Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha az első szülésed gátmetszés...

Ha az első szülésed gátmetszéssel vagy gátrepedéssel volt, hogy alakult a második, vagy többedik szülésed?

Figyelt kérdés
Nekem az első lányom harmadfokú gátrepedéssel lett meg, most megint babát várok, kíváncsi vagyok hogy vajon hogy alakul, de remélem hogy nem kell vágni, és repedés se lesz. Nagyon fájt, nehezen is gyógyult. Nektek hogy alakult?

2012. okt. 19. 20:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálam minden volt, gátmetszés, szakadás-minden , 20 perces varrás utána.

Gondolhatod a 2-nál hogy be voltam arva.

4 óra alatt, gátvédelemmel, (picike öltéssel) jött ki:)

2012. okt. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Elsőnél vágott a doki, amikor még nem is kellett volna, ráadásul akkorát, hogy a tarkómig ért a varrat. Szanaszét vágott-varrt, amiről persze elhittem, hogy szükség volt rá. A másodikat másik orvosnál szültem, aki egyáltalán nem vágott, mert úgy nézett ki, hogy repedni nem fogok, fölösleges. Egy picit ugyan mégis repedtem, de nem volt vészes, 1 öltésem lett a 8 helyett.


Mindkét lurkó jóval 4 kg fölött volt, ha ez számít.

2012. okt. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az elsőnél csak vágtak, repedés nem volt. A másodiknál megúsztam volna gátvédelemmel, de mivel a fájdalomtól felmásztam az ágy végébe, a doki jobbnak látta ismét vágni. Nekem sem az elsőnél, sem a másodiknál nem volt semmi problémám a varrattal, vágással (szülés után 3 órával már simán guggoltam vagy törökülésben ücsörögtem) - nem tudom, hogy számít-e de használtuk a Dianatalt és a doki a végén plasztikai varratot csinált felszívódó cérnával. Hálás is vagyok nagyon a dokimnak!:o)
2012. okt. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%

1. protokoll miatt kötelező gátmetszés(bár nagyon pici,1 öltés)

2. sikeres gátvédelem belső sérülés nélkül

3. szintén sikeres gátvédelem,szintén mindenféle sérülés nélkül

2012. okt. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az elsőnél vágtak, plusz repedtem belül. A második gátvédelemmel született, egy kicsit repedtem.
2012. okt. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
mindkét babánál csináltak gátmetszést.A másodiknál azért kellett,mert túl gyorsan jött,nem volt idő masszírozni,tágítani.
2012. okt. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

1. gátmetszés, és belső varratok is kellettek.

2. csak gátmetszés pár öltés

2012. okt. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
az elsőnél vágtak, másodiknál a vágás mentén repedtem. a doki azt mondta, a vágás helye már nem olyan rugalmas
2012. okt. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Elsőnél vágtak, másodiknál szintén, most a harmadiknál repedtem és szintén vágtak.
2012. okt. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az elsőnél vágtak, alig tudtam ülni utána két hétig. Most a másodiknál gátvédelemmel sikerült, már szülés után csak a méhösszehúzódás volt a bajom, semmi más, mintha nem is szültem volna. szuper volt!
2012. okt. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!