Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lassan kötelező a hálapénz?

Lassan kötelező a hálapénz?

Figyelt kérdés

A történet röviden és tömören:

Magánorvoshoz jártam,aki a 36.héten közölte,hogy bocsánat,mégsem tud ott lenni a szülésemnél..

Így nem volt más választásom,ügyeletes orvosnál szültem.

Az orvos csak az utolsó 5-10 percre jött be,majd gyorsan elviharzott,legközelebb csak a zárójelentésnél láttam..Amikor a nővérke szépen kettesben hagyott vele,cinikus hangsúllyal hozzárakva:biztos kiszeretné fejezni háláját a doktor úr felé...

Nem adtam neki,mert úgy voltam vele,hogy 10 percét minek?!Az a dolga,kap fizetést.Nem vagyok zsugori,a fogadott dokinak kifizettem volna,ha nem hagy cserben.

Manapság Magyarországon már tényleg szinte kötelező a hálapénz?


2012. nov. 25. 23:24
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Biztos várják az orvosok. Én is várnám a helyükben:D

Én egyik szülésemnél sem adtam, most sem fogok. Inkább a babára költöm...

2012. nov. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen sajnos, hisz már legalizálva is van. Aztán sírnak a fizetés miatt meg siránkoznak, aztán feketén a fizetésük háromszorosát viszik haza, egy Ft adott nem fizetve belőle.
2012. nov. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én tényleg nem sajnálom tőlük,de most komolyan 10 percét kellene tízezreket fizetnem...És,hogy hogyan asszisztálnak egymásnak azt tanítani lehetne...
2012. nov. 25. 23:35
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben én sem akartam volna kifejezni a hálámat az ügyeletes orvos 10 percéért. :) Jól tetted! Én fizettem a magándokimnak (nem keveset), de nem kellett külön bejönnie miattam, mert reggel mentem szülni, és neki pont 8-tól kezdődött a műszakja, még hívni sem kellett, mert tudtuk, hogy jön úgyis... Utólag bánom, költhettem volna másra is... de ez van.
2012. nov. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jól tetted, hogy nem adtál ilyen esetben, de szerintem az a nővérke nem tudta, mi hogy volt. Biztos azt hitte, hogy a fogadott orvosod.
2012. nov. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ügyeletesnek csak akkor adnék ha annak ellenére h "csak" ügyeletes, kiemelkedően megtesz mindent értem, a babáért, a komfortomért. Tehát tudod, hogy nem a pénzért teszi, hanem emberileg ilyen és ez feltűnik neked, megmarad az emlékeidben.

Én ügyeletben szültem, császár, spinális, úgy beszéltek felettem mintha ott sem lettem volna, nyafogtak összevissza h miért kell ezt szombat éjjel, amikor a végén megköszöntem mindenkinek a segítséget, annyit sem mondtak h böff, a saját (fogadott) dokim bejött, kivette, összevarrt, egy szót sem szólt hozzám, ezért fizessek? Egyébként adtam neki mert fogadott de ha ugyanez történik velem éppen ügyeletben lévő dokival, egy fillért sem. Arra van nekik fizetésük. Hálás vagyok hogy egyben hazakerültünk, de nem extrahálás...ha érzékeny lelkű lennék, azt mondanám, a gyerekem születésének a körülménye minden volt, csak szép nem, meghitt meg főleg nem.

2012. nov. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Sziasztok!


Én nem adok senki pénzt! Nem csak a szüléssel kapcsolatban, egyébként sem. Magánorvoshoz jártam évente egyszer szűrésre, mert ott UH-t, labort, minden kutyafülét megcsinált a doki nem csak a rákszűrést. Viszont mikor kiderült, hogy terhes vagyok átmentem szakrendelőbe, mert nem tehetem meg, hogy a magándokinak fizessek. Ugyanahhoz a dokihoz járok és nagyon figyel rám. Ha magánrendelésre járnék nem bírnám kifizetni, mert hetente megyek UH-ra, két naponta CTG-re mindennap fel kell hívnom a dokimat. A szülésre nem hívom be, meg is beszéltem vele, hogy nem tudok fizetni neki és ennek ellenére nagyon kedves.

Felháborítónak tartom, hogy így beszélt veled a nővér! Ha a fogadott orvosod is, akkor sem szabad így beszélnie!

2012. nov. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sajnos normalis es mindig is az volt.

Anyukam mikor szülte Öcsemet, nem tudtak elerni a fogadott dokit hirtelen, akkor fejezte be az ügyeletet es meg nevnapja is volt :) Igy kenytelen volt az ügyeleteshze menni... A "doki" szüles elött mikor mar toltak be a szülöszobara megkerdezte anyumtol, hogy ugye meg fogja halalni?... Anyum nemmel felelt, mivel akkor mar a sajat dokink uton volt. A kedves ügyeletes szo szerint visszanyomta a kisöcsem fejet anyukamba es igy tarotta bent amig a sajat dokink meg nem erkezett, hala Istennek csak 2-3 pecröl volt szo es a kisöcsemnek nem lett baja! Akkor... Akkor anyu feljelentette az ügyeletest, de sajnos nem törtent semmi es azota is praktizal... Ennek mar 19 eve, de a mai napig felünk, ha az Öcsem beteg lesz, hogy nehogy most bukjon ki, hogy lett anno valami maradando baja... Sajnos 4 eve összeesett a tüdeje az Öcsemnek, valoszinüleg a születesi körülemenyei miatt, de sajnos nem tudtuk bizonyitani, igy meg mindig dolgozik a kedves doktor ur...

2012. nov. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

az utolsó válasz írónak az orvosa tényleg szörnyű

a kérdezőnek pedig a nővérkéje volt rémes

de nem minden orvos ilyen nekem a testvérem nagzon beteg volt és már írta ki a receptet egy gyógyszerről ami nem feltétlenül hatott volna tökéletesen de egy kis hálapénzért úgy könyvelte el a tesóm mint súlyos eset és svájci méregdrága gyógyszert irt ki neki ingyenesre

nem mindenkivel kivételezhetnek az orvosok de sokszor ( nem feltétlenül sajnos ) a pénz dönti el hogy kivételezzenek

de olyat is ismertem aki idős hölgy volt a szemét már műteni kellett és egy kis hálapénzért 2 hónappal korábbra hozták a műtétjét ...............

2012. dec. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!