Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tudnátok mondani népi hiedelme...

Tudnátok mondani népi hiedelmet a szülés közeledtével kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Tegnap azt mondta a párom nagymamája, hogy látszik már az arcomon. Nem fejtette ki bővebben,hogy mire gondolt... De még csak 35+1 vagyok, uh méretek és súly szerint viszont már 36+1 hetes, ezért nem értem...

A külső máhszájam 1 ujjnyira van nyitva, a nyákdugómmal még nem találkoztam, de néha kicsit fura a folyásom,olyan sárgás-barnás, a hasam még nem szállt le, és mozgolódik azért a baba, viszont jóslóm már volt, egy-egy gyengébb.

Pár napja éjszaka sokat fent vagyok, sokszor pisilek,és csak forgolódok,nem tudok aludni.

Nem vagyok türelmetlen,jön a baba amikor akar, de azért most még korai lenne...


2012. okt. 29. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyankor szokták ezt mondani, ha egy kicsit meg van duzzadva az arc, van akinek a szája is megvastagszik. Hát nem tudom, ez is csak egy babona, nekem a 35. héttől mondták és majdnem 2 héttel hordtam túl a kisfiam :)


Boldog pocakos utolsó napokat!!

2012. okt. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ilyenkor "eltorzul" az arc, amit a szem és szájkörnyék megduzzadása okoz. Nekem 37 hetes korom óta mondta mindenki (idősek: nagymamák, szomszédok), hogy bármikor szülhetek, úgy fel van fújódva az arcom, ehhez képest 40+6 hetesen érkezett a kisfiam. Ennyit a népi hiedelmekről...
2012. okt. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Szombaton töltöttem a 36. hetet, és a mai nap fedeztem fel az arcomon, hogy mintha fel lenne egy kicsit fújódva. Édesanyám is imént szólta meg, hogy ki van kerekedve, de hogy ez mit jelent. Azt én is hallottam már, hogy többek között egy ismerősömnek pont a szülése napján a duplájára nőtt a szája. Majd meglátjuk mi fog bejönni.
2012. okt. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is kisfiút várok, lehet hogy akkor a fiúknál nem jön be ez a babona. :) Nem is szeretném, mert még 2-3 hetet lakjon bent, csak kíváncsi vagyok. A szám alapból vastag,családi vonás, úgyhogy nem tudom,ha nálam is lesz ilyen,akkor mennyire fog mégjobban megvastagodni.
2012. okt. 29. 17:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem a fülemre mondták 38 hetesen, hogy meg van vastagodva. 40+2-re lett meg a baba.Tény, hogy pufi volt az arcom a végén, de vizesedtem is nagyon.
2012. okt. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nekem pl egy spanyol csaj a telefojaban nezte meg, hogy mikor lesz telihold es mondta akkor fogok szulni...en mondtam tuti nem, mert tul korai...hat bejott neki, de tuti boszorka a no :D


nekem az arcom mar csak a fajasoknal torzult es itt nem a szaj es szempuffadasara gondolok :D

2012. nov. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!