Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Véleményeket szeretnék kérni...

Holysmoke kérdése:

Véleményeket szeretnék kérni Az I. -es Sz Női Klinikáról?

Figyelt kérdés
Az ellátással kapcsolatban a dolgozókkal.Ki hány napot volt bent? Mik a tapasztalatok?
2012. okt. 7. 18:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Én 1,5 éve szültem ott a kislányomat,4 napig voltunk bent.

Sajnos,akkor olyan anyagi helyzetben voltunk,hogy nem tudtuk magunknak megengedni,hogy 100-150 e ft-ot fizessünk szülésre,orvosra,szülésznőre.Nagy "hiba" volt azt hinni,hogy a tb ellátás elég....13 órát vajúdtam,orvos még csak meg sem nézett,szülésznő is nagy ritkán,kitolásnál beviharzott az éppen ügyeletes doki és szülésznő,majd ennyi..Utána 3,5 hónapig kínlódtam(szó szerint,volt,hogy üvöltöttem volna a fájdalomtól) a gátsebbel,kontár módjára lett vágva és összevarrva,szülés utáni 15.héten újra kellett varrni.Így az orvosok munkáját nem is minősíteném,rám sem bagóztak,amikor kérdésem volt,az internetet ajánlották(nem vicc,nemhogy válaszolni,meghallgatni képtelenek voltak)

Csecsemősök(egy idősebb hölgyet eltekintve) semmit nem segítettek,a piciket is úgy dobálták össze-vissza az osztályon,hogy rossz volt nézni.a tusolóban nem volt zuhanyrózsa, a wc-n ülőke,és egy ágyneműcseréért is "harcolni" kellett.A szobatársakkal nem volt gond,rendesek voltak.

6 hete tudtam meg,hogy ismét babát várok:)

Hála Istennek most meg tudjuk magunknak engedni,hogy magánorvoshoz járjak,a Szent Margitba fogok szülni.A szülésem után a gátat is itt rakták helyre,nagyon rendesek,segítőkészek,nem lehetett összehasonlítani a helyet,pedig itt sem fizettem anno senkinek...

Biztos van,akinek jó tapasztalata van a Sote I-n,én nem mennék soha vissza többet oda,életem legmegalázóbb,legrosszabb élménye,amellett,hogy a legszebb is a kislányom miatt.

2012. okt. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Fél éve, nekem bejött, fogadott orvossal, (mondjuk pénzt csak elmenetelnél adtam, a szüléskor csak sejthette). Csecsemősből sajna csak utolsó nap voltak a legkészségesebbek, segítettek kipakolásnál is. Hármat kellet bent aludni. Én biztonságban éreztem ott magam, más orvosokkal is találkoztam közben, csak egy nem tetszett, róla itt is rémeseket irnak (azt hiszem Kovács Eszter)
2012. okt. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kedves Második,

Nálam pont ő volt az ügyeletes:(

Valóban rémes!!!

2012. okt. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy pont kifogtad, de képzeld el aki felfogadta és még fizetett is neki :S
2012. okt. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Olvastam én is,nagyon szörnyű,valakinek a szülésére sem ment be.

Én is neki köszönhetem,hogy 4 hónappal a szülés után újra varrni kellett,és jó sokat kínlódtam vele.

Nem is értem,ha valakiről ennyi,egyöntetű,negatív vélemény van,hogyan dolgozhat egy ilyen nagy,központi intézményben meg,hogyan számol el a saját lelkiismeretével.

2012. okt. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat sajnos nem lettem nyugott.
2012. okt. 8. 18:51
 7/10 anonim ***** válasza:
második vagyok, szerintem nyugodj meg nem rossz hely, ha a babával bármi lenne arra is fel vannak készülve, csak az említett dokinőt kerüld :) Kicsit lepukkant, de nekem máshol volt rossz tapasztalatom, ahol minden csili-vili szépen felújított volt :S A szülőszoba viszont itt is tök szép, barátságos. Vittem pelenkát, popsitörlőt, de egy fürdetésnél se kérték el, mindig adtak rá ottanit, nekem a pólyában tartás is tetszett, így sokkal inkább meg mertem fogni :D
2012. okt. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen a babának mit kell vinni? Mennyi időt volt veled? Nekem ez lesz az első szülés és kicsit félek (nem a szüléstől).
2012. okt. 8. 20:21
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha teheted,kerüld el szerintem.

5 hónapja szültem a kisfiamat az i-es számú klinikán,és nagyon rossz tapasztalataim voltak.

Az orvosok(tisztelet a kivételnek) folyamatosan rohannak,aki nem az ő kismamájuk rá se bagóznak.

2db 4ágyas szobához tartozik egy darab fürdő,egy wc-vel.Amikor én ott voltam,sajnos a szobatársak higéniás körülményei is hagytak maguk után kivetni valót,úgy nézett ki a helyzet,mint egy máv vonat wcjében.Takarítani se nagyon takarították,reggelente összevizezte a padlót a takarítónő és ennyi.

A babák rooming-in rendszerben vannak,csecsemősökhöz be lehet adni éjszakára,de húzzák a szájukat,szoptatásban semmit sem segítettek például.

Az orvosom+szülésznőm miatt nem bántam meg,de azt leszámítva,biztosan nem mennék vissza mégegyszer.

Pár évvel ezelőtt volt egy nőgyógyászati műtétem az Uzsokiban,összevetve valóban zongorázni lehet a különbséget nem az I-es női javára..

Boldog Babavárást!

2012. okt. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
terhesgondozáson ketten is voltunk, akik az Uzsokiból jöttünk át ide :)Szóval szerintem a dokitól nagyon függ. Réklit, pelust, pólyát adtak a babára, de lehet rá sajátot is adni (mi kevés ruhát vettünk, mert fogalmam sem volt milyen kell, ezért nem bántam, hogy adták rá ott.) Kétségkivül nagy a rohanás , lelkizni nem ér rá senki, de legalább értenek a dolgukhoz. Szűlésznő is nagyon jó volt. Nálam takarítottak sokat
2012. okt. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!