Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nyíregyen a szülésznők, bábák...

Bozót kérdése:

Nyíregyen a szülésznők, bábák érdekelnek, nem ismerek itt senkit, eredetileg Debreceni vagyok?

Figyelt kérdés
Olyat keresek, aki gátvédelemmel próbál segíteni. Nem akarok gátmetszést, nagyon nem... első baba lesz.

2012. okt. 9. 14:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom aktuális e még a kérdésed, azért válaszolok. A nyíregyházi kórházból alapból nem baba barát kórház sajnos. A gátvédelemmel sem foglalkoznak, szerintem azt különc macerának tartják. Az én védőnőm azt mondta, hogy nem lehet első gyereket gátvédelemmel szülni ott, mert ha repedsz ne legyen nagyobb bajod, illetve egy tiszta vágás gyorsabban gyógyul, mint egy szakadás, repedés. Hidd el akkor nem fogod érezni a vágást, inkább a varrás kellemetlen. Én rettenetesen féltem a gátmetszéstől, de nem is éreztem meg (komolyan), amikor meg varrt a doki, akkor a gázt szívtam és az sem fájt. És a varrat szedés sem fájt, pedig nagyon féltem attól is. Az én szülésznőm Demeter Hajnalka volt, őt nyugodt szívvel ajánlom, mert nagyon hozzáértő és kedves. :)
2012. okt. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hú... ettől féltem. Én is hallottam már ilyet, hogy félnek a repedéstől első szülésnél, de én úgy tervezem, hogy mindent meg fogok tenni, hogy edzett és rugalmas legyen a gátam a szülés eljöttére. Intim torna, homeopátia, mályvatea, gátmasszázs. A barátnőmnek első gyereknél vágtak, mégis szakadt, 6 hét után még ülni is nehéz volt. A másodiknál masszírozta a szülésznő, másnap törökülésben ült az ágyon. És nagyon sajnálja, hogy az elsőnél nem erősködött, és nem találkozott még a később megismert szülésznővel. Gondolkozom Debrecenen, a Kenézy-ben elég jól állnak a kérdéshez. Nagyon köszönöm, hogy leírtad a tapasztalatod!!
2012. okt. 27. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!