Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Jahn Ferenc dél-pesti kórházba...

Jahn Ferenc dél-pesti kórházba mit kell vinni a babának?

Figyelt kérdés
Ruhák, pelusok, popsitörlő, popsikrém, stb? Mit készítsek össze neki egy csomagba?
2012. okt. 20. 11:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Nincs szülésznőd vagy orvosod, akitől megkérdezhetnéd?

1,5 éve nem kellett babaruha, csak hazajövős.

Kellett:

-pelenka,

-popsitörlő,

-popsikrém,

-mellszívó.

Mikor fogsz szülni?

2012. okt. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Popsikrém, pelus, textilpelus egy pár darab, popsitörlő, köldökcsonk ápolásához jó a hintőpor, fülpucoló pálcika, és tiszta alkohol. Ruhát nem vihettünk, de mivel egész nap ott voltak velünk a babák abban a borzasztó kényelmetlen angolpólyás micsodában, és kisingben (állandóan a gyerek nyakában volt a rucija), ezért utólag én már bánom, hogy nem vittem magammal mégis. Simán ráadhattam volna, és este, mikor elviszik tőlem, visszaadhattam volna rá a kórházi cuccokat. Sokkal könnyebb lett volna a dolgom, az tuti. Így csak hazajövős ruha volt nálam, egy pici sapka (a folyosón nagy a huzat, és csak ott tudod megmutatni majd a picurt a családnak az üvegen keresztül), és pici kesztyű - óriási körmökkel született, nem engedték levágni, de állandóan összekarmolta magát. Esetleg vigyél magaddal egy kisollót, semmi baja nem lesz, ha levágod neki te magad.

Vittem magammal mellszívót, bimbóvédőt, mellkenőcsöt. Ja, és jól tettem, hogy vittem egy cumisüveget is, mert tápszer pótlást kellett kapnia, és az ottani üveg + a nyakára húzható sárga színű cumi azzal az óriási lyukkal valami őrület volt. Abban odaadták a tápit, én meg átöntöttem a saját cumisüvegünkbe, és abból adtam kisfiamnak a tápszert. Ha valami eszembe jut, még írok.

2012. okt. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia!4 hete szültem ott:vigyél a babának 1 csomag pelus,én 43 db-os újszülött pelust vittem,1 csomag popsi törlőt,popsikrémet,4-5 db textil pelust,takarót,ezek vannak bent veled a szobában.Engem is hideg zuhanyként ért:kértek még a csecsemősök 20db pelust+1 csomag popsitörlőt,mivel hogy állítólag nem kap eleget a kórház.Alkoholt+fülpiszkálót ne vigyél azt adnak,végig ott van a szobában mivel te ápolód a köldökét.Ruhát nem kell vinni,én is utáltam az angolpólyát,sehogy nem volt benne jól a kislányom.Cumis üveget tényleg berakhatsz.Amikor én haza jöttem már a szájába raktam a cumit és érdekes mód azonnal csönd lett,nem engedik odabent.A csecsemősökhöz sok sikert,a lényeg ne hagyd magad:ha segítségre van szükséged addig járj a nyakukra míg nem segítenek!Tőlem amikor jöttünk haza a nővér el akarta kérni a megmaradt Tena betétjeimet,mivel hogy szívesen fogadja a kórház,én mondtam hogy én sem kaptam ingyen semmit.Mikor szülsz,fiú vagy kislány?Van dokid vagy szülésznőd?Boldog babavárást!Kérdezhetsz még nyugodtan!:)Szia
2012. okt. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
28-ra vagyok kiírva, de tuti mostanság fog érkezni a bébi, rengeteg jóslóm van. Második babám lesz, kislány. Akkor ezek szerint amit írtatok , nem változott semmit a kórház. :-)
2012. okt. 20. 21:19
 5/6 Jégtánc ***** válasza:
Februárban szültem,ruha nem kell babának ,majd csak az amiben hazahozod.Pelenka,popsitörlő.Textil pelust ne felejtsd el 1-2 db elég,minden mást kaptam.
2012. okt. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

2016- ban szültem akkor ezek kellettek:

Anyának:

-Iratok (személyi, taj, lakcím, házassági eredeti példánya vagy apasági, várandós papírok,anyakönyvi kivonat)

-magadnak úgy csomagolj mint ha 3 napra elutaznál valahová...hálóingek, fogkefes,fésű stb.

-Szoptatós melltartó

-Melltartó betét

-Szülés utáni betét

-Csoki a vajúdáshoz meg víz

-Evőeszközök, ha császáros vagy a szívószál is segítség az ivásnál!

-Telefontöltő

Babának:

-10 db pelust és egy csomag popsitörlőt be kell adni + legyen nálad is

- Babának hazamenős ruha

-Kispléd

-Popsikrém

-Mellszívó, sterilizáló nem kötelező

-Fotózáshoz ruha ha szeretnél

-Textilpelenka 3-4 db

Fényképezőgép, zsepi, wc papír és fájdalomcsillapító

2016. okt. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!