Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SOTE I. sz klinikáról szeretné...

SOTE I. sz klinikáról szeretnék véleményeket, tanácsokat?

Figyelt kérdés

Mit kell vinni a babának? Külön készítsek szülőszobai csomagot is vagy elég ha egy táskába csomagolok? Milyenek a szülésznők mert nekem az nincs fogadott. A baba velem lehet? Érdekelne minden!

Köszönöm a válaszokat

36hetes kismama


2010. okt. 12. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia. A babának rugdalózót, zoknit, sapkát, textilpelust és persze azt a ruhát, amiben hazaviszed. Nem kell a szülőszobába külön csomag. A szülésznők nagyon normálisak, mármint az enyém az volt, Harangozó Tímea alias Bim-bam Nővér :), de már nincs azon az osztályon. A baba az első pillanattól veled van, de van lehetőség arra is, hogy leadd egy kis időre.

Viszont: a nővérek, akik segítenek a szoptatás elsajátításában, azok brutálisak. Erre készülj fel, nagyon pofátlanok, szemtelenek, úgyhogy ne hagyd magad.

Mindezt leszámítva én nagyon meg voltam elégedve.

2010. okt. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem fogadott szülésznőm volt, Safranyik Erzsébet, egy igazi angyal, plusz még ismerek egy párat hallásból, róluk is jók a vélemények, a barátnőm szegény kifogott egy bunkócskát! De ilyen mindenhol van!

Babának, amit előttem felsoroltak. Plusz én vittem be egy kis sapit, mert elég huzatos a szoba. Köldökápolót, pelust popsikrémet adnak. Bár én a pelust inkább sajátot használtam. Vigyél be cumisüveget, ha nem vagy annyira megszállott, hogy egy csepp folyadékot sem adsz a babának a pár csepp előtejen kívül, míg nem indul meg a tejed, mert fognak vinni cukros vizet, hogy ne sárguljon be, de 1000 éves cumisüvegekben, régi üveg és ráhúzható gumicumi. Rémes!


Én külön csomagoltam a szülőszobára, amire végül nem volt szükség, mert császároztak. Szerintem praktikusabb külön csomagolni, nem kell mindent bevinni szülni, ráér utána apuka becuccolni a gyerekágyas szobába. Ha külön csomagolsz, a szülőszobásba tegyél bőven ásványvizet, lehetőleg szénsavmentest, szőlőcukrot, hogy legyen energidán, papucs, apának papucs, hogy kényelmes legyen, törölköző, tusfürdő, mert utána lezuhanyozhatsz, szülés utáni betét, hálóing, amibe utána felöltözöl. Ezt utána a férjed haza is vihet, mert elkkpzlehető, hogy ez-az véres lesz, gondolom azt nem akarod ott tartogatni 3 napig!


A másik táskába meg minden más mehet amire szükséged lesz a pár nap alatt.


Én 4 ágyas szobában voltam, a baba végig velem volt, a 3 nap alatt kb 2 óra hosszát sikerült aludnom, mert tele volt a szoba és valamelyik baba mindig sírt. Elég fárasztó, de kibírható! Wc 2 szobára, azaz 8 emberre van 1, és ugyanígy a zuhanyzó. Vigyél mellszívót, mert az ottani folyton foglalt.


Csecsemősök, nővérek rémesek. A gyerekorvos egy banya volt. Egy nőci volt aki segített ha kértük, egyébként le se sz@rták a fejünket, de segítettünk egymásnak. Ha ó szobatársakat fogsz ki nem lesz baj, de tényleg ne hagyd magad, azért vannak ott, hogy segítsenek!


Dióhéjban ennyi jutott eszembe, ha van kérdésed, írj nyugodtan privit!

2010. okt. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat ha valami eszembe jut még írok privit.
2010. okt. 14. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!