Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy bírta a párotok a szülést?

Hogy bírta a párotok a szülést?

Figyelt kérdés
Milyen érzés volt neked és neki h bent lehetett???
2009. aug. 11. 21:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

6 hete szultem es eredetileg nem apas szulest terveztunk mert a ferjem nem birja a vert a tut es az "ilyen" dolgokat.

O az utolso par hetben mar azt mondta h megis szeretne bejonni de en mondtam neki h ez az o dontese en nem fogom eroltetni(persze titokban szerettem volna:)

Vegul vegig velem volt,csak wc-re ment el idonkent.Nagyon elhuzodott a szulesem,osszesen 25 orat vajudtam.Reggel 7-kor kezdodott es masnap reggel 7:50 perckor szuletett meg a kisfiunk.

Nekem nagyon sokat jelentett h fogta a kezemet a fajasoknal,vizet hozott,a kitolasnal o fogta az egyik labamat.

Hetekig a szules hatasa alatt volt.Mindenkinek elmeselte h mi tortent milyen erzes volt.Es mindig azzal zarta h :hat en nem gondoltam volna h a noknek ennyi mindent ki kell birniuk.

Utolag meselte h mar elore felt attol h jon a kovetkezo fajas es h nem tud rajtam segiteni.

Egyedul akkor lett rosszul amikor kaptam az epiduralis erzestelenitest de utana mivel megszuntek a fajasok tudott o is pihenni.

A kitolasnal annyira mondta h :nyomjad szivem,h az osszes orvos es nover rajta rohogott:).

Nekunk az ultrahangon kislanyt mondtak es egy kisfiu bujt ki a pocakombol.Na ekkor sirta el magat a parom(mert o titokba fiut akart).

Amig a babat mertek,tisztaba tettek en meg szultem a mehlepenyt es utana vartak a ferjem ossze vissza ugralt az agyam es a baba kozott mindig hozta az ujabb "hireket",fenykepezett egyszoval nem birt magaval.

Foleg akkor volt boldog mikor megkertek h vagja el a koldokzsinort.

Hogy milyen erzes volt neki h bent lehetett?

Erre csak azt mondta h a kovetkezot se fogja kihagyni....:)

Te mar szultel vagy elotte vagy?Csak ajanlani tudom az apas szulest.A kapcsolatunk sokkal erosebb lett minden teren:).

2009. aug. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A férjem elejétől fogva velem volt, 15 és fél órát vajúdtam. Eleinte a terhesség alatt azt mondta, hogy ő biztos nem lesz bent és ahogy közeledett az idő úgy döntött hogy bejön.

Részemről: hatalmas lelki segítség volt az /főleg h nekem első baba/ hogy bent volt. Igaz a vége felé a fájdalomtól nem tudtam semmivel foglalkozni, de már az is jó volt hogy ott volt mellettem. Szülés közben a fejemnél volt és végig fogta a kezemet, mikor pedig a hasamra tették a lányunkat ő ugyanúgy láthatta és együtt örültünk. Fantasztikus élmény volt hogy 3-an voltunk, ahogy láttam a boldogságát. Még most is megkönnyezem ahogy írok róla.


Részéről: látni h szenvedek rossz volt, tehetetlen dolog, hisz nem tud segíteni. Azt mondja mindig hogy ki nem hagyná az biztos ezt az élményt, ez egy életre szól, soha nem lehet ezt az érzést elfelejteni. és ezt ő mondja, nem csak én. Sztem aki bent van szülésnél annak más érzései vannak /ezzel nem azt mondom hogy aki nincs az negatív/, mert valahol ő is részese a megszületésnek, talán más kötődés is alakul ki köztük. AZ is igaz, hogy újszülött kora óta apa mindent megcsinál körülötte, minden este ő fürdeti.

Nem mellesleg a házasélettel sincs semmi gond, ugyanolyan mint előtte :)

Szóval nálunk mindkettőnknek jó volt hogy bent volt apa is, de talán nekem fontosabb és meghatározóbb volt, hisz én szültem meg.

2009. aug. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem és neki is életre szóló élmény82 gyerekünk van).Az én uram egyáltalán nem bírja a tű és vér látványát,de nem volt kérdés,h bejön.Ezt én azzal "háláltam" meg,h gyorsan(az első fájástól a baba megszületéséig 3 óra telt el),beavatkozás nélkül(nem kaptam se injekciót,se infúziót,nem kellett gátmetszés sem) szültem meg a babánkat.Azt mondta,h az volt csak rossz,h látta,h nagyon fáj(fájdalomcsillapítót se kértem)és nem tudott segíteni.Remélem a 3. is ilyen ideális körülmények között érkezik.
2009. aug. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. A férjem azóta is dagad a büszkeségtől :) ő se nagyon bírja a tűt és vért, de nála sem volt kérdés hogy bejön. Nekünk nem volt túl egyszerű, 19 órát vajúdtam, de végig mellettem volt, egy percre sem ment el mellőlem, nem ehettem semmit, így szolidaritást vállalva, ő sem evett, csak szőlőcukrot, mint én :)) 2. babánk érkezésekor is együtt leszünk benn.
2009. aug. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Tavaly május 19-én történt. Eleve úgy terveztük, hogy apás szülés lesz. Mindkettőnknek nagyon jó volt, párom épp akkor nagyon meg volt fázva, így egyetlen negatívumként azt élte meg, hogy egyszer amikor tartott a labdán ülve, iszonyú melegség és hányinger jött rá, de hamar elmúlt. Rengeteget jelentett, hogy biztatott, szorította a kezemet és hogy sírt, amikor megszületett a pici lánykája (azóta is totál szerelmesek egymásba...). Elvágta a köldökzsinórt, pedig attól idegenkedett előtte. Amikor a doki varrt, premierplánban benézett, mit csinál. De azt mondta, egyáltalán nem volt vészes! És képzeld, valamelyik nap a tv-ben néztünk végig egy szülést, amit közelről szemből mutattak és teljesen el volt hűlve, mondta, hogy inkább kapcsoljunk el! Szóval ebből azt akartam kihozni, hogy a saját párjához és a saját gyerekéhez teljesen másképp viszonyult, fel sem merült benne, hogy ezt nem nézné vagy hogy szívesebben kimenne. Szóval szerintem a legtöbb apa így van ezzel! :)
2009. aug. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


A férjem végig bent volt a vajúdás és a szülés alatt is. Egyetlen ember volt, akit el bírtam viselni a családomból akkor :) Fogta a kezem , és erőt adott, bátorítgatott. Éreztem rajta, hogy nagyon sajnál, mivel elég hosszúra nyúlt a vajúdás és ő már előre látta a gépen, hogy jön a köv. méhösszehúzodásom , akkor nagyon szorította a kezem.Ezt utólag mondta is, hogy alig várta már hogy vége legyen...A szülés alatt vágtak elég sokat ; azt is jól bírta , és nézegette a kicsit , amikor rám tették. Szerintem sohasem felejti el az élményt , ahogy én sem :))))

2009. aug. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Adri baba ***** válasza:

Az én Párom írtózik a fértől,még a vészhelyzetet sem nézi meg!!!Ennek ellenére bennt volt a szülőszobán és végignézte azt a 2 órát amíg tartott:)))

Azt mondta élete legcsodálatosabb élménye volt.

(amikor a lepényt nyomtam akkor elment megnézni a babát ahogy fürdetik)

Azt nem bánom mert olyan undorító hogy én is kész voltam tőle:))

2009. aug. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
2 hónapja született meg a kisfiúnk, a férjem végig bent volt velem és fogta a kezem. 3 óra alatt meglett a picúr, de erős fájásaim voltak. El sem tudom mondani milyen sokat jelentett, h bent volt a férjem. Végig bátorított, biztosított róla, h nagyon szeret, sőt még jobban mint előtte. Minket még jobban összekovácsolt ez az élmény. nincsenek rá szavak még így utólag sem :-)
2009. aug. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én férjem is bent volt, bár az utolsó pillanatig vaciláltam, hogy ottlegyen-e. Végül úgy döntöttünk, jöjjön be a vajúdásra, de a kitolásnál én már nem szerettem volna ha ott van, nem akartam, hogy a csúnyaságokat is lássa. Illetve azt beszéltük meg, hogy ha én azt mondom menjen ki kimegy, ha meg ő érzi úgy hogy sok, akkor is kimegy. Én naívan azt hittem, hogy amíg vajúdok, nem lesz semmi "rondaság" Dehogynem! volt ágytál, mert pisilni kellett, de nem tudtam, így jött a katéter, burkot repesztettek, állandóan túrkáltak bennem, folyt belőlem a véres váladék :( és mindezt látta, de abszolút jól tűrte, nekem pedig nagyon-nagyon jó volt hogy ott volt velem, nem csak vadidegenek vettek körül. A vége sajna császár lett, de addig velem volt.
2009. aug. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. ja és nálunk az a szokás, hogy ha császároznak, miután kivették a babát, lefürdették, az apukának adják oda. le kell neki vetkőzni derékig és ráteszik a babát. (hogy a babának rögtön meglegyen a bőrkontaktus, ha nem is a mamával, de legalább a papával :) Óriási élmény volt neki, le is vannak fotózva, a leggyönyörűbb fotó a világon :)
2009. aug. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!