Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit adnatok ebben az...

Mennyit adnatok ebben az esetben a dokinak/szulesznonek?

Figyelt kérdés

Csak 28 hetesen kezdtem jarni hozza terhesgondozasra, mert akkor koltoztunk ide. Korhazi orvos, korhazba jarok be hozza, alkalmankent nem ker penzt, hiszen nem a maganrendelojeben vizsgal. Csak szuleskor es nincs fix tarifaja. Tul sokat nem tudok neki adni, illetve ugy erzem, hogy nem is kell, ugyanis

- eddig osszesen harom alkalommal hivott vizsgalatra, ebbol ketszer bo ket orat ugyanugy varnom kellett, mint azoknak, akiknek nem kertek fel szulesre, most nyaralni megy, jo esetben visszaer, amig szulok, de max egy vizsgalat lesz meg

- a szuleszno mondta, hogy ez a doki nem szeret munkaidon kivul sokat tanyazni a szulo kismamaja mellett, ha ugyeletben lesz epp, amikor megindul a folyamat, akkor biztosan tobbszor ram fog nezni, ha nem lesz ugyeletben, akkor viszont csak az utolso orara hivhatjak be, mert igy keri mindig.

Egyebkent jo doki, nem bonyolitja tul a dolgokat, szakmailag rendben van, de nem viszi tulzasba a vizsgalodast.


Igy mennyit adnatok neki?


Es a szulesznonek?

Mert o az, akit tenyleg fogadni szerettem volna es fogadtam is, o nagyon rendes, segitokesz, renszeresen erdeklodik telefonon, o szervezi nekem le a dokival is a talalkozokat, az osszes vizsgalatot (nst, vervetel, stb) o vegzi el nekem azonnal, soron kivul, biztos vagyok benne, hogy szulesnel is vegig velem lesz, segiteni fog.


Tenyleg halapenz lenne ez, egyikuk sem ker fix osszeget tolem, persze a vegso dontest csak szules utan tudom meghozni.


2010. jan. 24. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Én a dokinak nem adnék előre.A szülésznőnek sem biztos,de ha te úgy érzed,hogy ott lesz,segít,akkor neki adhatsz esetleg.Én ügyeleteseknél szültem,nem volt fogadottom,mégis nagyon kedvesek voltak velem,a szülésznő még a nagyon nagy fájásoknál táncolt is velem.Szóval nincsenek sajnos megfizetve.
2010. jan. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem elore gondoltam, hanem utolag, szules utan.
2010. jan. 24. 21:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én dokim amikor szültem kereken megmondta hogy 50ezret kér (se többet se kevesebbet). Én magánrendelőbe jártam havonta 6000. Bár szülés után nem kérte a kontroll pénzt. Szülésznm nem volt, de előtte azért érdeklődtem, és azt mondta 30-40 között szoktak. A szülésemnél a dokim sokszor bent volt, magánál a tolásoknál már végig, segített, fogta a lábam stb.. szülésznővel kb 3

al volt dolgom, mind a három nagyon kedves segítőkész volt. A szülésednél ki fog drülni, mennyit "érdemelnek". A szülésznőnek próbáld sugallni hogy nem leszel hálátlan. de tényleg csak szülés közben derül ki, hogy mennyire leszel majd hálás.

2010. jan. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én tök ugyanígy voltam, mint te, mintha a saját sztorimat olvasnám a dokival. A vége úgy sikerült, hogy épp ügyeletes volt a doki, amikor szültem, uh sok pluszt nem kellett hozzátennie a dologhoz, ráadásul teljesen sima, komplikáció mentes szülésem volt, még varrni sem kellett... ennek ellenére 50 ezerrel jutalmaztam, meg még a szülés előtt egyszer egy vizsgálaton adtam neki egy tízest, hogy motiváljam valamivel. Szerintem nem érdemelt meg ennyit, de még a terhesség elején megbeszéltük a párommal, hogy mennyit tudunk erre szánni..és ez az összeg akkor is ugyanennyi lett volna, ha szabadnapján kell bejönnie, vagy problémás terhességem lett volna és állandóan telefonálgatnom kellett volna neki...abban a tudatban adtam neki oda az összes neki szánt pénzt, hogy biztosan számíthattam volna rá akkor is...és ezen nem is akarok agyalni és nem is szeretném megtudni, ha mégsem így lett volna. Örültem neki, hogy minden rendben volt és gyönyörű, egészséges gyermekem született.

Én szülésznőt nem fogadtam; a vajúdásom alatt 2-vel volt dolgom. Az egyik 10 órát volt velem egy műszakban, neki nem adtam semmit, mert bár kedves volt, a kötelességén kívül nem kaptam tőle semmi pluszt. A másik mindössze 1 órát volt velem, de őt 20 ezerrel jutalmaztam. Ez nem volt előre bekalkulálva, ezt akkor szüléskor döntöttem el, hogy Ő megérdemli igazán, hogy hálás legyek.

2010. jan. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!