Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés megindítása után, ha...

Szülés megindítása után, ha nem tágulok, mennyi idő múlva császároznak?

Figyelt kérdés
2009. máj. 7. 19:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
asszem max. 6 óra után
2009. máj. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
engem 9 óra után.
2009. máj. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyban függ a babától,és az orvosodtól is.Én az elsőt spontán szültem,életem legszebb élménye.Reggel 4-kor fájásokra ébredtem,és éjfélkor lett meg a baba.Szépen folyamatosan jöttek a fájások,egész nap vajúdtam,de ami nagyon fájdalmas volt az csak estefelé 6-7után volt.

A másodikkal indítottak,Ő 6 óra után rosszul lett ki kellett venni.A harmadikkal is sima szülésre készültem,rásegítettek oxitocinnal,vele brutál fájásaim voltak este 9-től másnap délután 2-ig,mikor is elfordult a drágám és ki kellett venni.Pedig akkor már 3,5 ujjnyi volt a méhszáj,nagyon szerettem volna simán megszülni.Végül is a dokim már előbb is kivette volna,de én ragaszkodtam hozzá,hogy várjon hátha nem kell vágni.

És én mindhárommal csak 1 ujjnyira voltam nyitva mikor a szülőszobára mentem.Én nehezen tágulok sajnos,de akkor is azt mondom legyen meg simán a baba ha lehet,ez a legjobb neki is és az anyukának is.

Minden jót,könnyű szülést.

2009. máj. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik barátnőm most szült vasárnap, és volt egy kismama, aki vele együtt került be, egyszerre vajúdtak, ő megszült 3-4 óra hossza alatt. Felvitték a szobába, és másnap reggel bekerült az a kismama is, aki vele együtt vajúdott. 27 óra hosszát, és pont az volt a baj, hogy nem akart tágulni. Teljesen kiakadtam, amikor ezt mesélték, hogy nem is volt szó császárról. Hagyták szenvedni ennyi ideig. (ez már szerintem megért volna egy császárt.)
2009. máj. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
3kor kerültem kórházba,másnap 1ig hagytak ,se sszenvedni,se fájdalomcsillapító,se semmi,1kor volt burokrepesztés,3kor meg a műtőbe toltak..
2009. máj. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem 20 óra után. Nálunk azért volt rá szükség, mert a baba szívhangja rossz lett, és ki kellett venni azonnal. A doki úgy a 12. óra környékén megemlítette a császárt, de mondtam, h' amíg a baba bírja, addig ne. Ezért megegyeztünk egy EDA-ban, h' mindketten pihenjünk. (Az alatt a pár óra alatt többet tágultam, mint előtte fél napig.) Bár végül nem lett hüvelyi szülés, én nagyon örültem, h' az orvos engedte, h' megpróbáljam, és csak akkor lépett, amikor eljött az ideje. De nyilván ez a körülményektől és az orvostól is függ, és jobb helyeken azt is figyelembe veszik, h' a kismama mit szeretne. (Azért írom a "jobb helyeket", mert én ügyeletesnél szültem, de a kórház alapvetően nagyon jó, nem olyan vágóhíd, amikről néha olvasok itt.)
2009. máj. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én unokahúgom 23 órát próbálta megszülni a babót, de semmi és ezután császározták, a barátnőm csak 12 óráig próbálta aztán a doki a császárnál döntött, rendes, nem?!
2009. máj. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is attol fugg, hogy viselitek, és mi miattt indították meg (letelt terminus, vagy valami gond). Nekem toxémia miatt indították, 5-kor kaptam a kúpot, fél 10 korul mondták, hogy megcsászároznak, mivel nem tágultam, de magas volt a vérnyomás és rosszul voltam. 11-kor vittek a mutobe, szoval nálunk gyorsan ment.
2009. máj. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

18 órát kínlódtunk.

Megegyeztünk a dokival, h próbálkozunk, amíg lehet.

13 óra után kaptam EDA-t.

18 óra után meg kellett császározni, mert mindketten rosszul voltunk.

Jobban örültem volna, ha sikerül rendesen megszülni, de ez van.

A lányom egészséges, 9/10 lett az Apgar-ja, már kész csaj (mindig "pasizik" ;) ), 6 hónapos.

Nem bánok semmit. :)

2009. máj. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
96%
Már vannak olyan kórházak ahol 6 óránál többet nem hagynak vajúdni.De ahogy lenni szokott,a kivétel erősiti a szabályt,ugyanebben a kórházba hallottam már olyanról hogy hagyták 20-22 órát vajúdni,mert az orvos nem ért be.Hát ilyen is van...Nekem nem kötött ki időt az orvosom,azt mondta ha baba nem érzi jól magát bent akkor jön a császár.Remélem sima szülés lesz.29 hetes kismama
2009. máj. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!