Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha elfolyik a magzatvíz...

Ha elfolyik a magzatvíz rögtön indulnunk kell a kórházba, vagy van még időm lezuhanyozni?

Figyelt kérdés
39 hetes kismama vagyok. Még nem távozott a nyákdugó és igazán jóslófájásaim sincsenek, néha egy-egy nyilallás, de semmi több. 140 km-re lakunk a kórháztól.
2008. máj. 23. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
47%

Hát nem laksz közel... Nem félsz? És ha bármi gond van vajúdás közben?

CSak mert én is vacilálok, mert pont 39 hetesen költözünk, és félek, hogyközben indul meg a vajúdás és hogy neki merjek-e vágni a már új hely kórházának, ami kocsival 2 óra, vagy maradjak itt, és akkor vissza kell jönni értem. Félek, hogy ha bármi van, gond lesz, hogy messze van a mentő, hát m ég a kórház....

Gondold meg..

De magzatvíz elfolyás után persze arra még van időd, hogy lezuhizz, hajat moss, átöltözz, bepakold az utolsó cuccokat a táskába, elkészítsd apát is (kajával, piával) és elinduljatok. Nem kell azonnal...

Kívánom, minden rendben legyen!!

2008. máj. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, most látom, hogy elírtam! Nem 140, hanem 40 km.
2008. máj. 23. 17:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem este 7 kor ment el a magzatvízem de fájásaim még egyáltalán nem voltak. Lezuhanyoztam összekészülődtem és 9 kor mentem be a korházba. Még bőven volt időm.

2008. máj. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A magzatvíz elfolyásával az a probléma, hogy a méhszájhoz sodorhatja a köldökzsinórt, amit viszont a baba feje utána nyomhat és elzárhat. Ha csak szivárog, nincs nagy gond, de akkor is siessetek, majd zuhanyozol utána..Ha viszont "kizúdul" belőled, könyök-térd helyzetben legyél(négykézláb),mert így a legkisebb az esély az előbb említett problémára.(Ez nem vicc!) Ne idegeskedj! Egy kalappal...Nem gondoltál még arra, hogy be kéne feküdnöd inkább, ha ilyen messzi laksz?Beszéld meg az orvosoddal, ha gondolod...
2008. máj. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia.Mikor elfolyt a vizem akkor még lezuhanyoztam, hajatmostam, megszárítottam,aztán felkeltettem a páromat, mert éjjel volt, és bementem a 30km-re lévő kórházba.Még 14 órát vajúdtam.
2008. máj. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!