Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti mennyi pénzt adnátok a...

Ti mennyi pénzt adnátok a dokinak?

Figyelt kérdés
Két hét múlva lesz programozott császárom hármasikrekkel, a doki azt mondta annyit adjunk amennyit gondolunk. Mi viszont nem igazán tudjuk, azt sem hogy normál esetben mennyit "szokás", mivel első terhességem. A válaszokat előre is köszönöm!:)
2012. okt. 23. 19:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

20000 körül szoktak adni, de nem kell semennyit.

Illett volna inkább elutasítania, hogy pénzt fogadjon el.

2012. okt. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Először is gratulálok a babákhoz!:-)

Én 2010 elején szültem szintén császárral(nem programozott),akkor 100.000ft-ot adtunk a dokinak.

Tudom hogy nagyon sok,de akkor megengedhettük magunknak! Ha most lennék terhes már 20.000ft-ot sem tudnék adni,sőt magándokim sem lenne!


Annyit adj amennyi nem jelent nagyon nagy terhet ha hiányzik a "kasszából",de általában a vizsgálatok 10szeresét szokták adni.

2012. okt. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
42%

Mi 50 ezer forintot tervezünk adni a dokinak, a szülésznőnek pedig 40 ezret. Én azt hallottam, hogy kb ennyit szokás. Vagy 40/30 arányban :)

Már a terhességem kezdete óta rakunk erre félre pénzt.

De te tudod, hogy mennyit engedhettek meg magatoknak! :)

31 hetes kismami

2012. okt. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én maximum 50.000 Ft-ot adnék. Szerintem ennyiért már egy szót sem szólhat. Ha heti 5-6 szülés után kap ennyit akkor az már elég szép pénz egy hónapban.
2012. okt. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én 20000ft-ot adtam.Vajúdás közben döntött a doki a császár mellett,mert nagy volt a baba és teljes tágulás és tolófájások mellett sem indult meg.Kezdetetktől magánrendelésre jártam 5500/alkalom,úgy gondoltam részletekben kifizettem neki amit rászántam.Azt mondhatom hogy sokat is adtam mert beszéltem 1 csajjal akinek progis császára volt ennél a dokinál,mindig sztk-s rendelésre járt és 30000ft-ot adott a dokinak.

Annyit adj amennyit megengedhetsz magadnak ha 10000Ft-ot akkor annyit ha többet akkor többet.

2012. okt. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Pötyös Panni ***** válasza:
24%
Minimum egy százast.
2012. okt. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
48%
nagy szart,SEMMIT,NEKEM SEM AD SENKI! Mellesleg 2.babámnál semmit nem adtam,és ugyanugy elláttak,mint amikor adtam!üdv
2012. okt. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
mivel programozott lesz nem a szabadidejét veszed el.. úgyhogy ahogy gondolod én nagyon max 20e ft adnék...
2012. okt. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%

Igaz, hogy nem a szabadidejét veszed el mint ahogy valaki írja és az is igaz, hogy "nekünk" sem adnak pénzt a szülésért.

De azért nézni kell ám azt is hogy gondolom fogadott dokid akit megkértél arra hogy kísérje végig a terhességed. Nagyon figyelt rátok, a babákkal minden rendben és nem maguktól fognak megszületni azok a babák, hanem nagy körültekintéssel és szekértelemmel ő emeli ki a pocakodból őket. Azért elég nagy "teher" lehetett a vállán a dokinak hogy tényleg minden simán menjen nálatok, mert azért egy ikres terhesség nem kockázatmentes, a hármasikres meg végképp nem.


Nézd, nekem nem tisztem mások pénztárcájában turkálni.

De ha megfogadok egy orvost, és az úgy is figyel rám ahogyan azt elvárom, akkor azt meg is fizetem.

Babánként min. 10.000, tehát a ti esetetekben 30.000,-Ft legalább.

Nekem is császárom lesz, mi 50 ezret szándékozunk adni a dokinak, de lehet hogy egy kicsit még gyűjtünk hozzá. Majd meglátjuk.

Mindenesetre nálam az a lényeg hogy tényleg minden a lehető legnagyobb rendben legyen és életem végéig hálás leszek a dokinak,pénzzel szinte ki sem tudom fejezni mennyire.

Ha megengedhetnénk magunknak akkor ennek az összegnek a sokszorosát adnám, de az sem tudná méltóképpen kifejezni a köszönetemet és a hálámat.


"szokás" a magánrendelésen kért összeg 10-szeresét adni.

De ha valaki kevesebbet tud, az kevesebbet ad.

2012. okt. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

nem értem miért lettem lepontozva..utolsó elötti vagyok..

hisz mint utánam írták h fel lett fogadva h végig kisérje a terhességet..erre kapja az alkalmankénti X ezer forintot..és maga a szülésért mivel ott lesz amúgy is nem kell bejönni, nem kell szabadidejét rád áldozni így bővel elég neki 20.000ft kb 5-10 perces munka a császár..


ez a baj a mai világban hisz ez hála pénz ..el vannak kapatva a dokik...ez a dolga azért mert végig kisérte azért bőven ki van fizetve...


csak megkérdem akik 100ezreket adnak (és nem a tehetősek) azok miért adnak annyit annyit érdemel 5-10 perc munkáért amit munkaidőben végez és fizet a tb?

ha épp te eladó vagy de segítesz te kapsz 100ezreket??max 100ft-ot..


meg sorolhatnám a pl--de hogy a kérdésedre válaszoljak ha magánba jártál (akkor a terhesség végig követésért kapott pénzt) és nem mondott fix összeget 20.000ftot adnék..

2012. okt. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!