Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi számít konkrétan sürgősségi...

Mi számít konkrétan sürgősségi császárnak?

Figyelt kérdés

sajnos velem semmit nem közöltek, 22től vajúdtam kb 23:30ig,(beöntést nem kaptam de férjem szerint vmi bogyót biztos mert el kellett rohannunk infúzióval nagyvécézni) szóltak a dokimnak hogy indul lábbal kifelé a gyerek, jöjjön műteni azonnal, 00:30kor már varrtak.

Dokim köv. éjjel jött be állítólag megnézni engem, amikor aludtam, azt is csak a kórházi zárón láttam hogy a baba nyakán volt a köldökzsinór, bár nem tudom hogy fulladt-e vagy sem. A 3 nap alatt külön szobában voltam, senki nem mondott semmit, nem nagyon tudom hogy mi történt velem valójában. Vagy csak az életmentő császárt nevezik sürgősséginek? az apgar 9/10volt.


2012. nov. 5. 07:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a vajúdás előtt fejvégű volt a babád, akkor valóban sürgősségi volt, mert vajúdás alatt átfordult farosba, és a mai magyar kórházi protokoll szerint ha végtaggal előre van a baba, az mindig császárt jelent, mert nagyobb a sérülés kockázata (mind a babánál, mind a mamánál), mint a császáré.


Ha mindig is faros volt, akkor kellett hogy szó essen a dokiddal arról, hogy hogyan fogsz szülni, és ha nem beszélte ezt meg Veled, akkor ott nagyon nagy kommunikációs hiba történt.


Szülés után az orvosoddal nem beszéltél? Nem tudom milyen az ilyen orvos, aki nem mond semmit, de ilyenkor kérdezni kell!

2012. nov. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha jobban vagy akkor keresd fel az orvost, ha teheted akár az otthonába is, de ha rendel valahol az a legjobb! És akkor addig nem tágítasz míg el nem mondja, h mi történt!
2012. nov. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Progis császár lett volna, soha nem fordult le, nem ért meglepetésként, csak magától beindult 2 héttel előtte. Szombat éjjel ügyeletre értünk be, doki csak bejött, vágott és hazament, műtét alatt senki nem beszélt velem, utána eltoltak az őrzőbe és mondom, a dokim akkor jött (nem tudom h jött-e), amikor éjszakás volt,én meg aludtam. Amikor meg kiengedtek, megnézte a hegem és elengedett, lehet akkor kellett volna rákérdeznem hogy volt-e komplikáció vagy mi történt valójában, de azzal voltam elfoglalva hogy a babám egyedül várt a szobában és hadd menjek már vissza. (karanténban volt a kórház, rokon nem jöhetett be, szobatársam sem volt aki ránézett volna a babára) szóval minden olyan furán jött össze nálunk. Én annyit érzékeltem az egészből, hogy hamar kivették, felsírt és a 3 napban amíg velem volt, minden rendben volt vele is, a hegemmel is. Végül is ez a lényeg, csak kicsit olyan fekete lyuk nekem ez az egész szülés dolog.
2012. nov. 5. 07:44
 4/9 anonim ***** válasza:

A sürgösségi császár CSAK annyit jelent, hogy nem volt elöre tervezett, a szülés folyamán derült ki, hogy a baba vagy/és az anya egészsége, élete érdekében jobb mütéti úton fejezni be a szülést.


Ez NEM jelenti azt, hogy a baba már ténylegesen életveszélyben volt (pl. fuldoklott), hanem csak azt, hogy az esetleges veszélyt akarták megelözni a mütéttel.


Ha a gyerek lábbal elöre akart volna jönni, akkor indokolt a császár, mert éppen a végén, amikor már gyorsan halad a szülés, akkor kellene a fejének megszületnie, ami nagyon megterheli a babát, adott esetben oxigénhiányt okozhat, ami miatt a legrosszabb esetben értelmi fogyatékosság lenne a vége.

Ugyanez érvényes a rátekeredett köldökzsinórra is. A méhben ez nem jelent semmi gondot, csak a szülés közben, amikor megfeszül. Ez is olyan, hogy ha mütenek, akkor a babának semmi baja sem lesz, szintén megelözö mütétnek számit.


Ettöl függetlenül megérné megkérdezni az orvosodat, hogy mi volt az oka a mütétnek, mert alapvetö jogod tudni erröl. DE ha a baba APGAR-értékei ennyire jók voltak, akkor kizárt, hogy fuldoklott volna a szülés során.

2012. nov. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem az volt, szülés előtt felment a lázam a magzatvíz elszineződöt. Azt mondták gond lehet mert a baba bele kakált a vízbe és ez oxigén hiányos állapotot jelez. A műtétre tíz perc allatt elő készítettek. Szerencsére minden rendben volt most 15 hónapos a fiam és makk egézséges. Nem lehetek elég állás az orvosoknak.
2012. nov. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi koddal dolgozunk.zold 60 percen belul sarga 30 percen belul piros 10 percen belul csaszar attol fugg mi az oka a csaszarnak .

A csaszar lehet anyai vagy magzati okbol

Anyai ok : nem tagul a baba , tolofajasok kozben nem halad a dolog anya betegsege miatt nem nyomhat stb.

Magzati : ha a magzat fekvese vagy allapota nem optimal akkor csaszar kell.Pl labak elore egy elso babanal vagy CTG ill micro ver teszten eszlelet elvaltozas.

Igy latod a surgossegi kozott is vannak fokozatok.

Szerencsere a babad nagyon jol startol 9/10 az teljessen egeszseges idulas semmi nem utal o2 hianyra vagy barmilyen gondra.

Jo lenne ha visszamennel a dokihoz es atbeszelnetek a szulest csak azert hogy minden ahelyere keruljon es konnyebben le tudd zarni a dolgot.

2012. nov. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

nagyon kedvesek vagytok, köszönöm a válaszokat, ő már 21hós nagylány, pár hónap és itt a tesója és felmerült bennem a pénzadás kapcsán h ha vannak kategóriák, ügyeletbe, császárral, hétvégén és van aki sürgősségire is extrapénzt ad, h akkor többet kellett volna-e adnom?

De ez már így veszett, csak gondoltam hátha tök egyszerű a válasz és megtudom h mi is volt ott tavaly februárban velünk. De mivel gerincérzéstelenítés volt, hallottam mindent, nem izgultak, hétvégi bulikról beszéltek és pikkpakk kint volt, gondolom ha baj/komplikáció lett volna nem kezelik rutinügyként. Legközelebb megpróbálok éberebb lenni és ha valamit nem értek kérdezek, csak annyira mogorva volt mindenki (nagyon ki akarták húzni reggeli műszakváltásig) hogy nem igazán mertem már ott "okoskodni" h most mi is történik. Valószínűleg csak annyi volt a gyorsító tényező h nagyon ki akart bújni a lányom és reggel helyett éjfélkor császároztak. Kb 30percet voltam a műtőben, utána sem kaptam extra ellátást, figyelmet, valószínűleg sima császár volt. Köszönöm még egyszer!

2012. nov. 5. 12:41
 8/9 sumergo ***** válasza:

Off:

Ezt hogy értetted?

"Anyai ok : nem tagul a baba "????

2012. nov. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én sima szülésre készültem,de hiába tágultam ki teljesen,teljes tágulástól számítva 4 óra múlva császároztak.Amikor kivették akkor derült ki,hogy azért nem haladt a szülés mert uh-n elmérték és nagy volt a baba és a feje is,hiába vártunk volna nem tudom megszülni :(

Ne haragudj kérdező,de ez a baj sok kismamával,hogy nem mer kérdezni!Én a terhesség alatt is,vajúdás és császár közben is,sőt míg kórházban voltunk ha valamit nem értettem kérdeztem!

2012. nov. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!