Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülési fájásokat olyannak...

A szülési fájásokat olyannak képzeltétek, mint amilyenek voltak? Rosszabb vagy jobb volt mint amire számítottál?

Figyelt kérdés
2012. aug. 3. 19:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen rosszabb volt, pontosabban el sem tudtam képzelni, mennyire fog fájni, meg sem közelítettem.

Akik azt mesélték, van egy pont, amikor azt hiszed, ott halsz meg a szülőágyon,és nem lehet kibírni, azok nem hazudnak!:)


Ezzel együtt két gyereket szültem, a fájdalom emléke halványodik. Azért néha éjszakánként, ha felidézem a szülést, hullámokban visszajön.

2012. aug. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én bele sem gondoltam milyen lesz.Nem is foglalkoztam vele és nem is féltem tőle.Csak nagyon vártam már hogy milyen lesz.Hát fájdalmas volt,nagyon fájdalmas.Végül császároztak de megérte mert van egy gyönyörű 8 hónapos babám.
2012. aug. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Szia! Megmondom őszintén 3és fél éve és 4és fél hónapja szültem, de már nem emlékszem mennyire fájt. Az ok, hogy fájt, de nagyon hamar elfelejti az ember.:-)
2012. aug. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Jobb volt. Elképesztően brutálisan fájdalmasnak képzeltem el, az is volt, de ezzel együtt nekem elviselhető volt.


Igaz nagyon gyorsan, 2,5 óra alatt lezajlott az egész, és csak a vége fájt, azt meg ki lehetett bírni...

2012. aug. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Rosszabb volt, nem hittem,hogy ilyen fájdalom is létezik
2012. aug. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nekem magas a fájdalomküszöböm. Tényleg.Autogén tréningezek 10 éves korom óta, szóval tudom befolyásolni kicsit, mennyire fáj.

Az első szülésem előtt nem féltem egyáltalán, gondoltam hogy annyi nyafka nő végigcsinálta már pont nekem ne menne...

aha...hát majdnem meghaltam. Úgy éreztem hogy nincs tovább. Annyira fájt olyan elementáris erővel hogy semmi befolyásom nem volt rá. Pedig nem volt hosszú szülés vajúdás elejétől a fiam megszületéséig 7 óra.

Aztán a második terhességemnél már pontosan tudtam milyen lesz így nagyon féltem már olyan 32 hetes koromtól, persze túl lehet élni nyilván meg a baba kárpótol mindenért. Nekem még harmadik is lett, úgyhogy (bár nem halványult a fájdalom emléke) nem tartott vissza a babavállalástól.

2012. aug. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%
Nekem is mindenki azt mondta, hogy annyira fáj, hogy azt hiszed, hogy ott halsz meg a szülőágyon. Én meg végig azt az iszonyatos fájdalmat vártam, és csak nem jött. Fájt, nem mondom, hogy nem, de én rosszabbra számítottam. Gyorsan megszületett mind a két gyermekem (fájások kezdetétől 2,5 óra alatt). De én is megpróbáltam kontroll alatt tartani a fájdalmat, nagyon koncentráltam belülről, vártam, hogy mikor jön az az erős fájdalom hullám, átlendítettem magam rajta, aztán a következőig pihentem. A tolófájás szintén nagyon kemény volt, de ott meg harmadikra megszülettek. Nem éreztem egyszer sem, hogy ezt nem lehet kibírni, vagy hogy meghalok, még csak kiabálnom, vagy hangosan nyögnöm sem kellett közben. Lehet, hogy csak szerencsés vagyok, de gyorsan, csendben, és tűrhető fájdalommal szültem.
2012. aug. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Igen, én kb. olyannak képzetem, amilyen volt...:-))

Ami döbbenetes, az a tolófájás, olyan elementáris, és szörnyen erős kényszer, amit nem tudtam elképzelni...

De olyan állati volt, ösztönös, komolyan, az a fájdalom semmi nem volt az érzéshez képest, mint amit a lányom megpillantása okozott...az olyan szép volt, hogy már fájt! :-)) és ez azóta is így van..:-)))

2012. aug. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A vajúdás sokkal jobb volt, mint aminek képzeltem, a kitolás ezerszer rosszabb :(
2012. aug. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nekem maga volt a szenvedés, 17órát vajúdtam, majd közölte a szülész,h meg kell fordítani, és meg is fordította, h rendesen álljon, hát mondanom se kell, mi minden leforgott bennem,azt a fájdalmat leírni nem lehet!- és végül 5 óra múlva meglett :D :D!
2012. aug. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!