Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ma azt hallottam, hogy mostaná...

Ma azt hallottam, hogy mostanában 10-ből 8-at császároznak, mert a kórház kap valami pénzt utána. Igaz ez?

Figyelt kérdés
2012. nov. 9. 14:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%

Nem hallottam róla.

Úgytudom, hogy a császárhoz nyomós indok kell.

2012. nov. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Én sem hallottam róla. Ezt túl magas számnak tartom, nem reális.
2012. nov. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ez baromság.
2012. nov. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%
szerintem nem, én most szültem nemrég és nálam nem erőltették a császárt pedig cukros vagyok, ez akár lehetett volna indok. a két szobatársam mindkettő császáros volt, de mindkettőnél nyomós indok volt rá, nem csak úgy császározták őket.
2012. nov. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Atilasz válasza:
79%

én úgy tudom, 30% körül van ez az arány, tehát 10-ből 3;

mondjuk az is nagyon sok

2012. nov. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, 30% körüli az országos arány!
2012. nov. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Több,mint 7 óra után mondták ki a császárt. A magzatvíz elment,burokrepedés,de nem tágultam és nem indult a szülés. Ezért kellett császár. Az ismeretségi körben sok a császáros (nem mind ugyanabban a városban szültünk),de mindenhol nyomós indok volt. Én azt tapasztaltam,hogy nálam pl. csak akkor kerítettek sort a császárra,amikor már végképp muszáj volt.
2012. nov. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
61%

Nem a császár után kap több pénzt (mi az, jutifalat???), hanem maga a műtét mint olyan többe kerül, mint egy "mezei" szülés.

Hát ez a 10-ből 8... Kitől hallottad ezt az okosságot?

2012. nov. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Golan Trevize ***** válasza:
A 10-ből 8 az csak az ikres szülésekre igaz.
2012. nov. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Jutatásról:

"a császármetszést választó orvosokat egy másik tényező is motiválhatja: az OEP jóval többet fizet a műtétek után a kórházaknak, mint egy természetes szülésért. Ezt megerősítették az OEP-nél is. Egy császármetszés után 190 ezer forint jár, a sima szülésért pedig mindössze 91 ezer forint. A különbség oka - közölték az OEP-nél -, hogy míg a természetes szülésnél az anya végzi el a feladat oroszlánrészét, a császármetszés - bár gyorsabb - az egyik legnagyobb hasi műtét: többen végzik, sokszor van szükség altatásra, és az utókezelés is jelentős."...sokatmondó:(

Az arány ugyan nem 80 százalék, de negyvenen felül van(a WHO szerint 10 százalék körül lenne indokolt...):(, azért nem írok pontos számot mert a források mást- mást mondanak.

2012. nov. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!