Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki többször szült és volt...

Aki többször szült és volt inditott és természetes szülése is, annak milyen volt a kitolási szakasz?

Figyelt kérdés
Négyszer szültem, 3 inditott egy sima volt. Mind gyorsan meglett az igaz, de az inditottaknál nagyon brutál volt a kitolási szakasz. Nehezen jött ki a baba. A magától indultnál viszont alig volt két nyomás és kint volt. Lehet összefüggés? Nektek mi a tapasztalatotok?
2012. márc. 5. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:
A sima is nehezen jött,az inditottnál meg a doki betérdelt a gyomromba.2hétig szívószálon vettem a levegőt is.Nem tudom eldönteni van e össze függés
2012. márc. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nyilvan van osszefugges. Mivel inditott szules, a baba meg nem kesz megszuletni, igy nehezebben jon ki :-)
2012. márc. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első babámmal spontán indulással 24 óra vajúdás után 2 óra kitolással szörnyen nehezen szültem meg(3300gramm volt). Másodikat 5 hete szültem indítással 5 óra vajúdás után 4-5 tolófájással könnyen meg is lett, pedig 4200 gramm volt.
2012. márc. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem egy ilyen, egy olyan volt, az elso volt spontan.

Az inditott nekem nem tetszett. Az elsovel is csak jo harom orat vajudtam, termeszetes fajasokkal, gatvedelemmel szuletett meg a 4 kilos babam 37es fejjel, pici repedesem sem volt.

A masodiknal 3 ujjnyira nyiltam kemenyedesekkel, burokrepesztes utan jottek fajasok is, de a doki gyengenek talalta (szerintem sietett, meg mondta is, hogy ilyen fajasokkal orak mulva se fogok kinyilni teljesen, neki meg lejart a muszakja). Szoval telenyomatott oxytocinnal, kaptam vegig. Masfel orat vajudtam, de abban semmi rendszer nem volt, egyik fajas hosszu volt, masik eros, neha volt szunet, neha nem, kozben az infuzio miatt fel sem allhattam, nagyon rossz volt.

A kitolas meg ugy kezdodott, hogy egy eros rendes fajas vegen hirtelen ereztem, hogy nyomnom kell, annyi idom nem volt, hogy szoljak. Meg jo, hogy a szuleszno bent volt es eszrevette a testtartasomon. Kiabalt, hogy ne nyomjak, tartsam vissza, de egyszeruen nem tudtam tartani, a mehem szinte nyomta ki a babat. Utolag mar tudom, hogy ez is az oxytocin miatt volt.

Szoval akkor, hirtelen ki is jott a babam feje, ami nem volt jo, mert szetrepedt a mehszajam, nem birta a hirtelen kitolast, valoszinuleg meg nem volt teljesen elsimulva. A gatam nem repedt, egy perc mulva kint volt a baba is.

En direktbe inditott szulest meg egyszer nem szeretnek, az biztos. Egy nagy zurzavar volt az egesz, nem tudtam kontrollalni magam, a kitolast.

2012. márc. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2012. márc. 7. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!