Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hol szültetek vagy szülnétek?...

Hol szültetek vagy szülnétek? Külföldön vagy itthon?

Figyelt kérdés
nálunk a helyzet nem annyira egyszerű. kiderült, hogy terhes vagyok. férjemmel már terveztük a babát, de inkább kicsit későbbre, fél év - év mulva. de így alakult.. a lényeg az, hogy kint vagyunk külföldön. nem olyan régóta. férjemnek van munkahelye, de magyar cég által. nekem sajna még nincs. így se biztosítás (csak otthon), se nyelvtudás (alap van), most tanuljuk. így egyszerűen tanácstalan vagyok mit tegyek. férjem azt akarja, hogy itt szüljek. fizessük itt a biztosítást nekem vagy keres valahogyan gyorsba német cégnél melót mert ő azért jobban tudja a nyelvet. és akkor zsülhetnék itt. na de ha én alig tudom a nyelvet, alig ismerek itt bármit bárkit, otthon van a nagy szerető támogató családom, az orovosom, akkor? hazajárni vizsgálatokra költséges lenne nagyon. otthon maradni férjem nélkül meg nem fogok. ő külfölön van én meg otthon a szüléskor és utána is.. na nem.. szóval tanácstalan vagoyk. volt - van valaki hasonló helyzetben? hogyan oldotta meg? mi a legjobb megoldás? tudom hogy külföldön jobb ellátásokat kap az ember anyagilag, de azért otthon már ismeri a dokit, ott a család, tudja a nyelvet. előre is köszi a választ.
2012. nov. 9. 06:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi Kanadában élünk, itt estem teherbe. Már így is nagyon honvágyam volt, de így mégjobban. Itt fogok szülni, de pár éven belül mindenképp haza akarunk költözni Magyarországra (még mielőtt megszokná itt a pici). Remélem sikerülni fog.
2012. nov. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A nyelv ismeretének hiánya miatt tuti itthon szülnék. Engem megnyugtat az érzés, hogy bármi van ki tudom fejezni magam gondolkodás nélkül.
2012. nov. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is itthon szülnék.:)

Inkább legyek a férjem nélkül.:)

2012. nov. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem a legjobb megoldás,ha a cége átteszi német munkavállalónak,vagy befizetitek Neked a családi biztosítást!KÉT ORSZÁGBAN EU-N BELÜL nem lehetsz biztosítva,tehát választanod kell,én a németet választanám!Ezáltal otthon nem lesz semmi ingyen.

Nekem is akkor volt meg a német biztosításom a férjem által mikor már 3 hónapos voltam.sok minden más itt,de sztem jobb. A nyelv nem számít szerintem annyira,persze én is parázok,hogy vmit nem értek meg,de akkor elmondják másképp,persze azért az alapszavakat nézd meg,de a férjed veled lesz,majd segít.

Gondolom a férjed jobban keres,mint otthon,ha már terhes vagy,nagy esélyed nincs,hogy munkát találj otthon,szóval anyagilag jobb lesz kint. Otthon gondolom fogadott orvosod lenne,ami kb 10.000 ft alkalmanként,itt ezt fizeti a biztosító.A hálapénzről ne is beszéljünk-80/100ezer egy szülés... Amit a mi biztosítónk nem fizetett,az a Down szűrés-100 euro itt-de mi otthon csináltattuk 30.000ért,illetve a stafilococcus baktérium szűrés-20 euro.Ezen kívül nekem,ami költségként felmerült az a plussz UH vizsgálat volt,mert itt csak 3 alkalommal van ingyenes UH,ez 30 euro az én dokimnál alkalmanként,de ha indokolt az is ingyenes. Volt egy tök komoly szervi UH vizsgálat,ami otthon pl nincs a 23.héten,150 euro lett vna,de azt is fizeti a biztosító. És egyszer voltunk otthon babamozin,de az ugye nem kötelező.Szóval összesen,ami kötelező azt fizeti a biztosító,a többit én kértem.

Van szülés felkészítő tanfolyam-Geburtsvorbereitungskurs,ahova elmehetsz egyedül hétköznap,vagy 2 szombaton a férjeddel,mi is együtt mentünk,azt is fizeti a biztosító.A Hebamméknál kell jelentkezni. Kiválaszthatod a kórházat,ott van egy körbevezetés-Kreissaalführung,ami egy órás.Hát olyan a kórház,mint otthon a legmodernebb kórház. Semmit nem kell érte fizetni,nincs hálapénz stb. Ha a férjed szeretnéd,hogy bent maradjon Veled,én szeretném,a nyelv miatt is,meg,mert első baba,20 euro per éjszakáért bent aludhat veled,de ez lehet kórházanként változik.

Mikor haza mentünk,én elmentem otthon is dokihoz,de jó az itteni is nagyon.Ami fura,hogy a dokid nincs veled a szüléskor,sőt,ha minden jól megy orvossal nem is találkozol,hanem csak a Hebamme van Veled,illetve 2 Hebamme.Utána a biztosító azt is fizeti,hogy a szülésznő 10 napig naponta kijön nézni minden jól megy-e.

Ha olyan szerető és támogató a család inkább kérd meg jöjjenek ki,nekem is kijönnek a szüleim,mikor kijövünk a kórházból,majd az anyósomék.DE! A baba papírjai kb 3-5 hónapot vesznek igénybe,így addig nem tudtok haza menni,mert ugye nincs útlevele. Az útlevél amúgy sem olyan gyors otthon sem,mert az anyakönyvezés után lehet kérni,de tök mindegy,mert egy csecsemővel úgy sem fogsz olyan hamar útra kelni,az utolsó 2 hónapban már gondolom megint nem kockáztatsz meg egy ilyen hosszú utat,bár nem tudom merre laktok,nektek hány km,de ha az otthon szülést választod,akkor apuka nélkül leszel otthon kb megint csak 5 hónapot..És utána a babaszobát költöztetheted át No-ba.

Szóval inkább kezdj el intézkedni,meg német szavakat tanulni,nem olyan sok sztem,és maradjatok együtt.Remélem tudtam segíteni. 37+2hkm

2012. nov. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én 5 hónapos terhes voltam,amikor a férjem itt,Amszterdamban kapott munkát,7 hónapos terhesen jöttünk ki.A hollandot én sem beszéltem,igaz angolul itt mindenki jól beszél,és én is beszéltem/érettem egész jól.

Nekem természetes volt,hogy jövök,így van együtt a család,amúgy is szimpatikus volt az itteni rendszer,ami valóban család-anyabarát,emberközpontú.Ha sima terhességed van és kórházban szeretnél szülni,fizetni kell,nekünk is kellett,de nem többet,mint amit otthon adtuk volna hálapénzként,és ezért valóban jó,magasszintű(mint otthon magánklinikán) ellátást kaptunk.Természetesen itt nincs hálapénz,meg is sérteném vele az orvost.

Szép szülésem volt,minden rendben ment,szóval utólag is úgy gondolom jól döntöttem

Viszont nekünk volt biztosításunk(otthon is köthető olyan biztoítás,ami akár a külföldi szülési költségeket is fedezi),és jól beszéltem a nyelvet,tehát semmiképpen nem éreztem magam elveszve.

Szerintem ha ez az utóbbi hiányzik,mármint a biztonságérzeted(mert az a legfontosabb),akkor szülj otthon,mert azért az mégiscsak más,mint egy terhesgondozási vizsgálat,bár az is lehet,hogy annak alkalmával megkedvelnéd az helyet.Szóval a terhesség végén hazajössz,szülés utáni pár héttel visszamentek.

Drukkolok:)

2012. nov. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
melyik orszagban laktok ha megkerdezhetem mert ha Hollandiaban akkor erdemes nekem irnod tudok segiteni mindenben itt!
2012. nov. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy elmeny volt kulfoldon szulni!!! A 2.-at is mindenkeppen itt szulom! Ekkora emberseggel sohasem talalkoztam. En sem tudom a nyelvet, ez tenyleg nem volt a legjobb, de ilyen esetbe jar ingyen tolmacs. Nekem telefonon volt!
2012. nov. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kulfoldon szultem en is...eloszor nagyon haza akartam menni, de nem volt megoldhato es nem bantam meg....most a 2.at varjuk ugyan abban az orszagban es eszembe sem jutna hazamenni......
2012. nov. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!