Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy lehet lélekben felkészüln...

Hogy lehet lélekben felkészülni a szülésre, anyaságra?

Figyelt kérdés

Még 2 hetem van szülésig, épp hogy megszoktam, hogy terhes vagyok, hogy nagy a pocim, hogy mozog a baba, és mindjárt kibújik... :-)

Várjuk nagyon párommal, főleg ő, de még mindig hihetetlen, hogy lesz egy babánk. Annyit jár az agyam, hogy mi hogy lesz majd, hogy szülök, könnyen vagy nehezen, tudok-e szoptatni, segítenek -e a kórházban és főleg, hogy mit kell csinálni 24 órán keresztül egy babával? Tudni fogom? Olyan félelmetes...és csodálatos is egyben. CSak nehéz feldolgozni. EGyik pillanatban várom, másikban félek...


2008. máj. 25. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még ca 4 hetem van, de mintha a saját gondolataimat olvasnám. Szerintem sehogy se lehet felkészülni, legfeljebb kifelé mutatni lehet a magabiztosságot. Én az eddigi életemben azt a tanulságot vontam le, hogy pontosan ezzel a szerénységgel, a tökéletesség tudatának hiányával lehet tanulni és fejlődni. Aki azt hiszi, hogy biztosan jó úton jár, sőt a s...ből sugárzik a napfény, nem oldja meg jól a problémákat. Ha nem vagy biztos abban, hogy jól csinálod-e, valószínűleg törekedni fogsz tudás megszerzésére és így közelebb kerülsz a helyes irányhoz. Én azt a receptet alkalmaztam a babavárásra is, hogy amihez tárgyi tudás kell, azt mindent elolvastam, megkérdeztem. A többit pedig hagyom a természetre. Múlt héten járt nálam a védőnőm és ugyanezekre a kétkedő kérdésekre azt tanácsolta, ne állítsak fel se a babámmal se magammal szemben elvárásokat. Sok dologban hagynod kell sodortatni magadat (Kos vagyok, na ettől őrülök meg) Ha "márpedig szoptatni fogok" "márpedig természetes módon szülök" nem jön össze, a csalódottság nagyobb lesz, mint amennyit ér az egész. A válasz röviden: igen, tudni fogod mit kell tenned. Mindig lesz megérzésed. A tanácsokat hallgasd meg, nézz a gyereketekre és tudni fogod mit kell tenned. A kórházban pedig igen, segíteni fognak mindenben. Ha a baba miatt képes vagy önfeláldozásra és a baba kiszolgálását tartod a legfontosabbnak, elrepül a 24 óra boldogságban. Különben egy kínlódás, elégedetlenség, depi. Írj naplót, hogy változol, elég csak a gondolataidat leírni. Én, ha az én megoldásomat is leírhatom, egyszerűen csak csodaként fogom fel, hogy a szerelmemmel közös babánk lesz és mindent feltettem arra, hogy amit tudok, neki biztosítsak.
2008. máj. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez nagyon szep volt, ebbol sokat lehet tanulni!
2008. máj. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Velem is így volt és most már 7 hete bújt ki a pici lányom. Ha eljön a pillanat tudni fogod mit kell tenni, mi jó neki és hamar kiismeritek majd egymást.A terhesség előtt ágyúval sem lehetett volna felkelteni, ma egy pisszenésre felkelek. Én azóta is csodaként gondolok arra hogy hirtelen anya lettem és folyamatosan gyönyörködöm a kislányoman. Halgass az ösztöneidre és figyeld a gyereked reakcióit és minden renden lesz.
2008. máj. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon szépeket írtok!A terhesség és a szülés a legszebb dolog ami egy ővel történhet.
2008. máj. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!