Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 40. hetet betöltött kismamák...

40. hetet betöltött kismamák hogy vagytok? Én ma 4 nappal vagyok túl a kiírt dátumon, de lelkileg elég nehezen viselem.

Figyelt kérdés
Vannak néha fájások, de mindig abbamaradnak. Nyákdugórész-féleség hajnalban távozott.

2012. okt. 3. 09:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Szia! 40+3 vagyok. Irtózatosan türelmetlen,fáradt és gyenge. A hasam két napja állandóan keményedik,este görcsöl is,leszakad a derekam... Nyákdugóm ma reggel távozott,doki szerint ez már valami,de igazából még semmit nem jelent. Én mégis úgy örültem neki,mint a karácsonynak,mert már legalább van valami jel,hogy célba érünk hamarosan. Eddig semmi,de semmi nem volt. Most már elég rossz ülni,fáj,nyom,feszít. Ezektől a panaszoktól eltekintve viszont jól vagyok,boldogan. Alig várom,hogy babázzunk már. Mindenki nagyon várja Őt,de főleg én :))

És Te,hogy vagy?

Könnyű szülést!

2012. okt. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Sziasztok! 40+1 vagyok. :) Semmi fájás a láthatáron... Már nagyon fáj a hátam. Holnap NST. Nyákdugó sehol. :(
2012. okt. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
80%

Sziasztok!

40+1 vagyok én is.Még csak 1 nappal vagyok túl a kiírt időponton, de lelkileg már én is elég nehezen viselem. Egész nap azt kérdezi mindenki, hogy "még egyben vagy?hogyhogy?" hát ettől bosszantóbb kérdést nem is tehetnének fel!

Amíg jól érzi magát Babóca odabent, addig próbálom magam elfoglalni, bár nagyon szeretném ha már itt lenne velünk. A szülésnek eddig semmi jele a jósló fájásokon meg a nyákdugó távozásán kívül.Remélem azért csaak megindul a napokban a szülés, nem szeretném, ha indítanák.Ti hogy vagytok ezzel a szülésindítás kérdéssel?

2012. okt. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
60%
Én sem szeretném kivárni míg indítanak... Mi inkább Apával dolgozunk az ügyön. :) Eddig nem sok sikerrel..
2012. okt. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
72%

Csak semmi pánik kismamák! Én 4 nappal a 40. hét betöltése után szültem, és tiszta magzatmáz volt a gyerekem, mint egy koraszülött! A szülésznő meg is jegyezte ezt a dokimnak. Közben már napok óta pánikoltattak, hogy jaj mi lesz, nehogy túlhordjam. Szerintem a dokik görcsösen igyekeznek napra betartani minden olyan szabályt, ami előírás, mert félnek az esetleges műhiba-perektől.


Személyesen ismerek olyan nőt, aki 28 évvel ezelőtt 42 hétig hordta a gyerekét, mielőtt megszülte, és csodás, egészséges gyereke lett. Csak akkor még nem voltak így befosatva az orvosok a média által, aki kipellengérezi a dokikat, ha hibáznak valamiben.

2012. okt. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Ja, és még valami: a mostani protokol szerint mindenképpen megindítják a szülést a 40 hét betöltése után pár nappal Nekem is megindították, burokrepesztéssel, ami nem különösebben fáj) csak a nagyon tökös szülészorvosok merik felvállalni, hogy tovább bent maradjon a gyerek.
2012. okt. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Nekem nem lesz fogadott dokim, csak szülésznőm, aki azt mondta, hogy okt.12-ig várunk (Okt. 2-re voltam kiírva), 12-én elgondolkodik rajta, hogy hogyan indítsa meg a szülést.
2012. okt. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én július 5-én szültem, 40+6 napra, terminus túllépéssel. Annyit megjegyeznék, nem riogatásként, hogy az orvosok azért figyelik ilyenkor gyakrabban a kismamákat (nst, amnioszkópia) és a babákat, mert a normál terhesség 40 hét és a 41. hét után bizony nő a komplikációk száma. Sok orvos ezért nem engedi a 41. hetet elkezdeni, mint ahogy az enyém sem. Ezzel szerintem semmi baj: előtte nap uh vizsgálat volt, nst, 3700 gramm volt a kisfiam. Szerintem nincs baj az indítással, én már túl vagyok rajta. Teljesen zárva voltam, a reggel bekötött oxitocinra nem reagáltam, délután 3-ig kedélyesen sztorizgattunk a szülőszobán, egyetlen komoly fájást sem éreztem, reggel elkezdett az oxi előtt folyni a magzatvizem. Délután 5-kor császár lett. EDA-t nm kaptam, csak a műtőben spinál érzéstelenítést. Örülök, hogy hallgattam a dokimra, aki mellesleg a terhes patológia osztályvezetője, tehát bőven van tapasztalata a túlhordás miatt esetleges komplikációkkal, amik súlyosak is lehetnek. Ne pánikoljatok! Az egészség a legfontosabb! Könnyű szülést Nektek!
2012. okt. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az utolsó hozzászólásra reagálnék: statisztika kimutatja, hogy az indított szülések nagyobb számmal végződnek császármetszéssel, mint a nem indítottak. A terhességi heteket el is számolhatták, és ha nem áll készen a baba és a mama (fizikailag) pont a Te eseted játszódhat le. Nem olyan kockázatmentes az indítás sem :)
2012. okt. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Sziasztok!40+3 vagyok, a harmadik válaszadó. Mi van veletek?Bírjátok még, vagy megszültetek?Én most megyek uh+ctg+vizsgálatra a szülésznőhöz. Kíváncsi vagyok nagyon, hogy mit mond.Nagyon szeretném már ha hétvégén babázhatnánk!Bár a keményedésen kívül továbbra sincs semmi jel sajnos.
2012. okt. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!