Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikortól és hogyan kell...

Mikortól és hogyan kell szedni a homeobógyós koktélt? (részletesebben lent)

Figyelt kérdés

A málnalevél teát ihatom már, ma vagyok 35+2 hetes? A vajudáskönnyítő Pulsatilla, Caulophyllum és Cimicifuga bogyók használata érdekelne. És tejelválasztást serkentő teát csak szülés után érdemes, vagy elötte is? A mandula olaj és az orbáncfő olaj a tágulást könnyíti?

Az Urtica Urens 5ch és D4 mire való, mert olyat is vettettek velem, csak azt nem közölték, hogy mire kell?


Más témakörben már kérdeztem, remélem itt kapok rá választ, fontos lenne!

Köszönöm előre is a segítséget!


2009. aug. 3. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:

A málnalevél teát nekem a 35. héttől javasolta a szülésznő, napi két alkalommal. a homeós bogyók közül nekem csak a caulophyllumot (5ch-s) írta fel, azt a 36. héttől, a forduló napján 5-10 bogyót javasolt, ha beindul a vajúdás akkor fél óránként 5-10 bogyó.

a tejelválasztást serkentő teáról azt olvastam, hogy hogy nincs értelmeszülés előtt,mert a tejbelövellés csak 1-2 nappal szülés után történik meg átlag, tehát előtte tökéletesen értelmetlen. egyébként szülésfelkészítőn azt is mondták erről, hogy bizonyított hatása nincs, sőt hasfájást is okozhat a kicsinek, de konkrét ellenjavallat sincs.

a többit nem ismerem, de ki vetette veled, ha el sem magyarázta mi mire való?

én csak azt vettem amit elmagyarázott a szülésznő vagy védőnő.

remélem azért tudtam segíteni.

L.38+3

2009. aug. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! A védőnő írta le, hogy mit érdemes beszerezni, de semmit nem mondot. A gyógyszertárban is kérdeztem, de nem értenek hozzá, azt mondták?:-) Akkor kitől kérdezzem meg?
2009. aug. 3. 16:54
 3/5 anonim ***** válasza:

hát jó kérdés..., kérdezz , rá a védőnőnél, csak tudja miért javasolta ezeket. vagy google.

L.38+4

2009. aug. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

A málnalevél tea a 36. héttől ajánlott, állítólag a vajúdást könnyíti meg. Én a 37. héttől szedem a Caulophyllum 9 ch és a Cimicifuga 9 ch, napi 3x5 bogyót. Méhszájpuhító, vajúdás könnyítő. A felére is lecsökkentheti az időt. Az Urtica Urens a tejtermelés fokozására ajánlott,így én azt csak a szülés után használnám a helyedben, de ugyanilyen jó a Laktoherb tea is, sokan ajánlották már. De ezt csak tényleg a szülés után érdemes. Amandula olajból én az Aromax Mandulaolajat vettem meg, ezzel szintén a 37. héttől gátmasszázst csináltam, ami felpuhítja, rugalmasabbá teszi a gátizmokat, így talán elkerülhető lesz a gátmetszés.

38+3 km

2009. aug. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kielégítő választ! Boldog babázást kívánok mindenkinek!
2009. aug. 4. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!