Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Annyira kellemetlen. Mit tegyek?

Annyira kellemetlen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A szülés óta nem tudom visszatartani a pukizást. Vmikor csak úgy megtörténik észre sem veszem, csak a hangját hallom, és ne adj isten a szagát érzem. Eddig mindig vissza tudtam tartani, ha olyan helyzetben voltam. Annyira rossz, még nem volt időm társaságba menni, de mi lesz majd ha elmegyek vhova? Már voltak nálunk vendégek is és akkor is rámtört, csoda hogy nem vették észre - vagy csak nem szóltak. Tudok ellene tenni vmit? El fog ez múlni? Ez borzasztó egy nőnek.
2009. aug. 9. 16:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Tényleg nagyon kellemetlen,el kéne mondani egy orvosnak.Záróizommal lehet összefüggésben,de szerintem csak szakember tud segíteni.
2009. aug. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szólj a dokidnak de tornázz is.Tudod befeszíted,elengeded.Vissza tartod a vizeletet.Talán így tudod valamennyire felerősíteni az izmokat.

2009. aug. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell aggódnod, hamarosan javulni fog. A relaxin 'utóhatására' is szokták fogni, amely szülés alatt ellazítja az izmokat és ízületeket ... ez a belekre is hosszabb távon hatással van. Kis átmozgató tornával és nyújtó gyakorlatokkal talán serkentheted a tónust, de most leginkább türelemre van szükséged ... és talán találékonyságra :) Minden esetre, küldök egy linket a relaxin hatásairól és egyéb Szülés utáni "bibikről", hátha segít:

[link]

2009. aug. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszi a linket. :)
2009. aug. 9. 21:47
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

szia. 4.5 hónapja szültem, és néha vizelettartási gondjaim vannak. gátmetszésem is volt... már csinálom az intimtornát, de még sajnos tüsszentésnél becsurran.

a doki mondta, hogy normális ez a dolog, a pukival is. tornáztasd a lenti izmaid és javulni fog.

2009. aug. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A torna tényleg jó, de ne saját szakállra. Bár azt nem írtad, mikor szültél, de kíméletesen kell kezdeni, ha van lehetőséged, szakemberhez fordulni, de legalábbis utánaolvasni, mert a "hibásan" végzett torna árthat is. És persze türelem, ez a legnehezebb... :o)
2009. aug. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Örülj neki,legalább nem kapsz bélgörcsöt!Nekem meg úgy kell kipréselni magamból,mert annyira begázosodok,hogy felpuffadnak a beleim és hajolni meg mozdulni se tudok tőle néha!Nem tudom melyik a jobb,de ne foglalkozz vele,aminek ki kell jönni,az had jöjjön!!

Jó egészséget!

2009. aug. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Adri baba ***** válasza:

Én vizelettartással voltam bajban 1-2 hétig!És durva székrekedésem is volt!

Bár nekem jöttek volna a pukik!!

Jah és hidd el kevésbe kellemetlen ha pukizol mintha bepisilsz!:)

2009. aug. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én 3 éve szültem, most 32 hetes vagyok a második lányommal és a mai napig becsurran, kipukkan, stb...torna ide vagy oda. De azért menj dokihoz!!!
2009. aug. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mikor szültél?

Szerintem az intimtorna segíthet.

A pukizás nekem elmúlt a 6. hétre, azóta tudom tartani, addig viszont gátlástalanul jött belőlem.

A többi anyuka is így volt, azt mondták ez azért van, mert rendeződnek vissza a szervek.

Hát én azt tudom, hogy a műtétem után a gáz miatt is ezzel szenvedtem, meg a szülés alatt is gázt kaptam, szóval szerintem ez okozta.

2009. aug. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!