Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan tudom elkerülni a...

Hogyan tudom elkerülni a császármetszést?

Figyelt kérdés

Rohadtul félek, hogy császárral kell világra hozzam a gyerekemet...

Azt hiszem nem élném túl sem a procedúrát, sem a megaláztatást, és nálunk a kórházban iszonyúan, kiugróan magas az ilyen "szülések" száma.

Tippeket kérnék arra vonatkozóan, hogyan kerüljem el, mire figyeljek. Mert ha nekem azt találja mondani egy orvos is hogy császár, nekimegyek én nem vagyok együttműködő és nem fogok nekik ott feküdni lekötözve mint valami darab hús, amit szétvagdosnak.

Olvastam hogy számít a magasság de hogy miért nem tudom. 155 cm/52 kg vagyok.

Segítsetek!



2012. szept. 26. 08:19
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

én elhiszem,hogy nagyon félsz,de ha a babád vagy a Te életed veszélybe kerül a szülés közben,akkor márpedig visznek műteni,hogy megmentsék a kicsi életét. Nem mindig azért császároznak,mert mondjuk farfekvéses a baba,vagy a téraránytalanság miatt. Igazából ezek ellen sem tudsz tenni semmit,mert nem tudod befolyásolni,de a szülés közben egy csomó olyan probléma felmerülhet(leesik a szívhang) ami miatt azonnali,életmentő császármetszésre van szükség,hogy megmentsék a kisbabád és a Te életedet. Akkor nem hiszem,hogy hadakozni fogsz,hogy márpedig ne műtsenek,hiszen az életetek forog kockán. A magasság a téraránytalanság miatt számít,de igazából a csípőd a lényeg. Nekem egyik szobatársam pöttöm kis lány volt,azt mondták neki,tuti császár lesz,de meg tudta szülni. Ha esetleg farfekvéses lenne a babád,arra vannak praktikák,hogy beforduljon,de igazából nincsenek ilyen módszerek,amivel tutira elkerülheted a császárt. Megértem,hogy félsz,én is nagyon féltem,mikor farfekvéses lett a kicsim a 34.héten,de aztán belenyugodtam,hiszen a legfontosabb,hogy Őt épen és egészségesen hozzam a világra,és ha ez csak műtéttel lehetséges,akkor legyen. Hidd el a Babád és a Te egészséged érdekében történik,ha történik. Kitartást,nem lesz semmi baj,hidd el!

39hkm

2012. szept. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

A császár nem azon múlik, hogy mit hogyan teszel a várandósság alatt. Függ attól, hogyan fekszik a baba, nyílsz-e majd rendesen, nem tekeredik-e rá a köldökzsinór, stb... Én császárral fogok szülni, és nagyon félek, minden porcikám tiltakozik ellene, de 4,5 éve volt egy betegség, ami miatt nem szülhetek természetesen. Most vagyok 31 hetes, még mindig szoktatom magam a gondolathoz, pedig a kezdetektől tudom, hogy így lesz...

Gondolkozz pozitívan, hogy minden rendben lesz, természetesen fogsz szülni, a baba fejvégű fekvésben lesz...

Csak pozitívan! :)

Ha mégis császár, akkor az a lényeg, hogy minden rendben legyen babával, anyával, és ha ez kell hozzá, nincs mit tenni. Az egészség a legfontosabb. A végeredmény a fontos!!

Minden jót!

2012. szept. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
A szülés egy "természeti esemény", ha előtte minden rendben van sem tudhatod, hogy nem lesz-e pont nálatok életmentő a császár. Én azzal szültem, mert nem volt más választásom, nem is tehettem volna ellene semmit. De nem volt rossz élmény, örültem, hogy a babám egészséges. Az egyetlen, amit tehetsz, hogy olyan kórházat/orvost választasz, ahol jobb a statisztika vagy akivel meg tudod beszélni a félelmeid.
2012. szept. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
86%
Miért kell ezt így túl dramatizálni?Meg kell értened, hogy ha császárra kerül a sor, az a te és a babád érdeke.Azért van, hogy mindketten rendben legyetek.Szerintem nem szabad erre így ráparázni.
2012. szept. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
73%

Remélem, hogy csak a hormonok vagy ilyen hisztérika.

Köszi a császárosok nevében (akiknek ezzel a saját és/vagy a gyereke) életét mentették meg. És ne magyarázd meg, hogy Te nem erre gondoltál. Miket írsz???

És most lehet lepontozni!

2012. szept. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
48%
*hormonok miatt
2012. szept. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem nem vagy normális. Mi az, hogy megaláztatás?

És az nem megaláztatás, hogy ott fekszel, és a puncidból kihúznak egy gyereket?

Nem, egyik sem az.

2012. szept. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
90%

"Mert ha nekem azt találja mondani egy orvos is hogy császár, nekimegyek én nem vagyok együttműködő és nem fogok nekik ott feküdni lekötözve mint valami darab hús, amit szétvagdosnak."


Császárral szültem, sajnos nem volt más választásom, DE amit írsz HÜLYESÉG!!! Mi az, hogy nekimész? Neked nem a babád a legfontosabb, hanem a Te akaratosságod? Nem voltam lekötözve, nem fogtak le, nem vagdostak mint egy darab húst. Kaptam gerinc mellé érzéstelenítést, betoltak, biztattak, segítettek. Én sem így akartam, de így kellett lennie. Kívánom, hogy természetesen szülj, de ne gondolj a császárról sem ilyen dolgokat. Egyébként egy nő szülés közben (bárhogyan is legyen) kiszolgáltatott helyzetben van, akinek segítség kell. Császárnál a hasad vágják, hüvelyi szülésnél gátmetszés van, vagy ha nincs kézzel tágítanak. Azok se jobbak. Mert ugye a szülés nem úgy van, hogy anyuka szépen lefekszik, pár perc és megszületik a baba és közben nem mond neki senki semmit. Nem a kismama irányít akkor. Vagy te mit értesz kiszolgáltatottság alatt?

2012. szept. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
90%
Így "készül" a negatív értelemben vett ősanya.
2012. szept. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

09:09-es

Sajnos érzéstelenítőt nem kaphatok majd, mert gerincferdülésem van. Gyenge csontokkal születtem. Anyám és nagyanyám is rettenetesen megszenvedtek a szülésnél, és rám is ez vár.

Eddig egy szó sem volt róla, hogy esetleg lehet majd császár, bár vékony vagyok és a csípőm is kicsi. A vérnyomásom olyan alacsony, hogy alig lehet mérni, bár most már felment 120-ra.

2012. szept. 26. 09:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!