Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy kerüljek ki ebből a...

Hogy kerüljek ki ebből a helyzetből? Hogyan lehetne vége?

Figyelt kérdés
17 éves (lassan 18) lány vagyok, anyámmal élek, mivel apám elhagyott minket 10 éves koromban, sok más dolgot is csinált, de most azokat inkább nem ecsetelném. Azóta gyakorlatilag olyan életünk van, hogy állandóan félni kell a holnaptól, hogy mit hoz, lesz-e elég pénzünk mindenre. Képes vagyok megérteni, és elfogadni, hogyha valaki az élettől sokat kapott, ezért esetleg megváltozik, rossz lesz, vagy nyomott hangulatú, vagy éppenséggel kegyetlenné válik. Anyámmal egyszerűen képtelenség együtt élni. Régen jobb volt, mert csak az apámmal volt elfoglalva, én addig mindent egyedül csináltam, gyakorlatilag teljesen egyedül nőttem fel. Az illúzió megvolt, a többi csak utána zúdult a nyakamba. Mindegy. Anyám tegnap bejelentette, hogy el fog vinni pszichológushoz, azért mert meglátta, hogy zenehallgatás közben "dülöngélek" ez valamilyen kényszeres mozgás lehet, kiskorom óta megvan a rossz szokásom, mindkét szülöm is ezt csinálta annak idején. Nekem ez nagy feszültség levezetés, jól esik, és nem káros, akkor minek szokjak le róla...Utána egész este a fejemet simogatta, és ezt mondogatta:"Elmegyünk orvoshoz, és jobban leszel..Majd ő kiveri belőled a dilijeidet, és nem leszel legalább ennyire pszichiátriai eset!" És a többi..Nem akarok pszichológushoz menni, mert gyűlölöm ezt az egészet, voltam már, és szörnyű volt. Akkor is vagdosás meg egy másik dolog miatt, de már nem csinálom. Gyakorlatilag anyám az évek alatt minden önbecsülésem a földbe döngölte. Neki csak az a fontos, hogy meglegyen a takarítás, és mihamarabb végezzünk a lakás felújításával. "Holnap végig kell dolgoznod a napot..Persze, csak ha akarsz vacsorázni.." Ilyen mondataitól a gyomrom felfordul. Mindig felhívja a figyelmem, hogy ő itt a ház ura, ő fizet mindent, a kaját is, és én csak zabálok, és csak arra vagyok jó, hogy unokát szüljek neki, ami talán majd rá fog hasonlítani..Múltkor egész nap azt ordibálta, hogy rohadt szemétláda vagyok, és reméli majd megkapom az élettől a magamét, stb.."Meg foglak nyomorítani, az egész életed tönkreteszem." "Én már annyit szenvedtem, hidd el, nekem nem gond, ha téged is elveszítelek. Képes leszek rá. Már úgysem jelentesz nekem semmit.." Sorolhatnám a többit, ez még semmi...Ő húz le a legjobban, nagyon destruktív hatással van rám, és úgy érzem, hogy nem bírom ezt a folyamatos megaláztatást. Mit tegyek, hogy ennek végre vége legyen? Köszönöm előre a válaszokat.

2012. aug. 20. 09:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Te is tudod, hogy itt az egyetlen jó megoldás a költözés. Törekedj rá, hogy minél előbb meg tudd tenni.
2012. aug. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Törekszem, csak sajnos az annyira nem egyszerű.
2012. aug. 20. 09:34
 3/11 anonim ***** válasza:

Menj el vele a pszichológushoz, és kérd meg a dokit, hogy az anyukáddal is beszélgessen el!!!

Tényleg egyetlen megoldás a költözés, nagyszülőkhöz, keresztszülőkhöz, rokonokhoz!

Vagy ha még suliba jársz,akkor kollégium,diákmelóból azt is ki tudod fizetni.

2012. aug. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Anyám nem fog elmenni. És felnőtt ember, a doki sem kényszerítheti rá, ha nem akarja. Mondtam neki, hogy inkább neki lenne rá szüksége, teljesen kiakadt.. A családdal is voltak gondok, úgyhogy az is kizárt. Már csak azért is mert mindenki vidéken él, még az iskolát sem tudnám befejezni, mert Pesten lakom. Kollégiumban voltam már, de onnan is el kellett jönnöm.
2012. aug. 20. 09:49
 5/11 poiu ***** válasza:
100%
Keress pénzt. 17 évesen vállalhatsz munkát (hétvégekre könnyebb melót találni). Kolesz - nem tudom, miért kellett eljönnöd. Pszichológus: a többségük normális. A nevelési tanácsadók szakemberei ezer esetet látnak, ha muszáj, akkor ragaszkodj a tanácsadóhoz.
2012. aug. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mennyi idő múlva töltöd a 18-at?

Amint betöltötted, nem vihet anyuci pszichológushoz pl.


Nincsenek barátok, akiknél meghúzhatnád magad?


Vagy vannak ún. szállók, ahol átmenetileg lehetnél.

(NEM hajléktalan szálló, mielőtt bárki arra gondolna!)


Kollégiumból miért kellett eljönnöd?

Másikba nem tudsz bekerülni?

Suliban osztályfőnökkel, vagy egy hozzád közel álló tanárral, akiben Te megbízol, nem tudsz beszélni?

A suliban biztos van Tanácsadó. Ilyen esetekben a saját érdekedben fordulj valakihez az említettek közül.


Még ami fontos: Anyukád az, akinek szégyellnie kellene a dolgait, és nem Te. Tehát ez, hogy mások esetleg mit gondolhatnak rólad, ne érdekeljen.

2012. aug. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
November 22.-én töltöm a 18-at. Most új iskolában vagyok, és nem nagyon van olyan, akiben megbíznék, a másik iskolámban kollégista voltam, és anyám is azt akarta, hogy ott kollégista legyek, eltelt 3 év, aztán már nem tudta figyelni. Az új iskolámban pedig nincs kollégium. Ismerőseim vannak, de senkihez nem mehetnék. Az a legfélelmetesebb az egészben, hogy anyám nem veszi észre, hogy milyen. Azt hiszi, hogy mindent tökéletesen csinál..
2012. aug. 20. 11:22
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Ismét a 6. válaszoló vagyok.

Az kicsit nehezíti a dolgot, hogy új iskolába kerültél.

De gondolom, ott is van Tanácsadó. Mindenképp keresd fel őt. Valamerre mindenképp lépned kell.

Esetleg próbálj meg beszélni majd az új osztályfőnököddel, vagy olyan tanárral, aki szimpatikusabb számodra.

Az új iskolában tiszta lappal indulsz, legyél őszinte az ofőnököddel, vagy akivel meg tudod osztani a dolgaidat.

2012. aug. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Egy évet már lehúztam ott. De gyakorlatilag olyan, mintha senkit sem ismernék, nincs olyan aki szimpatikus lenne..Olyan semmilyen az egész. A régi iskolámból maradt egy bizalmason, havonta egyszer megyek hozzá beszélgetni, ő is szörnyülködik a helyzeten, de nem tesz semmit, csak meghallgat..
2012. aug. 20. 11:38
 10/11 anonim ***** válasza:
- Anyu! Csak akkor megyek el a pszichológushoz ha te is beszélgetsz vele. Azért mert ez kettőnk problémája s nem csak az enyém. Ketten vagyunk a csapatban. Te vagy a szülőanyám!
2012. aug. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!