oxigénhiányos,vagy még rosszabb..)A műtét másnapján már szépen sétálgattam,muszály volt,mert velem volt a baba.A fájdalom nekem nem volt egyáltalán vészes,a szülés utáni pici depresszió annál rosszabb volt:lelkileg rossz volt,hogy így kellett születnie a lányomnak,de pár hét után már nem bántam semmit:lement a hasam is,a hüvelyem sem fájt,így nem bántam már a műtétet.
2009. aug. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én reggeltől estig vajúdtam, nem tágultam, majd egyre zuhant a baba szívhangja (a végén már 60 körül volt) minden egyes tolónál. Ekkor jött a császár, kiderült, hogy a köldökzsinor leszorította a mellkasát.

Nagyon rossz élmény az egész, nehezen áltam talpra, pedig nem hagytam el magam, katétert én kértem, hogy vegyék ki, hogy inkább sétálhassak a vécére stb.

A vajúdás is gáz volt, ráadásul fölösleges, bár a tejem talán attól indult be szépen hamar.


Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült hüvelyi úton szülni és remélem, hogy a következő szülésem már komplikációmentes lesz és hüvelyi :)

2009. aug. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekunk lejart az idonk penteken es megbeszeltuk,h vasarnap beinditja.Ez igy is volt,hamar es szepen tagultam majd 3 oran keresztul nyomtam a szuleszet minden pontjan meg a wc-n,belem is konyokolta szuleszno de a fiam nem akart kibujni,marj megnezett az ugyeletes fo orvos mert az elso orditasomtol zengett a szuleszet mert a fiam ugy nyomta felfele a bordamat h azt hittem belehalok...5 perc es a mutoben voltam,kicsit megkonnyebulve,nagyon feltettema babam...a lenyeg h felakadt a kis keze a koldokzsinorba...olyan volt az elso kepeken a 2 keze mint 1 hullanak.De hal istennek minen Ok es gyonyoru jol fejlett 8 honapos baba.

A sima szulest is kibirtam volna,nekem nem fajt jobban mint mikor mensim volt es gorcsoltem.

Fizikailag,a "zacimat" hetfo reggel kihuztam,a szobatarsaimnak mas fel 2 nap utan vettek ki...ez elso wc-zes este sikertult,mert az altato hatasa alatt voltam es 3an sem tudtak felallitani,mert meg felulni felultem,de ahogy emeltem magam ,ajultam vissza es vizzel locsoltak,vizes borogatast kaptama nayamba...csak kedd reggel tudam segitseg nelkul eloszor leszalni az agyrol.

De ha kellene meg 1000x vegig csinalnam!Es remelem h meg 1x fogom!

2009. aug. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Hajnal 2-kor elfolyt a magzatvíz, tusolás és irány a kórház. Vizsgálat után apukával családi szülöszobánkban vártuk, hogy erősödjenek a fájások, de azok nem akartak erősödni, oxitocinra is csak nehezen. Tágulni viszont nem tágultam szinte semmit, délután 2-re még csak 5 cm voltam, ezért még nyomtak több oxitocint. A fájások felerősödtek, de a baba még mindig nem mozdult meg lefelé, nem nyomta a méhszájamat, és ezért nem is tágultam. Kaptam gázt, mert epidurálist nem kaphattam. Na ettől jól beszívtam, sőt túl is szívtam magam, egészen 4 óráig röhögtem, szó szerint. Semmire nem emlékszem, csak a párom mesélte. 4-kor betoltak a műtőbe, elaltattak és 4 óra 9 perckor megszületett a kisfiam. 3-4 napig volt fájdalmas, de hamar regenerálódtam. Úgy tűnik a kicsifiú nagyon jól érezte magát odabenn, és nem akart kibújni.

Én a terhesség elejétől a természetes szülésre készültem, ezért lelkiseg sokkal jobban megviselt a császár, mint fizikailag.

2009. aug. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!