Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vélemények, tapasztalatok a...

Vélemények, tapasztalatok a Dél-Pesti (Jahn Ferenc) kórház szülészetéről?

Figyelt kérdés

Fogadott orvosom nincs.Ha tudnátok jó szülésznőt ajánlani,azt megköszönném!Babának mit kell vinni? Van alapítványi szoba?Mikor kell azt lefoglalni,és mennyibe kerül? Ha császárra kerülne sor,apuka bejöhet? Minden érdekel a kórházzal kapcsolatban!Előre is köszönöm a válaszokat!


34 hetes kismama


2009. aug. 9. 16:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én most szültem hétfőn, A szülőszoba rész fel van újítva azaz még mindig csinálják. Az én szülésznőmet tudom ajnálani Kunszt Nóra végig mellettem volt türelmes volt és nagyon kedves. privibe minden eltudok mondani még friss az élmény ha érdekel :)
2009. aug. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Sziasztok! 32 hetes vagyok, és engem is érdekel minden a kórház szülészetéről. Nincs fogadott orvosom nekem sem. Kérlek kedves előző válaszadó, nekem is segítenél?

Hallottam már mindenfélét, szeretnék friss tapasztalatokat én is gyűjteni, nagyon boldog lennék.

Az első lányom nem itt szültem, ezért tartok én is tőle, hogy mi vár rám, ránk!!

2009. aug. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok lányok!

Én is ott szültem tavaly (és idén is ott fogok). Nagyon sok mindent lehet mesélni, keressetek rá, rengeteg kérdés volt már a Dél-pestivel kapcsolatban.

Szülésznő: nekem nem volt fogadott szülésznőm, de mindegyik nagyon kedves volt, sajnos a vezetéknevére nem emlékszem, valamilyen Edittel szültem végül.

Babának: Ruhát, textilpelust, popsikrémet adnak, pelust vinni kell.

Alapítványi szoba: 3 db egyágyas és 2 db kétágyas (ha jól emlékszem). Két egyágyasnak közös fürdőszobája van. A szobák elfoglalása érkezési sorrendben történik, nincs előre foglalás. Nincs szabott ár, ki mennyit gondol, annyit fizet be az alapítvány számlájára, amit a kutya nem ellenőriz, viszont igazolást adnak róla, hogy adóév végén a 30%-át visszaigényeld.


Szülőszoba látogatáson nem voltatok? Érdeklődjetek a védőnőnél, akkor is van rá lehetőség, ha nem jelentkezel szülésfelkészítő tanfolyamra.

2009. aug. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

"A szülőszoba rész fel van újítva azaz még mindig csinálják"


Ezen jót mosolyogtam, mert tavaly azért nem tudtam privát szülőszobán vajúdni, szülni, mert épp bútorokat cseréltek az egyik szobában (akkor kettő privát szoba volt). Tavaly előtt az egyik ismerősöm akkor szült, amikor a szülőszobán ablakcsere volt. Mindig csinálnak valamit :) Ami persze jó, hogy fejlesztenek, akkor kevésbé, amikor épp szülsz és hallod: "Józsi! Fogd már meg a szekrény másik végét!" És bár függöny mögött vagy és próbálsz a szülésre koncentrálni, de engem eléggé zavart a jövés-menés.

2009. aug. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez durva!!! A függöny kevés, nem???

Remélem idén már nem készül semmi, októberben talán nem cserélnek megint ablakot.

2009. aug. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
28%
Ha nem privát szülőszobán vagy, akkor hol? Hány szülőágyasban? És ha nem férek be a privátba, akkor se kád, se semmi? Semmi alternatíva??? Csak feltesznek, azt vajúdjál, vagy hogy??? Kérlek írjatok, para van, én szép szobát akajok káddal....
2009. aug. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Van két alapítványi szoba (mint írtam, tavaly legalábbis kettő volt). Az egyikben van bordásfal, szipi-szupi szülőágy, olyan, amin tudsz vajúdni, kb. fél perc átalakítani szülőszékké. És van egy külön ágy, ahova a szülés után le tudsz pihenni abban a két órában, amit még ott kell töltened, illetve ez az ágy szolgál apa kényelmére, ha rosszul lenne :)

A másik szobában hasonló szuper vajúdó-szülő ágy, sarokkád és franciaágy van (hogy apa is odaférjen abban a két órában).

Mind a két szobába be tudnak vinni labdát, ha szükséges, és (ha jól emlékszem) magnót a meghitt körülmények megteremtésére.


Ami még van a Dél-pestiben:

Van egy három oldalról zárt (értelemszerűen a negyedikről nyitott, de függönnyel leválasztható) vajúdó szoba, ebben van két ágy, az egyiken volt szerencsém vajúdni. A nyitott oldalról érő folyosón nem tartózkodhat csak személyzet, szülő nő, apuka (elméletileg). A másik ágyon egy 35 hetes, 18 éves kislánynak próbálták visszatartani a babáját, apukája jelenlétében (kénytelenek voltak beengedni, mert majdnem betörte a folyosó végi ajtót), kettőnk közé egy paravánt állítottak fel.


És a szülő "szoba": szintén három oldalról zárt, a negyedikről függönyös megoldás, na e szoba mellett van az az alapítványi szoba, ahol jöttek-mentek a melósok :(


Labdát bárhova tudnak vinni, ami könnyíti a vajúdást, én is kaptam, bár nekem tök fölösleges volt, mert nehéz úgy tornázni a labdán, hogy mindenféle rád van kötve (muszáj volt a bébi miatt).


Ez így leírva borzasztó, de higgyétek el, nem olyan vészes. Biztos vannak korszerűbb helyek, de abban is biztos vagyok, hogy valahol még ennyi sincs. És mint írtam, ez tavaly tavaszi információ. Mindenképpen keressétek fel őket, hogy mikor lehet szülőszoba látogatáson részt venni.


Egyébként én is októberben szülők újra :) Még ha nem is olyan volt a vajúdás-szülés, amilyennek elképzeltem, annyira profi volt a személyzet, hogy mindenért kárpótolt. Még arra is odafigyeltek, hogy a kint várakozó rokonoknak (anyukám nem bírta az otthon-ülést) időnként referáljanak.

2009. aug. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ha valakinek még eszébe jut valami,nyugodtan írjon! :)

2009. aug. 11. 09:48
 9/16 anonim ***** válasza:
Én most szültem a dél pestiben,volt fogadott orvosom-szülésznőm.Én rettegtem ettől a kórháztól úgy voltam vele ,hogy az orvost nézem .Már bánom ,hogy így döntöttem undorító a kórház.De legfőképp a nővérek! Én alapítványi szobában voltam, nem ajánlom semmit nem foglalkoznak veled 15 e fizettem 4 napra.Lefoglalni nem lehet ha pont szabad a szoba akkor mehetsz .ide csak a férjed mehet be ,ha rendes kórtermet választasz akkor senki..Én császárral szültem a férjem nem lehetett mellettem.Babának pelenkát,popsikrém,popsitörlőt,takarót,textilpelenka.Ruhát adnak .
2009. aug. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Az utolsótól szeretném megkérdezni,hogy ki volt a fogadott szülésznője?
2009. aug. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!