Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen tapasztalatotok van a...

Milyen tapasztalatotok van a programozott csaszarrol?

Figyelt kérdés

2012. okt. 25. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem pozitív,minden tekintetben,kétszer is.Előzetes nagy-méh műtét(csecsemőfejnyi mióma a méhen),a méh hegesedése vékonyodása miatt,még vajúdnom sem lehetett.Rettegtem a spinális érzéstelenítéstől,de nem volt kellemetlenebb egy bármilyen szuritól. Érdekes fura érzés volt éberen a műtét alatt,de fájdalmat valóban nem érzel.Velem végig beszélgettek,poénkodtak,nagyon kedvesek voltak.kb 40perc az egész,de a babát 10perc alatt kiveszik,odaviszik egy puszira hozzád,így a maradék 30 percben ezzel az élménnyel vagy elfoglalva,és vigyorral az arcomon folyamatosan az a gondolat lüktetett hogy úristen van egy/két kisfiam! :) Ezután 12 óráig nem lehet felkelni(nem mindenhol ennyi,kórház függő)a fejedet felemelni(ez nagyon fontos,a fejfájás elkerülése miatt).Az első felkelést a kegyetlen jelzővel tudnám illetni,nem is tudtam hogy egy felkelésben ilyen fontos szerepet játszik a hasizom :) de ha azon túl vagy és nem ijedsz meg az érzéstől,tényleg minden egyes felkelés könnyebb és könnyebb.A tejem a második nap beindult mindkétszer,de addig az előtej is elég volt,mert elégedetten elaludtak a cicimen.A varratszedés egy pillanat volt,szép a heg alig látszik.A 4 és az 5 nap mehettem haza. :) Most ezek jutottak eszembe,de ha konkrétabb kérdésed van arra is szívesen válaszolok!
2012. okt. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én kérdeznék tőled ha szabad :) arra lennék kíváncsi h nem baj az a babának ha csak úgy kiveszik minden vajúdás nélkül? Bnőmnek faros volt a picur azt mondta neki a doki megcsászározza de a vajúdást ugyanúgy végig kell csinálnia.
2012. okt. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Igen ahol lehet a baba érdekében kell a vajúdás. Míg a természetes szülésnél a vajúdás alatt a magzatot érô – élettanilag is fontos – stressz is hozzájárul ahhoz, hogy a baba a születés utáni megváltozó körülményekhez képes legyen alkalmazkodni, addig a mûtéti úton történô szülésnél ez a folyamat elmarad. szerencsére az én babáimnál nem volt semmilyen probléma.
2012. okt. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Aha, értem. Köszi a választ! :)


31 hkm

2012. okt. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Attól lehet baja a babanak hogy nincs vajúdás?
2012. okt. 25. 20:42
 6/10 anonim ***** válasza:

Dehogy lehet. Szerintem programozott császárnál nincs vajúdás. Pont az a lényege, hogy az anyára, vagy a babára veszélyes lenne a sima szülés.

Nekem is progis császárom volt. Nem volt gond a műtéttel és a babám is jól van. Konkrétan mire vagy kíváncsi?

2012. okt. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is úgy hallottam sógornőmtől,aki császárral szült,hogy elindították előtte a szülés,hogy legyenek összehúzódásai,hogy a baba is tudja,hogy valami alakul,ahogy egy előttem szóló már leírta:)

Persze ez nem kötelező,és nem lesz baja a babának,hogyha nem így alakul,de állítólag a bababarát kórházakban,ahol ő is szült ez a bevett gyakorlat

2012. okt. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem,hogy ő nem vajúdott,csak az érzéstelenítő előtt kb.30 perccel indították,így csak pár,kicsi összehúzódása volt(nehogy valaki azt higgye,hogy órákat kellett szenvedni)
2012. okt. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jajj, de örülök kedves első a leírásodnak!! :)

Végre nem csak rémtörténetet lehet olvasni a progis császárról :)

2012. okt. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem kellett vajúdni a programozott császár előtt. Reggel bekötötték az oxitocint, kb fél óra múlva olyan erős összehúzódásaim lettek, hogy rohantak velem a műtőbe, szóval gyorsan megúsztam :)

Korábbi gerincműtét miatt csak az altatás jöhetett szóba, szóval a családtagok közül én láttam utoljára a babát, ez akkor picit rossz volt, ma már nem tartom olyan nagy tragédiának. Amikor felébredtem nagyon görcsöltem és nagyon fájt a seb, de kaptam fájdalomcsillapítót. Én csak másnap reggel kelhettem fel, az már nem volt olyan vészes, egész jól ment, aztán utána napról napra jobb lett.

A tejem sajnos nem indult be rendesen, de ebben az is szerepet játszott, hogy a babámat megetették tápszerrel cumisüvegből, ezek után szopizni nem nagyon volt hajlandó, mert ott jobban meg kellett volna dolgozni a kajáért, mint a cumisüvegnél.

A második naptól kezdve végig velem volt a baba, nem okozott gondot az ellátása, persze nem tudtam olyan gyorsan felugrálni. Magam mellé tettem az ágyba a babát, így jól elvoltunk :)

5 nap után jöhettünk volna haza, de a babám miatt maradni kellett még 2 napot, mert kis súllyal született.

2012. okt. 27. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!