Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fogadott orvosnak mennyit?

Fogadott orvosnak mennyit?

Figyelt kérdés

Fogadtam magamnak orvost már egy ideje, de már bánom, mert anyagi helyzetünk eléggé le süppedt...amit nem láthattunk előre.

Gáz lenne ha csak 20-30 ezret adnék neki?


2012. okt. 24. 09:23
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Mi lenne ha egy nagy ajándék kosarat kapna?
2012. okt. 24. 09:27
 2/17 anonim ***** válasza:

Nem lenne gáz. Megköszönné és kész.


Általában úgy van, hogy amennyit kér egy magánrendelésen, annak a 10-szeresét szokták adni szülésnél.

pl. én amikor még a magánrendelésére hívott akkor mindig 5000-et kért egy vizsgálatért. Tehát mi valószínű 50 ezret fogunk adni neki a szülés után.

De mindenki úgy ad és annyit amennyit tud.


Bár vannak dokik aki előre megmondják mennyiért vállalják. Nem tudom a tiéd ilyen-e?

Az enyém nem.

2012. okt. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

szia. Bár én 5 éve szültem nekem is volt magánorvosom.

Erre mifelénk a "tarifa" szülésnél simán 50.000.- császárral 60.000.- volt annak idején.

De nekem volt annyira kedves és aranyos a dokim, hogy a szülés után nem fogadott el pénzt. Bár ha összeszámoljuk marad,jut neki annyi. Nézd minden egyes vizsgálatnál elkérte a pénzt, így mire letelt a 9 hónap 100.000-130.000.- keresett.

De egyáltalán nem bántam meg, sőt engem az nyugtatott meg hogy végig bent volt a dokim.

Évek óta hozzájárok.

2012. okt. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez orvosfuggo. En a dokimnak rendelesekkor 5000 ft-ot adok, rakerdeztem, hogy szulesnel megis mennyit szoktak, es azt valaszolta, hogy o nem a penzert csinalja, amennyit gondolok, de nem szukseges. Es van olyan ismerosom, aki szinten hozza jar, nem engedhette meg maganak, hogy penzt adjon, ajandekkosarra, keszult, s megkoszonte a doktor ur, azota is ugyanolyan kedves vele.

De van olyan orvos, aki elore megmondja, hogy mennyit ker... Errol megvan a velemenyem.

Mi 50 ezerre gondoltunk, fogadtam szulesznot is, neki 40 ezret szanunk.

De ha nem allnank igy anyagilag, akkor nem ennyit adnank. Te tudod, hogy mennyit enged meg a penztarcatok. :)

31 hkm

2012. okt. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg, hogy mennyit kér. Ha húzódzkodik vagy azt mondja, hogy semmit, akkor elég az ajándékkosár. Ha konkrét összeget mond, akkor ciki a dolog. talán még most nem késő mindezt tisztázni. Az én orvosomnak nyíltan ki van téve egy árlista a váró falára, ahol leírja, hogy azt hiszem 150 000 Ft-ot kér.
2012. okt. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Az én dokim 4 évvel ezelőtt konkrétan megmondta,hogy 50.000ft a minimum.Kedves nem,hogy megjegyezte minimum. Mivel első baba volt,így nem váltottam le.A másodiknál már nem fogadtunk senkit,még szülésznőt sem mint az elsőnél.


5-ös válaszoló!150.000ft egy szülés a dokidnál?Nem semmi.Esetleg már valami prof,vagy valami ilyesmi,hogy ennyit kér?

2012. okt. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

5. válaszoló vagyok


Nem tudom. Amikor anno először mentem nőgyógyászhoz és fogamzásgátlót íratni gondoltam magán orvoshoz megyek. Nem jobbak azok semmivel, mint az SZTK-sok, csak nagyobb a bizalmunk velük szemben. aztán azt mondtam, hogy évi 1 vizsgálatot 8-10 000 Ft-ot azért kibírok. De már akkor megállapítottam, hogy na szülni biztos nem lesz pénzem ennyi.

2012. okt. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50et adtunk neki,de azt mondom,hogy megerdemelte. Nagyon sokat segitett,nagyon rendes volt elotte is,utana is. A mi korhazunkban is van egy doki,aki 150.000 alatt nem vallal... No comment :( szomoru. A szuleszno ismerosunk,nem kert penzt,neki ajandekkosarat vettunk. A csecsemos novereknek meg 2 kg kavet es bonbont adtunk (ok is sokat segitettek,nagyon kedvesek voltak es megis csak vigyaztak a babamra )
2012. okt. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ha nem mond konkret arat, akkor szsrntem teljesen eleg. Mi is 20-30 kozott gondoltuk, hogy adunk, annak fuggvenyeben, hogy kulon be kell-e hozzam jonnie, hosszu lsz-e, adodik-e vmi komplikacio.

Vegul 30-at adtunk, mert akadt velem szules utan egy kis fennforgas. Terhesgondozasra a korhazba jartam, maganrendelese egyszer voltam csak.

Szerintem eleg.

2012. okt. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szerintem aki magánorvost fogad annak minimum hogy 50 ezret kell adni vagy annál többet.

Szerintem attól mert az orvos nem mondja elvárja a magántendelés 10x-ét és pl ha ünnep van, vagy épp máshol rendel vagy éjszaka vagy császár lesz a vége akkor még többet illik adni.

Legalábbis nekem az ismerőseim ezt tanàcsolták én meg úgy vagyok ezzel aki orvost fogadott azt tudta hogy a szülés sem olcsó.

De a 150 ezer az nagyon sok és pofátlanság...

2012. okt. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!