Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan telik egy átlagos nap...

Hogyan telik egy átlagos nap szülés után a miskolci Semmelweis Kórházban és a Megyei kórházban? Mind a kettő érdekelne!

Figyelt kérdés

Az is leírhatja,akinek kora szülése volt és a megyeiben szült!!

Előre is köszönöm a válaszokat.


2012. nov. 23. 16:20
 1/6 A kérdező kommentje:

Nincs senki aki ott szült volna??? :O

Engem pedig nagyon érdekelne,mert a kettő közül valamelyikben fogok szülni.

2012. nov. 23. 17:23
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia:)

Lassan 3 éve, hogy császárral jött világra a Megyei Kórházban.

Én teljesen elégedett voltam a szülésznőkkel, csecsemős nővérekkel. Nem adtam egyikőjüknek sem pénzt, tehát nem azért voltak készségesek.

Fogadott dokim nem jött be, de az ügyeletes orvossal is elégedett voltam.

A császár után egy napig örzőben kell lennie a kismamáknak. Ott megfigyelik, hogy nem lép-e fel a műtét után komplikáció.

Az örzőből osztályra kerülve a napirend a következő:

-reggel 7 körül elviszik a babákat megfürdetni, ezalatt az idő alatt szellőztetés, zuhanyozás, kinek milyen igénye van azt meg tudja csinálni

- ezután jön a reggeli (van, hogy behozták a szobába, volt, hogy ki kellett menni érte)

-10-11 körül volt vizit

-ebéd

-majd délután 14-től? (nem tudom pontosan) látogatás 2 órán keresztül. A babákat csak az üvegajtón keresztül nézhették meg a rokonok

-vacsora

-a simán szülő kismamáknak kellett menniük minden este lekezeltetni a gátsebet


A baba az anyukával van egész nap. Éjszaka égnek a szobákban a lámpák (engem ez nagyon zavart).

Ha nincs semmi gond természetes szülés után 4. nap lehet hazamenni, császár után elvileg 7.nap, de én a 6-on hazamehettem.

2012. nov. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Első mondatból kihagytam, hogy a babám.
2012. nov. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem.Nagyon szépen köszönöm a készséges válaszod!! :)
2012. nov. 24. 10:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Én tavaly tavasszal szültem ott, amire emlékszem:

- 5 körül ébresztő, lázmérés

- 6kor jönnek a babáért, viszik fürdetni stb , 10 körül hozzák vissza. Addig tudsz zuhanyozni, reggelizni(kb 9 körül hozzák), jönnek a vizitek, takarítás stb

- 11-12 látogatás, de látogató csak a folyosón lehet, a szobaba nem mehet be, a babát pedig nem viheted ki a szobából (ez amúgy egész nap érvényes, a babát a folyosón csak a nővér viheti).

-12 körül ebéd (ami siralmasan kevés, és nem is túl finom)

- talán 15-17 látogatás megint.

- este fele is van még egy takarítás

- lázmérés,simán szülteknek gátkezelés (fertőtlenítős öblítés) stb

A baba végig veled van, ha minden rendben van, csak az első éjszakára viszik el.(Ha kéred elviszik máskor is, de senki nem kérte)

A nővéreknek, csecsemősöknek sok dolguk van és kevesen vannak, nem futkosnak oda hozzád, de ha kéred mindenben segítenek, megmutatják mit hogy kell.

Etetni akkor eteted amikor éhes. Kivéve ha besárgul, akkor 2 órát kékfényezik, 1 órát veled van, reggel 4-5 től este 9-10ig

2013. jan. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :)
2013. jan. 16. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!