Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés farfekvés...

Császármetszés farfekvés miatt? Hogy szokott zajlani?

Figyelt kérdés
35. hetemet töltöm a héten, első baba. A 28. hét óta farfekvésben van, nem igazán akar megfordulni. Mikor szokták a császárt elvégezni, hányadik héten? Mostantól hetente nézik majd ultrahangon, hgy megfordul e? Reménykedtem a természetes szülésben, de az a legfontosabb, hgy minden rendben legyen, más nem számit:) most voltam ultrahangon, még mindig farfekvéses, a dokimhoz csak délután megyej, addig is kiváncsi vagyok a tapasztalatokra:)

2012. nov. 14. 10:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Most még biztosan nem. :) A 36. héttől elvileg minden héten menned kell majd NST-re, ott meg fogják nézni nagy valószínűséggel is a babád fekvését, hogy befordult-e (mondjuk szerintem azt azért te is érezni fogod, ha átfordul).

Barátnőmnek amúgy a 35. héten a kis drága nemes egyszerűséggel kirúgta a burkot, így elfolyt a vize. Bementek a kórházba, és azonnal meg is császározták. Így is 3000 gramm és 50 centi volt, szóval nem volt vészes.

2012. nov. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és még annyit akartam írni, hogy nem törvényszerű, hogy megcsászároznak azért, mert farfekvéses. Vagy a dokid már kerek-perec kijelentette? Itt a gyakorin is van olyan anyuka, aki farfekvéses babát természetes úton hozott világra.

Szerintem csak a 40. héten fognak császározni, hacsak nincs valami galiba.

2012. nov. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
az én lányom a 39.hétig medencevégű volt,sima szülésre készültünk. 2 nappal a szülésindítás előtt megfordult farosba!!!! Majd szülés előtti nap megint visszafordult...ezek a forgások miatt lett végül császár, mert teljesen beletekeredett a köldökzsinórba! Picike lett, volt helye forgolódni. Nem feltétlen császároznak, addig még meg is fordulhat! Bár az orvosok tényleg nem szeretnek faros szülést levezetni:-( ami kicsit érthető is, de akkor is kivárják a 40. hetet:-) boldog babavárást!
2012. nov. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az én babám a 30. héten fordult meg, és utána már nem tudott visszafordulni. Úgy beszéltük meg a dokival, hogy a 39+4 napon be kell feküdnöm a kórházba, vizsgálatok, megfigyelés stb. és ha elérjük a 40. hetet megcsászároz. De szerencsére előtte megindult a szülés, elfolyt a magzatvíz, így nem kellett befeküdnöm korábban. De Neked hátha még megfordul, mert elvileg a 36. hétig bármikor könnyen megfordulhat (legalábbis nekem ezt mondta az orvos).

2012. nov. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nekem a terminus végére írta ki a császárt második gyereknél, mert még 39. héten is faros volt. Becuccoltam császárra, hát nem megfordult a drágám 39. hét + 6naposan. 11 nappal később spontán folyt el a magzatvíz, így 10 nap túlhordással született természetes úton 4750 grammal és 53 centivel :-D


Most a harmadik gyermekemet várom, 34. héten vagyok, még faros. Úgy beszéltük meg, ha nem fordul meg, akkor úgy császároz, hogy Karácsonyra itthon legyek már a picúrral. HA megfordul, akkor szülés indítás csak Karácsony után lesz.


Az első gyermekemet is túlhordtam több mint egy héttel.


Nyugodtan kérdezz rá a dokidnál, hogy ő hogyan tervezi. De az utolsó pillanatban is befordulhat :-D

2012. nov. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Ó, még simán befordulhat. Nekem a 37. héten faros volt, a 38. és 39.héten fejvégű, a 40. hétre megint faros. Pont a 41. hétre voltam kiírva császárra, de a lányom hamarabb akart jönni. 1 nappal hamarabb elfolyt a magzatvíz, vittek nst-re. Az az érdekes, hogy a szívhangját egészen lent, a szemérem domb felett találták meg... Katéter, savlekötő ivása, fazon igazítás, majd tsétáltunk a műtőbe, jött az anesztes, beadta a gerincembe a szurit, rá pár perccel pedig megszületett a kislányunk.

Minden így zajlott volna akkor is hanem folyik el a víz. :)

Ne aggódj, még bármikor befordulhat! Akár az utolsó pillanatban is! :)

2012. nov. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a 28.héten fordult farfekvésbe,aztán onnan sehova.

38+4 naposan született császárral.Első baba

Nekem nem nézték hetente,de közvetlen műtét előtt meg ultrahangoztak,biztos ami biztos.

De beszéltem olyan anyukával,aki első babát farfekvéssel simán szült.Sok mindenen múlik.

2012. nov. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám a 39. héten született császárral, mert harántfekvéses volt, a 38. héten új orvosom lett, mert a másik szabadságra ment, addig szinte kérni kellett (szülésznő segítségével)a régit, hogy nézze meg ultrahangon vagy vizsgáljon meg, ő végig farfekvést mondott, közben meg haránt volt. Az új orvos egyből kivizsgált, ultrahangra küldött és azt mondta, amint betöltöm a 39. hetet már császároz is (ez volt kb 3 nap múlva), mert nem volt egy szerencsés helyzet....szóval ezzel azt akartam mondani, hogy ha jó és alapos orvosod van, mint az én második orvosom, akkor biztos hetente megnézi, hogy minden rendben van e ( szerintem egészen a kiírt időpontig). Bár azóta már biztos voltál az orvosodnál és többet tudsz...és mi a helyzet, még mindig farfekvéses?
2012. nov. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

sziasztok!

Köszönöm a válaszokat :)

Tegnap voltam a dokimnál, igen még mindig farfekvéses. Ugyanebben a pozícióban van már a 28. hét óta, és nem igen akar megfordulni. Meg keskeny a csipőm, medencém, kicsi és vékony vagyok, a pocakom sem túl nagy, de azért a baba elég szép súlyú :) Szóval nem is igazán van helye megfordulni, azt mondták.

Ezentúl hetente kell mennem, nstre, meg nézik a babát, hogy fordul e. Ha nem, akkor december 19-én programozott császárom lesz, tegnap megbeszéltük a dokimmal a tervet.Az a 39. betöltött hét, és akkor így otthon leszek szentestére, ha minden jól megy, de miért ne menne :))

2012. nov. 15. 15:12
 10/10 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó válaszoló vagyok. Csak annyit még a császárról, hogy bár nem természetes szülés, hanem "csak" egy műtét (sokan ezt gondolják..hülyeség), de itt is tök jó az az érzés , amikor megszületik a babád, majd meglátod. Másabb, de neked az lesz az élmény. Jó babavárást és boldog babás karácsonyt!3 hónapos baba anyukája
2012. nov. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!