Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nemsokára a Dél-Pestibe (Jahn...

Encike008 kérdése:

Nemsokára a Dél-Pestibe (Jahn Ferenc Kórház) fogok szülni, mesélnétek nekem az ottani tapasztalataitokról? Milyenek voltak a csecsemősök, a dokik? A körülményekről és a rendszerről sem tudok semmi!

Figyelt kérdés

#Dél-pesti #Jahn Ferenc kórház szülészeti osztály
2012. nov. 4. 13:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
73%

Én ennek épp örültem, hisz a baba érdekében van, nem?????

Kibírja az ember azt a 3 napot, aztán otthon majd apuka is fogdoshatja.

Akkor láttad, hogy milyen szépek a szobák, nem? Többágyasz szülőszoba? Igen, egy az anyukának, egy az apukának kialakítva. Kika szoba: legtöbb család örülne, ha olyan szobában élhetne, káddal, luxus berendezési tárgyakkal.

A vezető a Csákány M. György, ritka emberi. 1. szülés előtt én is pánikoltam, pont a városi legendák miatt, maximálisan és pozitívan csalódtam. Én sem akartam elsőre odamenni. Aztán a 2. babánál is bekerültem a 35. hétnél, megint találkoztam a tanár úrral és maximálisan segített, mindezt teljesen ingyen. Sosem fogadtam orvost, csak szülésznőt, aki maximálisan segítőkész volt mindkétszer. Így 3. babánál, most nem is jutott eszembe, hogy más kórházon gondolkodjam. És igen, remélem, hogy zárlat lesz, legalábbis nem engedik be a cigányokat csőstül. Én egyedül őket utálom, de ez legyen már az én bajom.

Szóval Moira nagyon előítéletes vagy a városi legendák miatt. Ha meg nagy az igényed, szülj magánklinikán.

2012. nov. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
42%

Mint írtam állami kórházban szültem. Tökéletesen kielégítette az igényeimet. Én nagyon örültem, hogy bejöhettek hozzánk a szobába a látogatók, és nem nekünk kellett kicammogni. A babának sem árt, ha már ilyenkor sem tartják burokban meg steril körülmények között. Persze egészséges babákról beszélek. Lányom eddigi másfél éve alatt egyszer sem volt beteg!


Na mindegy, én nem akarok vitatkozni, mindenki válasszon az igényei szerint kórházat :)

2012. nov. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
30%

Én gyerekem sem volt beteg 2,5 éves koráig, kb 2 nátha. Majd most, hogy közel 4 évesen bekerült oviba, megváltozott minden. Hazahozza a kishugának is és nekünk is a kórságot. Addig örülj, hogy nem jár közösségbe ilyen téren.

Most épp bárányhimlőjárvány van, fogalmam sincs, hogy én voltam -e, nemsokára szülök. Tök jó az ovi:(((( Bár a gyerekeim oltva vannak.

Ezt csak azért írtam, hogy én is azt hittem, de jó az én gyerekeim sosem betegen. Na, ja. Egész a közösségig igaz ez.

2012. nov. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Persze voltam több kórházba megnézni melyik milyen, sőt sajnos rosszul lettem két hete és bementünk egy másik kórházba, ahol először akartam szülni és olyan csúnyán viselkedtek velem és a férjemmel mintha kb. a seggéből rángatott volna ki az ügyeletes szülésznő. Pedig előzőleg voltunk nyilt napon ott is és azt mondták hogy bátran mennyünk hiába nem tartozok oda...

Erre a csodás fogadtatásra úgy döntöttem ennél csak jobb lehet a Dél-Pesti. És igazam lett eddig... Egyik ismerősöm ajánlott ott szülésznőt amióta vele tartom a kapcsolatot mintha nem is ugyan az a kórház lenne... Akikkel eddig találkoztam nagyon kedvesek, mosolygósak és nagyon segítőkészek voltak.

Jövőhéten hétfőn fogok szülni császárral, igazság szerint engem csak az érdekelne kinek milyen személyes tapasztalata van a kórházzal kapcsolatban, mert ugyan is Én sem nagyon preferálom a nem idén barnultakat :P így ettől tartok egy kicsit.

A másik hogy hátha lesz benn valaki akivel itt előtte beszélgettem ezekről a dolgokról.

Amúgy szerintem akár hányszor nézzük meg és akár milyennek látszik elsőre a hely ha a körülöttünk dolgozó emberek emberségesek a bent létünk nagy részét az határozza meg. A szülészet küllemével semmi gond, sőt...

Szóval a tapasztalatokra vagyok kíváncsi elsősorban de köszönöm mindenkinek hogy vette a fáradságot és válaszolt :) Amúgy első babás vagyok és azért vagyok ilyen bizonytalan :P

2012. nov. 5. 18:57
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, nagyon jó választás!

Én mindennel maximálisan meg voltam elégedve, még a csecsemősökkel is, bár lehet, hogy azért, mert már a második gyermekemet szültem, és nem volt szükségem segítségre tőlük. Én igenis jónak tartom azt, hogy nem jöhetnek be a látogatók és a babát csak az üvegajtón keresztül mutathatod meg.

6 ágyasba kerültem, de normális szobatársakat fogtam ki. Ne izgulj az miatt, hogy esetleg sok a cigány, őket a nővérek megpróbálják nagyjából egy helyre rakni. Egyébként ha minden jól megy, akkor 3 napig leszel bent, azt meg fél lábon is kibírod! Csak a kicsire koncentrálj, minden más lényegtelen!

Sok szerencsét, és jó babázást!

2012. nov. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Nem tudtam, hogy csak üvegajtón keresztül "mutogatják" őket, viszont ez az érthetetlen összefogdosós rokonokat kivédi legalább arra a pár napra amíg benn vagyunk! :)

Nagyon komolyan veszik ezt a látogatási időt? Meg mondom őszintén nekem ez az egy olyan dolog volt ami visszarettentett a Kórháztól hogy hogyan leszek ennyi időt távol a páromtól.... A napját nem tudom mikor voltunk ennyi időt távol egymástól! Ezért szerettem volna egy lazább kórházba szülni. NAgyon izgatott vagyok és várom má r a Pici lány érkezését, abban reménykedek hogy annyira el leszek vele foglalva hogy csak úgy elrepül az a pár nap amit benn kell tölteni :D

2012. nov. 5. 22:11
 17/20 anonim ***** válasza:

Én írtam, hogy 2x már szültem ott. A 2-nál tavaly télen zárlat volt, mégis a szobatársam 1 órára elment a párjával sétálni. Leadta a babát, felöltözött melegítőbe és elmentek sétálni.

Zárlatnál van az üvegfal, egyébként remélem, hogy nem jöhetnek be a látogatók egyébként sem, de erről nem tudok írni, mindkétszer télen szültem.

Párom, anyu is jött látogatni, volt, hogy naponta többször, senki nem szólt rájuk, csak épp ki kellett jönnöm hozzájuk. Én nem túloztam el, nem akartam influenzás lenni. Ne aggódj.

2012. nov. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nagyon hamar el fog menni az a pár nap, amit a párod nélkül kell eltöltened, majd meglátod. Egyébként kisebb gondod is nagyobb lesz annál, hogy távol vagytok egymástól. :)

Nekem is a dél-pestiben született meg a kisfiam, 3 évvel ezelőtt. Oda tartozunk területileg, és a védőnőm eleve ajánlott ott egy szülésznőt (Molnárné Nagy Nórát), így őt felfogadtam. Egész éjjel ott virrasztott az ágyam mellett, amíg vajúdtam, amiben csak lehetett, segített. Sajnos nem rajta múlt, hogy végül császár lett (nem tágultam ki sehogy), a műtétet az éppen ügyeletben lévő Csütörtöki doktor végezte el, akivel szintén nagyon meg voltam elégedve. Többször bejött hozzám, megkérdezte, hogy vagyunk, megy-e a szopizás, és ő vette ki a varratot is. Nóra is sokszor meglátogatott az osztályon.

A kaja tök jó volt, jól néznek ki a szülőszobák, a nővérek tündériek voltak, rengeteget poénkodtunk, dumáltunk velük, tényleg nagyon kedvesek, segítőkészek voltak. A csecsemősök között volt egy-kettő olyan, akit fel tudtam volna rúgni a Holdra, de fel kell venni a pléhpofát, és nem törődni velük - na meg azt megállni, hogy ne szólj be nekik. :)

Nekem Nóra elintézte, hogy két ágyas szobába kerülhessek, tök aranyos volt a szobatársam is, dumáltunk sokat, tudtunk egymás picijére figyelni, ha éppen kimentünk a szobából, és így a drappokkal (cigányok) se volt találkozásom. Hétfőn reggel született kisfiam, és már csütörtökön jöttünk is haza.

Tény, hogy látogatni csak úgy tudtak bejönni hozzánk, hogy a picurt megmutattam ajtón keresztül, aztán beadtam a csecsemőosztályra, és kimentem a folyosóra a látogatókhoz. De nekem egyébként pont elég is volt minden nap az az 1-1 óra, amit találkozhattam a rokonokkal. Utána, mikor hazajöttünk, úgyis jöttek a nagyszülők hamar.

Éjszakára a piciket elvitték, de így tudtunk pihenni, szóval mi örültünk ennek.

Egy szónak is száz a vége: ha lesz még kistesó, akkor ő is biztos a dél-pestiben fog megszületni, és nem mennék másik kórházba!!!

2012. nov. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm hogy leírtátok a tapasztalataitokat!

Kicsit megnyugodtam, amikért aggódtam azokra tértetek ki...

Remélem mikor hazajövök a Kórházból Én is ilyen jó élményekkel térek haza!!! :)

Már nagyon várom!

2012. nov. 6. 10:22
 20/20 Lolka&bolka válasza:

Gyakorlaton voltam az ottani szülészeten.


A saját gyerekeim születésekor tapasztaltakhoz képest (ami 3 különböző kórházban történt) kifejezetten barátságosnak találtam a helyet.


Az meg plusz jóság, hogy problémamentes szülésnél nincs is benn orvos, csak 2 szülésznő (ők is varrnak). Szerintem ez a módszer ötvözi a meghittséget (régen is csak nők segítettek nőknek) és a biztonságot (ott az orvosi + kórházi háttér).

2012. nov. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!