Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 3. császárom lesz. Orvosom...

3. császárom lesz. Orvosom javasolta a sterilizálást a műtét során. Az eszemmel tudom hogy ez lenne a helyes döntés, de lelkileg nehezen szánom rá magam, pedig már el kellene döntenem. Minden gondolatot, tanácsot szívesen fogadok!?

Figyelt kérdés
amúgy 35 vagyok,vagyis mindenképpen kéne valamilyen fogamzásgátló technika ami már nem gyógyszer és biztonságos is. alapból jó lenne még gyerek,de tudom hogy veszélyes lenne. de úgy érzem megfosztanának ezzel a nőiségemtől...
2012. okt. 5. 10:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%
Ezzel én is így vagyok! Ha ezt érzed, ne válalkozz rá. Mert csak rosszul éreznéd magad. Én sem fogom magam elköttetni, pedig ez lenne a legegyszerűbb.
2012. okt. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
63%
Én csak azt tudom leírni, amit én tennék, de hogy te mit tegyél, azt nektek kell eldönteni. Nekem 3 hónapja született az első Babám császárral, nem tervezünk több babát, ha lehetett volna megcsináltattam volna, de van valami buta szabály, ami miatt nem lehetett még. Most bajban vagyunk a fogamzásgátlással, mert gyógyszert a szoptatás miatt és amiatt, hogy 2 ismerősöm is terhes lett ezek mellett, nem akarok szedni. A sógornőm pedig a spirál mellett lett terhes, méhen kívüli, majdnem ott maradt, na persze ez egy abortív eszköz és nem preventív. Én tutira elköttetném magam, ha hasonló lehetőségem lenne, mint neked, én nem élhettem vele. Nem hinném, hogy a petevezető elkötéssel csorba esne a nőiességeden 3 gyermek édesanyjaként, így nem kell sem eszközzel, sem hormonokkal terhelni a szervezeted.
2012. okt. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
65%
Egy csomó biztonságos fogsmzásgátló módszer van. Tény, hogy három császár után ezt szokták javasolni, de olyat ishallottam már, hogy valakinek negyedik császárja is sikerült. Lelked rajta. De én, ha nem lennék még felkészülve lelkileg, akkor nem mennék bele a véglegesbe.
2012. okt. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
32%

Én azért nem csoináltatnám meg, mert ha ne adj isten meghalna a férjem, omaha lenne egy új párom, akivel szeretnénk közös gyereket, akkor nem

Lehetne!


Sokak beválallják évek után a 4. Császár, és gondd nélküli a terhesség!

2012. okt. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Két 5 császáros anyukát is ismerek, egyiküknek már unokái vannak, szóval a megfelelő kezekben ez régen is biztonságos volt, és ma is az. (Az 5. után elkötötték az egyiket, a másikról ilyen részletet nem tudok, de ő 39-el szülte az utolsót)


Annyit mondok, hogy mindenképp Te dönts és beszéld meg előre az orvossal, mert fenti anyukákból akit elkötöttek, neki nem szóltak, csak egyszerűen megcsinálták, utólag tudta meg, és ezen nagyon kiakadt. :o(


Ha még gyereket is szeretnél talán, és érzelmileg ilyen módon "kötődsz a nőiességedhez", akkor szerintem ne csináltasd meg.


Nekem ilyen jellegű problémám nincs (hüvelyi úton szülhettem hármat), de semmilyen hormont nem szedtem és szedni nem fogok soha.

Mi megtanultuk a férjemmel a természetes családtervezés módszerét, ami rendszeres ciklus mellett és rendesen elsajátítva a tablettánál még biztonságosabb mutatókkal rendelkezik. Ha a termékeny, vagy a lehetségesen termékeny időszakokban szeretnénk együtt lenni, óvszert használunk. Nyolcadik éve jól működik, három tervezett gyermekünk az első "oké-hónapban" érkezett.

2012. okt. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ja, és "pontos ciklus" alatt nem az óraműpontosat kell érteni, hanem a 20-40 nap közöttit. :o)
2012. okt. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

2-es


megcsinálják kérésre is


[link]

2012. okt. 5. 11:24
 8/19 A kérdező kommentje:
igen,mi is természetes módszerekkel védekeznénk ez után is,mert eddig sem szedtem semmit,és bevállt...
2012. okt. 5. 11:26
 9/19 anonim ***** válasza:
82%
Nem értem, csak azért javasolja a sterilizálást a doki mert 3. császárod lesz? Ez nem indokolja, szerintem. Ha kockázatos, akkor ne vállalj többet és kész, de azért jó érzés, hogy legalább a döntés a kezedben, és nem vagy "megcsonkítva", bocsánat az erős kifejezésért, de ezt én magammal kapcsolatban így élném meg. Meg aztán a női szervezet egy olyan összehangolt, bonyolult kis műszer, hormonokkal szabályozva, a fene se szeretné, hogy belepiszkáljanak, ha nem muszáj..
2012. okt. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

3.CSÁSZÁROM VOLT SZEPT.25.-ÉN ÉS ÉN IS ELUTASITOTTAM H ELKÖSSENEK.

36 ÉVES VAGYOK ÉS EDDIG SOHA SE SZEDTEM FOGIGÁTLÓT,A PÁROM VIGYÁZOTT.HA AKARTUK AKKOR LETT GYEREK,HA NEM AKKOR NEM LETT.19 ÉVES KOROMTÓL BEVÁLLT NEKEM EZ A MÓDSZER.

a SZOBATÁRSAM MONDTA H NEKI A DOKIJA AZT MONDT H NAGYOBB A PETEFÉSZEK GYULLADÁS ESÉLYE AZ ELKÖTÖTT NŐKNÉL.

ÉS HOGY ELŐBB ELKÖTNEK ÉS AZUTÁN VESZIK KI A BABÁT.éS HA A BABA NEM LESZ EGÉSZSÉGES ...VAGY MEGHAL??,tÉGED MEG ELKÖTÖTTEK...

2012. okt. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!