Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik a rosszabb a rendes...

Melyik a rosszabb a rendes szűlés vagy a császár? Tényleg lehet kérni hogy császározzanak akkor is ha befordult a baba rendesen?

Figyelt kérdés
2009. máj. 13. 13:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én természetes úton szültem, szerintem rosszabb a császár, de kinek melyik. Lehet hogy a császárral hamarabb túl vagy rajta de mégis csak egy nagyon komoly hasi műtét. Én úgy tudom nem lehet kérni a császárt csak nagyon indokolt esetben dönt úgy az orvos
2009. máj. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

szia én szülés elött mindig azt hittem jobb a császárosnak mert nem szenved alatta.aztán miután megszültem (ami nem volt olyan fájdalmas és másnap szinte semmi problémám nem volt) láttam hogy a császárosok hogy szenvednek napokon keresztül örültem hogy természetes uton szültem.

8 hónapos baba anyukája

2009. máj. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Értem:)csak hát 31 hetes vagyok szoal "nemsoká"szülök és hát első babám lesz és félek egy kicsit:)
2009. máj. 13. 13:09
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

Inkább melyik a joBB??

A rendes szülés jobb, benne van a nevéban. Kevésbé rizikós.Alapesetben. De ha van valami gond, akkor fordul a helyzet.

Mindőnket anya szült, nem olyan vészes.Ne félj!

Nekem kimondottan jó emlék maradt, egyik legszebb élményem. Vagy inkább a legszebb.

Van akinek jobban fáj, van akinek kevésbé, de ki lehet bírni. Van rá pár milliárd fő bizonyíték.

Nem kell parázni.

Hogy sima vagy császár, az az orvosi helyzettől függ. Mindkettő jó.

2009. máj. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha ok nincsen rá,nem csa´szároznak kére´sre!!!

Nekem nehéz szülésem volt,majd nem császa´r lett belöle(38 óra).de másnap már járkjálttam a babámmal.Elsö perctöl velem volt...

A csa´szárosok ezt nem igazán tudják.

Ne félj...Kibírja mindannyiunk,és vannak fájdalom csillapítók.

2009. máj. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem 2 császárom volt(eddig).Mindkettő indokolt volt!Nem császároznak csak úgy!Nagyon gyorsan felépültem a műtétek után.Most babát várok újból és a dokim mondta,hogy nincs vajúdás,rögtön császár lesz!Ne félj a szüléstől,biztosan csodálatos élmény!A vajúdásból szerencsére kijutott nekem is(14 ill. 17 óra).
2009. máj. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Természetes, hogy félsz. A kérdés kétirányú:

1. az egészségügyi törvény változása miatt tényleg kérheted a császárt, minden orvosi indikáció nélkül is

2. Ne kérd! Én majdnem megszültem rendesen, tolófájások alatt került sor császárra, szóval mindkettőt átéltem ( igaz, azt, hogy konkrétan kijön a baba, nem, de azt mondják, az fáj legkevésbbé már, mert annyira zsibbadtak a szövetek) de én a császár után 4 napig attól is visítani tudtam volna, ha pisilnem kellett. Míg akik hüvelyi úton szültek, legfeljebb kicsit kényelmetlenül ültek a gátseb miatt. De tudtak pl menni, aludni. Én mozdulatlanul aludtam napokig, mert minden pici moccanás irdatlanul fáj!!!!

2009. máj. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

ez mindenkinek más.

megkell próbálni természetes úton, aztán ahogy alakul.

engem császároztak, nem jött le babó.2nap után nagyon jól voltam.barátnőm hüvelyi szülés után 2hétig nem tudott járni.

ez tényleg egyén függő.

sok boldogságot

2009. máj. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
én aze lsö fiamat császárral szültem és nagyon megkinlottam utána vele fájt a hasam nem tudtam kiegyenesedni egy hétig kb. utána fájt a hátam ahová az érzéstelenitöt kaptam az még rosszab volt hét év mulva beválaltam még egy babát aki most 6 honapos öt simán szültem és nagyon jo érzés mikor szülés után kb.3 ora mulva egyedül képes vagy járni és nem kell két napig az örzöbe feküdni a katétaerrel ugyhogy nekem van ebbe tapasztalatom és sajnálom hogy az elsöt nem simán szültem de hát hiába voltak fájásoka kicsi nem illeszkedet be és én nem tágltam ki igy muszáj volt jo szülést kivánok
2009. máj. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne kérd. Ha baj van, akkor úgyis visznek a műtőbe, amúgy meg egy komoly műtétet és egy kényelmetlen hasi sebet úszol meg vele. Ha nagyon félsz a fájdalomtól, kérdezd meg a fájdalomcsillapítási lehetőségeket a kórházban, lehet-e pl. epidurálist kérni, kell-e előre jelezni (van ahol kell), stb...
2009. máj. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!