Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire kell, hogy kitáguljak...

Mennyire kell, hogy kitáguljak, hogy rendben menjen a szülés? Ha egyáltalán nem, vagy csak alig tágulok mikor szokták azt mondani, hogy akkor nem kínlódunk tovább, császár lesz?

Figyelt kérdés
2010. júl. 20. 16:06
 1/10 anonim ***** válasza:

3 bő ujjnyinál hívják a szülészt. De ha magadtól nem tágulsz , kapsz oxitocint.

Általában ez szokott segíteni. Ha akkor sem tágulsz, akkor vetik fel a császár lehetőségét.

2010. júl. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Orvosa válogatja. Én 20 órát vajúdtam és még mindig csak 4 ujjnyira voltam nyitva, akkor szakadt el a dokinál a cérna. Akkor már régen nem volt magzatvizem, így felajánlotta, hogy kézzel kitágít az 5 ujjnyiig. De ő mondjuk csak akkor csinál császárt, ha feltétlenül szükséges. Így végül a kézzel tágítás mentett meg a császártól. Sokkal jobban fáj, de biztosan hatékony.
2010. júl. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ja igen, és ott a kézzel tágítás is... Az nagyon rossz, mert fájások alatt csinálják, és amúgy is besz-rsz és még rányom....háááát....Nekem is csinálta a szülésznő. De az biztos hogy hatékony, és kárpótol érte a "végeredmény":)
2010. júl. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mivel szivárgott a magzatvizem oxitocinnal indították a szülést. Lassan tágultam, 6 óra után, eközben EDA-t is kaptam, csak 3 újjnyira tágultam. Ekkor még egy adag EDA-t belémnyomtak, mondván, ha akkor sem tágulok, sajna császár lesz, mert mivel már ki tudja mióta szivárgott a magzatvíz, túl nagy a fertőzésveszély. És ha az EDA sem segíti a tágulást, akkor ott valami bibi van. Végül is beindultak nálam a dolgot, a doki is rásegített kézzel és végül 10 órás procedúra után megszületett a kislányunk.


Mellesleg én is ettől paráztam, hogy majd meddig hagyják szenvedni az ember lányát, de azt láttam, hogy nem akarják a végtelenségig húzni, inkább a biztosabb és rövidebb utat választják. Mellesleg én úgy tudom, hogy burokrepesztés után a fertőzésveszély miatt záros időn belül valahogy világra kell segíteni a gyerkőcöt.

2010. júl. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem magzatburkot repesztettek, azután 10 órát vajudtam, de teljesen zárt volt a méhszájam. Az orvosom nem akart tovább várni, mert egyrészről már zöld volt a magzatvív, másrészről úgy gondolta, hogy a ködökzsinor valószínüleg fogja a baba bokáját, ezért nem tud lejönni, és valószínüleg ezért sem tágulok. Így 10 óra múlva császároztak
2010. júl. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Ez az,hogy én is attól tartok,hogy nem tágulok eléggé,szenvedtetnek,kifárasztanak és a végén erőm sem lesz majd.Semmiképpen nem akarom kockáztatni a baba életét sem.

Amúgy a burokrepesztés fájdalmas?A fájdalmat azt hittem nem jól tűröm,de sajnos volt tapasztalatom,hogy ha kell hihetetlen nagy a fájdalomküszöb.

2010. júl. 20. 22:10
 7/10 anonim ***** válasza:

hello!

A burokrepesztés olyan mint egy sima nőgyógyászati vizsgálat... kellemetlen, de nem fájt nekem az kicsit sem. Nálam is burokrepesztéssel indultunk, kaptam az oxitocint. Én pikk-pakk tágultam, nagyon gyorsan ment, és ráadásul ezerszer rosszabbra/fájdalmasabbra számítottam mint amilyen lett. Közel 2 hét túlhordás után indítottak, 7:15kor volt a burokrepesztés, 12:37kor lett meg a kisfiam, és ez is komplikáció miatt. (rátekeredett a köldökzsinór, és nem tudott kibújni, sajna végül sos császár lett). Ne féljél a burokrepsztéstől, és attól se, hogy nagyon sokat hagynának szenvedni. A baba miatt sem! Nagypn szép és könnyű szülést kívánok!

üdv, 8 hetes manó anyukája

2010. júl. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!!!!!!!!!!!!
2010. júl. 21. 11:07
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tom szültél e már, de ne úgy állj a dolgokhoz h mikor lesz császár, mert akkor tuti az lesz. én is 1 hetet túlhordtam, zselével indítottak, zöld magzatvíz elfolyásától kezdve 9 óra után császároztak leesett szívhang miatt, ekkor voltam 4 cm. de már a túlhordás alatta arról fantáziáltam h mikor lesz császár, és látod, az is lett. ha még van pár heted igyál málnalevél teát, vagy homeos bogyókat és koncentrálj arra h milyen gyors lesz.
2010. júl. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Eleinte mindenképpen császárt akartam(rossz élmény miatt),de most már azt mondom,hogy kibírom simán is.De ha mégis császár lenne nem bánnám.A babáért mindent.

Én csak azt nem szeretném ha gond adódna és már túl késő lesz.

2010. júl. 22. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!