Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Terhesség alatti halál félelem?

Edit07 kérdése:

Terhesség alatti halál félelem?

Figyelt kérdés

Biztos,hogy furcsa a kérdésem, de néhány nappal ezelőtt rám tört egy furcsa érzés, miszerint szülés közben meghalok.

Az érzésem nagyon erős, egyszerűen nem tudok szabadulni a gondolattól.

Már szültem egyszer, van egy hatéves fiam. Nála nem volt ilyen.

Volt már valakinek ilyen érzése? Elmúlik?

Mit tehetnék ellene? Nem igazán tudok beszélni róla senkivel.

Nagyon köszönöm ha valaki válaszol.


2012. okt. 8. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Tuti tippet nem tudok, de beszélgethetünk. Saját esetemből általánosítok, de lehet, hogy a 2. terhességnél (pláne ha az első necces volt?), már jobban tisztában van az ember az árnyoldalakkal is. Segíteni szerintem úgysem tudsz ezen, próbáld meg inkább két lépéssel hátrébbről szemlélni magad. Ha hívő vagy, komolyan rábízni magad Istenre... Szeresd a gyermeke(i)d, élvezd tudatosan az életed, és ne hagyd, hogy a félelem megmérgezze, mert - logikusan nézve is - annak semmi haszna nincs.
2012. okt. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia.

Köszönöm a választ. A nagyobbik fiammal nem volt semmi extrém dolog. De valahogy ez a terhesség más... Azt hittem,hogy ugyan olyan lesz mint az első volt. De még összehasonlítani sem lehet. Lehet,hogy azért is érzem ezt mert ez a terhesség nagyon sok szenvedéssel jár/járt.

Sok hányás, hasmenés, magas vérnyomás és még sok kisebb-nagyobb zökkenővel.

Igyekszem pozitívan gondolkodni és arra koncentrálni,hogy milyen jó lesz már mikor haza értünk a babával, és minden rendben lesz.

2012. okt. 8. 15:20
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Ezzel nem vagy egyedül,ne aggódj és szerintem természetes h így érzel,mert ott van a kisfiad és félted h nélküled marad.

Első terhességemnél nem éreztem ilyet,de a másodiknál és a harmadiknál igen.

Féltettem magam azért,h nehogy ne legyek a gyerekeimnek.

De túléltem és hála Istennek minden rendben.

2012. okt. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt hittem, ilyen csak nekem jut eszembe. De ezek szerint nem vagyok egyedül...

Bennem talán azért jött elő egy ilyen félelem,mert a második szülésem nem volt túl sima...

Nekem tényleg az van, amit az első írt: rábízni magam arra a VALAKIre, aki tudom, hogy ott lesz a szülésnél (is).

2012. okt. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem egyedi az érzésed, ne aggódj. Szerintem amúgy is teljesen normális terhesen és szülés közben is, hogy időnként "vad" gondolataink támadnak. Én magam 4 gyereket szültem. Az első az ugyebár az, amire nem lehet 100%-osan felkészülni, bár próbálunk. A második lányomat farfekvéssel, rendesen szültem meg, nem császároztak, mondván, nem túl nagy a baba (3 kg volt), és amúgy sem az első, menni fog az. Ment is, de azért nem kaptam röhögőgörcsöt, mit ne mondjak. A 3. kislányom alig másfél óra alatt lett meg, és bár szintén értelemszerűen fájdalmas volt, de nem volt olyan vészes, nem is maradt rossz emlék bennem. Ezek után a 4. szülésemre már vígan készültem, hiszen úgy gondoltam, tudom mire számíthatok, és a nővér, védőnő, orvosok is azzal biztattak, hogy ne aggódjak, 4. baba, örüljek, ha lesz időm beérni a kórházba. Ehhez képest, ez volt az egyetlen szülésem, aminél konkrétan úgy éreztem, hogy meghalok, nem kelek fel a szülőágyról. Persze nem így történt, és nem is a horror részével akartalak ijesztgetni, csak arra mutattam rá, hogy az ilyen érzések teljesen normálisak, az aggodalom és a félelem emberi érzések.
2012. okt. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!