Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 38 hetesen a szülés megindítása?!

38 hetesen a szülés megindítása?!

Figyelt kérdés

2 ujjnyira nyitott méhszáj.

fájások ritkán vannak.


2012. okt. 21. 07:37
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
kedden van ismét jelenése a páromnak, akkor "akarja" megindítani a doki.
2012. okt. 21. 07:39
 2/13 A kérdező kommentje:

magzatvíz rendben.

ti mit szólnátok a párom helyében?!

2012. okt. 21. 07:53
 3/13 anonim ***** válasza:
Mi a baj ezzel? Én is 38 hétre szültem, minden ok volt a babával is. Már elkezdett tágulni, lehet addigra magától is megindul. Ha nem, így már nagyobb a fetrőzés veszélye, ha nyitva a méhszáj, lehet ezért akarja a doki. Nem?
2012. okt. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

különösebben nem indokolta semmivel hiába kérdeztük, annyit mondott hogy ő így látja jobbnak.


Arra mi is gondoltunk, hogy lehet a fertőzésveszély miatt indítaná meg.

2012. okt. 21. 07:59
 5/13 anonim ***** válasza:
Szülést meginditani, csak túlhordáskor szokták,vagy ha valami baj van
2012. okt. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%

Nem véletlen, hogy 40 hét a terhesség... Én nem engedném megindítani, csak ha túlhordja, és tényleg indokolt. Más az, ha magától indul ilyenkor, az azt jelenti elég érett már.

Nekem a 25. héttől nyitva volt 1 ujjnyira, a 36. tól két ujjnyira a méhszáj. Szóba se került az indítás. Nincs fertőzésveszély, a gyereket védi a burok.

2012. okt. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Fogadott doki? Lehet, hogy utána elutazik, és azért akarja megindítani a szülést, hogy biztosan megkapja a pénzét? Gonosz feltételezés de sajnos már hallottunk ilyet.. De egyébként az én babám is 38-adik héten született, teljesen egészségesen
2012. okt. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az más dolog ha magától beindul a szülés 38. héten és más ha indítják.ha nincs gond miért akarják indítani? Ha csak az orvos elfoglaltsága miatt én tuti nem engedném
2012. okt. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
valahol mélyen bennem is lappang ez, hogy lehet csak amiatt akarja, mert utána dolga van?!
2012. okt. 21. 20:42
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is megindították a szülést, szintén 38 hetesen. Bő 2 ujjnyira voltam nyitva a 36. héttől. A fertőzésveszély miatt volt szükség erre.

Reggel 8-ra bementünk a kórházba remegő lábakkal, fél 9-kor megvizsgált az orvos és a burkot leválasztotta a méh faláról. Teljesen fájdalommentes volt ez a beavatkozás, oxy helyett kiváló. 11 órakor kezdtem érezni, hogy valami készülődik. Nem voltak még fájásaim, de éreztem már a derekamat. Ctg kisebb fájásokat mutatott. 12-kor a doki burkot repesztett. Innen felgyorsultak az események. A víz 2-3 perc alatt teljesen elfolyt, utána rögtön tolófájások kezdődtek. Éppen feltudtam mászni a szülőágyra, kettőt nyomtam és 12.30-ra megszületett a kisfiam 3250 grammal 51 centivel és mindez gátvédelemmel. Hálás vagyok arra, hogy hallgattam a szülésznőmre, bár iszonyatosan féltem a beavatkozástól. Ha mindez itthon történik, még a mentőket sem tudom kihívni. Ha ezt javasolja bárkinek az orvosa, javasolom, hogy fogadja el!


Minden jót, könnyű és gyors szülést kívánok!

2012. okt. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!