Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Holnap reggel indítanak. Mire...

Holnap reggel indítanak. Mire számíthatok? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

41+1 napos vagyok ma. Holnap burokrepesztéssel indítanak ennyit tudok. Multhéten 1-2 cm között voltam nyitva pénteken. Tegnap pedig 2-3 cm között. tegnap óta folyamatában van pici barnázás-vérzés de csak mikor törlöm.


Leírnátok kinek milyen hosszú volt a szülése? Ki miről indult és hogyan mikor lett meg a kisbabája?


ja 2. baba (elsőt is indították nekem csak ott teljesen zárt voltam és ballonnal kezdték)


2012. okt. 30. 08:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41 hetesen indítottak 1 ujjnyira nyitva, burokrepesztéssel, aztán vártak egy órát, hátha jönnek a fájások, végül oxitocint kaptam egyre nagyobb dózisban (3-szor emelték), rövid kitolás a végén. Összvissz 5 óra volt az egész. Az oxitocin miatt fájt nagyon a vajúdás, de a kitolás már nem.
2012. okt. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nekem indították (burokrepesztés), 2,5 óra múlva megszületett a fiam. A nurokrepesztésnél nem éreztem semmit.
2012. okt. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
40+6 napon indítottak, az előkészítés után (beöntés) a szülőszobára menet elkezdett folydogálni a vizem, így burokrepesztésre nem volt szükség. Oxitocint bekötötték 7,30kor, alig éreztem valamit, csak a derekamban és mintha övvel húznák össze a hasam alsó részét. Fokozatosan emelték a mennyiséget a dokim is vizsgált, de nem tágultam, fájni nem fájt egyáltalán, csak rossz volt, hogy nem kelhetek fel....Lefolyt majdnem 2 üveg, de a méhszájam nem változott. Fél 4kor leállította a dokim az oxit, a sürgősebb kismamákat előttem műtötték, bennünket 5kor császároztak. Én titkon reméltem, hogy rövid lesz és császár, szerencsére minden úgy alakult, ahogy szerettem volna. Az orvosom is a műtétnél mondta, hogy várhattunk volna bármeddig, a feje nem a méhszájat nyomta, hanem a méh passzív szakaszát. Örülök, hogy nem várt addig, amíg valamilyen érték romlik, köszönhető ez a tapasztalatának, hálás vagyok érte. A legfontosabb, hogy egészségesek vagyunk mindketten! Könnyű szülést neked!
2012. okt. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a hozzászólásokat! :)


Hát remélem nekem is gyors lesz. Bízom benne ha már ennyit várat magára a fiam.


Utolsó, neked jó hosszú volt akkor de lényeg hogy jól vagytok és egészségesek! :)

Írok majd ha hazajöttünk hogyan alakult végül nálunk.

2012. okt. 30. 10:06
 5/16 A kérdező kommentje:
Még a 8:20 válaszolótól kérdezném, hogy hogy mentél Te be? hány cm voltál kitágulva ?
2012. okt. 30. 10:07
 6/16 anonim ***** válasza:
41+2 voltam,bent feküdtem a kórházban akkor egy napja. Közölték,hogy holnap oxiterhelés,ha nem indul meg rá a szülés,akkor másnapra indítanak. Rákötöttek,nem éreztem semmit. Kicsit emelték,keményedtem egyet,keményedtem kettőt és ennél a másodiknál egy pattanást éreztem alul a hasamban,majd azt,hogy valami folyik. Sejtettem,hogy a vizem,de mivel napok óta azt éreztem, szinte állandóan,hogy folyik
2012. okt. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
* ezért nem éltem bele magam. Aztán jött az orvos,monta,hogy ez biza a víz,megrepeszti még a burkot,aztán mehet a menet. Burokrepesztés után még másfél órát elvoltam,beöntés,tus,telefonálgatás,séta. Ezek után vissza raktak oxira,befektettek a szülőszobára. Nekem 3 perces fájásokkal indult a dolog,nagyon szar volt,nagyon fájt,de meg sem nyikkantam,csak tűrtem,lélegeztem :-) mindent úgy csináltam,ahogy mondták. Megjött a párom,akkor labdára ültem,hogy gyorsabban táguljak. Nem segített,de jó volt,hogy nem kell feküdnöm és masszírozzák a derekam :-) aztán még durvábban fájt,ekkor már kb.másfél percenként jöttek a fájások,nem kaptam semmit,amitől kevésbé fájt volna,sőt. Gyorsítót kaptam,ezután még ezerszer rosszabb lett (pedig azt hittem jobban már nem fájhat semmi),de még itt sem jajjogtam,sem semmi,egyszer csúszott ki egy b.szki a számon,akkor is csak a párom volt ott :-) kézzel tágított a doki,az nagyon szar volt,mert pont fájáskor csinálta és így elviselhetetlen volt. Aztán a burokrep.-től számított 6 órán belül meglett a fiam. A varrás rosszabb volt,mondtam is a dokinak,inkább szülök meg kettőt,de ezt hagyjuk ki :-D
2012. okt. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem is burokrepesztéssel indították, ekkor három újnyira voltam nyitva, majd rátágított kézzel ami nagyon fájt. innentől kezdve négy és fél óra alatt lezajlott a szülés. Ebből csak két órát fájt, mert utána megkaptam az epidurális érzéstelenítést.
2012. okt. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia! 2.babámat is indították, 2 ujjnyira voltam nyitva. Először oxyt kaptam és mivel jól reagált rá a babám, és én is tágultam tőle ezért burkot repesztettek, és folyamatosan növelték az oxy adagot. Kb. 4 óra alatt megszületett a kislányom, az utolsó 10 perc, a kitolás volt csak rossz, de hál Isten 3.nyomásra kinn volt.

Amúgy első babám is indított volt mint írtam és Ő is 4 óra alatt megszületett.

Könnyű szülést!

2012. okt. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
41. héten indítottak bő 1 ujjnyiról. 11:30 kor kötötték az infúziót, 14 körül bukot repesztettek, Sajnos a vége vákuum lett, de 18:34re meglett a fiam.
2012. okt. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!