Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák! A hajatokat mennyire...

Anyukák! A hajatokat mennyire viselte meg a terhesség, illetve a szülés utáni időszak?

Figyelt kérdés
Olyan sok helyen olvasom, hogy terhesség alatt milyen sokat nőtt a hajuk, de miután megszültek drasztikusan hullani kezdett, avagy a szép hosszú hajú anyukák egész rövidre levágják. A ti hajatoknak mi lett a "sorsa"?
2012. nov. 2. 19:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

kifakult, annyira hogy bekellett festetnem


merőben más az eredmény,....

39 hetes 3 napos kismama.. sajna még egyben :(

2012. nov. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

Még 34+4 naposan. :)


Imádom a hajamat, mióta terhes vagyok és rettegek a szülés utáni állapottól. A húgom júniusban szült, augusztusban kezdett ömleni a haja, pedig amúgy is rövid volt neki. Szó szerint megfeleződött, átlátszóvá vált a haja.


Nemrég mondtam a férjemnek, ha annyira tudja a tudomány, hogy a terhesség alatt valamelyik hormon széppé teszi a hajat, megállítja/jelentősen lecsökkenti a hajhullást, akkor miért ez a sok különféle készítmény, amivel vakítják az embereket, miért nem ezt a hormont próbálják kikísérletezni valamilyen bevehető formába? (Persze úgy megölnék az erre szakosodott termékfejlesztést, azt tudom...)

2012. nov. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Terhesség alatt a hormonok miatt sokkal kevesebb haj hullik. Nekem is nagyon bedúsult. Aztán szülés után kihullik ami a 9 hónap alatt nem hllott ki, és sajna még több... De ahogy vissza állnak a hormonok, rendbe jön ez is.
2012. nov. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nekem terhesség előtt is szép hajam volt, alatta főleg (rengeteg babahajam nőtt), de utána se tapasztaltam semmi olyat, hogy drasztikus hajhullás vagy ilyesmi. Szülés után is szedtem a terhesvitamint, de próbáltam a táplálkozásra is odafigyelni. Meg legnagyobb szerencsémre arra is jutott időm, hogy heti 1x valamiféle olajos pakolást is tegyek rá. De nekem pl eszembe sem jutott az akkor derékig érő hajam levágatni (azóta eltelt 3 év, így most vmivel rövidebb, de így is hosszú). Pedig sok helyen olvasom, hogy nagyon sokan a gyerek kedvéért levágják. Miért? Miben zavar? Én elkötöttem és nem zavart sehogy sem, nem ápolom se többet se kevesebbet, mint mikor rövid volt a hajam (mert régen volt ilyen is :D). Szóval leginkább ezért kérdem. Bár nyilván, hogy nem hullott a hajam abban csak szerencsés vagyok, pedig eléggé felkészültem rá...
2012. nov. 2. 19:51
 5/16 anonim ***** válasza:
Mindkét sazülésem után drasztikusan elkezdett hullani a hajam. :(( A kicsi most 4,5 hónapos,"csomókban" hullik.
2012. nov. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Derékig érő dús hajjal mentem szülni, most 4,5 hónapos a kislányom és csomókban hullik a hajam, pedig terhesvitamint is szedek. A hajam alig a fele a terhesség alatti mennyiségnek. Egész nap mást se csinálok csak a hajam porszívózom meg söpröm a földről és szedegetem a babám kezéből pedig mindig össze van kötve.
2012. nov. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hú szegény :( ilyen esetben én tényleg nem értem, hogy nekem ez hogy hogy kimaradt, még az orvosom is anno megkérdeztem, hogy mi a helyzet a szülés utána hajhullással és azt mondta, hogy azzal számolni kell. Lehet én beletartozom abba a szerencsés 1 %-ba vagy 0,1%-ba, nem tudom.
2012. nov. 2. 20:06
 8/16 anonim ***** válasza:
Szia!Én 7 hónapja szültem,a váll alatti hajamat a napokban vágattam le mert a lakásban amerre jártam mindenhol találkoztam vele.Nem tudom meddig fog ez tartani,még az a szerencsém,hogy nagyon dús,és más el sem hiszi,hogy minden fésülködésnél,hajmosásnál egy marék kihullott.És szárazabb is lett.Na a pattikról is tudnék mesélni,azoktól jobban kiver a víz,előtte sose volt.De egyszer majdcsak elmúlik remélem.:-)
2012. nov. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Na pattanás az nálam is volt, meg a haj zsírosságáról is tudnék mesélni :D pedig alapból is zsíros típusú hajam van, 3 naponta mosnom kell(ene), de szülés után fél éven át konkrétan este megmostam és másnap este már úgy nézett ki, mint mikor korábban volt 4-5 napos. Néztem is, hogy mi van...
2012. nov. 2. 21:14
 10/16 anonim ***** válasza:
:D :D igen együtt érzek veled,most meg levágattam itt rövidre,és be se tudom szárítani mert sehogy se áll,előtte meg 10 perc alatt belőttem és 3 napig úgy állt:)pfff
2012. nov. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!