Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a szülészorvosom a Szt....

Ha a szülészorvosom a Szt. István Kórházban vezet szülést (IX. Kerület), attól még mehetek a saját kerületemben terhességi vérvételre?

Figyelt kérdés

Magánrendelésre járok a szülész-nőgyógyászhoz, így TB-re ő a Szent Istvánba tud csak vérvételre beutalót adni (itt fogok majd szülni).

Viszont én a III.kerületben lakom.



Még nem voltam a háziorvosnál, csak mivel egy korábbi nőgyógyászati műtétnél problémázott, amikor a nőgyógyászom azt kérte, hogy ő írjon nekem beutalót vérvételre -persze azért - , ezért azt hittem, akkor most sem lehet.

Így kértem a Szt.Istvánba egy beutalót a dokimtól.

De a védőnő meg azt mondta magától, hogy majd elmegyek a háziorvoshoz, hogy ő ad beutalót vérvételre, ide, a III.kerületbe.


Ezek szerint terhességnél ez így működik, csak az a műtét egy külön eset volt?


A háziorvosom, ha gondozásba vett, akkor írhat nekem az itteni laborba beutalót a terhességi vérvételekre is, vagy terhesség esetén mindig oda kell menni vérvételre, ahol a nőgyógyász szülést vezet/rendel?



Segítsetek, kérlek, mert nincs kedvem hajnalban áttúrázni a városon. :(


2012. szept. 28. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem az orvos írt egy papírt, amivel el kellett mennem a házi orvoshoz, hogy milyen vizsgálatokat kér. A házi orvos ezalapján írt beutalót a laborba, már helben a saját kerületemben mentem az sztk-ba vér- és vizeletvizsgálatra. Ez volt a terhesség elején. Most a végén pedig a nőgyógyász adott beutalót direktbe a helyi sztk-ba, remélem majd elfogadják, de szerinte el kell fogadniuk. Időközben a kórházba csak az afp, hepatitis és a terheléses cukorvizsgálatok miatt kellett mennem vérvételre.
2012. szept. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem a háziorvosom ír beutalót vérvételre és vizeletvizsgálatra, és a területileg illetékes sztk-ba mentem. Terheléses cukorra is tud adni beutalót. Viszont az afp-t és a toxoplazmát, rubeolát és a hbsag-t csak nőgyógyász írhatja ki, így azt a szent istvánban kell intézned mindenképp. Én az integrálttal csináltattam magán helyen az afp-t. A másik hármat meg magán vérvételes helyen, mert az sokkal közelebb volt, mint a kórház.
2012. szept. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


Holnap megyek a háziorvoshoz, remélhetőleg kiderül minden :)

2012. szept. 30. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!